Autor Wątek: Ascaso Steel Uno Prof  (Przeczytany 949 razy)

Offline Tomasz T Mężczyzna

• Ekspres: Bezzera Magical S PID
  • Młynek: Eureka Zenith 65-E
Ascaso Steel Uno Prof
« dnia: 25 Listopad 2021, 10:37:33 »
Witam,
Do sprzedania mam ekspres do kawy Ascaso Steel Uno prof (boiler 2013).
Ekspres, cóż, był na mojej drodze kawowego miłośnika jednym z punktów zwrotnych ponieważ to na nim zacząłem przyrządzać już taką kawę, w której rozkochałem się nie tyle co ja sam ale i goście odwiedzający mój dom  :)
Przyrządzić w nim dobre espresso to nie sztuka (oczywiście w towarzystwie dobrego młynka i smacznej kawy) a spienianie mleka też nie zajmuje dużo czasu.

Sprzedaję go z powodu spełnienia zakupwego mini marzenia i zakupie ekspresu Bezzera Magica PID, który mam nadzieję posłuży mi przez wiele kolejnych lat.

Po krótce kilka informacji apropo sprzedawanego egzemplarza:
- zakupiony w 2016 roku
- wersja boiler 2013
- stan db - oczywiście na tacce ociekowej oraz górnej ściance ekspresu są drobne ryski po układaniu filiżanek - ale który używany ekspres ich nie ma (jeżeli ktoś potrafi taki materiał wyszlifować to będzie b.db stan urządzenia)?
- nie działa wskaźnik temperatury na obudowie ale wg. serwisu wymiana na nowy to nie jest duży koszt.  - ja i tak posiłkowałem się zwyczajnym odczekaniem dwóch-trzech kwadransów od włączenia ekspresu.
- wymieniona pompa, nowa to: ARS CP4SP Plus 20 bar - taka jaką montuje się w nowych ekspresach Ascaso (włoska, cichsza, bardziej wydajna)
- regularnie odkamieniany
- regularnie back flushowany z użyciem produktu zakupionego u dystrybutora Ascaso włącznie
- wymienione uszczelki
- w zestawie zaślepka sitka do backflushowania oraz "szczotka" do czyszczenia grupy.

Sprzęt do wysyłki od 17 grudnia - oryginalnego kartonu po takim czasie już brak, natomiast wysłany będzie w podobnym z pewnością znakomicie zabezpieczony.
Z racji, że nie wiem ile za ten ekspres obecnie mogę sobie zażyczyć z chęcią poczekam na propozycje - o ile to nie jest wbrew regulaminowi.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2021, 10:39:58 wysłana przez Tomasz T »

Odp: Ascaso Steel Uno Prof
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2021, 15:57:59 »
Propozycje się nie pojawiają, zainteresowanych zachęcam do oferowania, nie obrażę się na żadną o ile będzie to jeszcze rozsądna propozycja.

« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2021, 21:48:10 »
Nie mogąc edytować postów wklejam tutaj moją propozycję cenową.
Ekspres mogę sprzedać za powiedzmy 1200 zł plus koszty wysyłki / odbiór w Gdańsku. Niska zdaje się cena zapewniam nie idzie w parze ze złym stanem maszyny. Absolutnie. Po prostu nie chce zrobić interesu na .Maszynie, którą sam kupiłem kilka lat temu za lekko ponad 2 tysiące. Z chęcią odpowiem na każde pytania plus ewentualnie doślę więcej zdjęć.

« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2021, 22:36:42 »
UP :)

« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2022, 21:41:34 »
Sprzedany.