Autor Wątek: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy  (Przeczytany 36378 razy)

Offline Neferetete

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Jura E8
Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« dnia: 15 Wrzesień 2021, 14:01:59 »
Hej. Od 3 tygodni jesteśmy domowymi użytkownikami Jury E8. Ekspres nowy, zakupiony stacjonarnie u koncesjonowanego sprzedawcy. Wypróbowaliśmy już 3 rodzaje kaw ze średniej półki (np. Dallmayr prodomo, Citta di Italia). Wydaje nam się, że każda kawa z ekspresu jest dość kwaśna w porównaniu z tym co pijaliśmy z innych ekspresów w pracy/znajomych/kawiarniach.

Czy ktoś miał podobne odczucia?
Jak najlepiej wyregulować ekspres by kawa miała mniejszą kwaśność?

My zwiększyliśmy zmielenie (na drobniejsze, na młynku), zwiększyliśmy temperaturę i przeczyściliśmy cały system oryginalną tabletką (mimo że o to jeszcze nie wolał), filtr zamontowany. Co mogę jeszcze zrobić? A może zmienić samą kawę? Jestem załamana, kawa mi w ogóle nie smakuje :'( .
/Gosia
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 15:03:46 wysłana przez ranGo »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2021, 15:09:39 »
Kup kawę z polecanych na forum palarni.

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień 2021, 15:10:35 »
Możesz jeszcze zwiększyć dozę mielonej kawy. Praktycznie nic więcej raczej nie zrobisz. Oprócz zmiany kawy. Spróbuj z kawą o większej zawartości Robusty. Tak do 60%. Możesz na próbę wziąć od nas CB Blue 500g, CB Green 500g lub CB Red 500g. Są to kawy świeżo palone o zawartości od 60% do 100% kaw z gatunku Arabica. Powinny się sprawdzić.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2021, 15:22:08 »
Mielenie na najdrobniejszy stopiony od razu ustawcie. Kiedy robicie kawę, to najlepiej pić tylko espresso, ew. do espresso dolac gorącej wody. A espresso nastawić na max, chyba 16g tam jest i objętosc bym próbował w okolicach 45ml albo mniej lub więcej, w zależności od uzyskanego smaku. Nic więcej tam się nie zrobi, ale przy dobrej i świeżej kawie z palarnii będzie akceptowanie nawet. Mam dostęp do Jury e6 i w niej nieźle wychodzą kawy z Brazylii np. Chocolate Wave z Euro Cafe, a z włoskich to mi nieźle smakowała Agust.

Offline Neferetete

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Jura E8
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień 2021, 16:08:14 »
Dzięki za pomysły. Co do ustawień, to zmniejszałam raczej dozę kawy, ale spróbuję zwiększyć. 16g to bardzo dużo - nie wiem czy nie za dużo. A co z temperaturą? Zostawić najwyższą?

Pytanie jaki jest z tego wniosek? Jura rzeczywiście robi bardziej kwaśna kawę od innych ekspresów? Znam osoby, które potwierdzają, że dla nich niezależnie od wybranej kawy, jura robi bardziej kwaskową kawę w porównaniu do np ekspresu Delongi. Czy potwierdzacie to? Jeśli tak to jaka jest przyczyna?

Ktoś mi kiedys mówił, że do ekspresu trzeba dobrać kawę, ale nigdy nie przypuszczałam, że to będzie takie trudne :-) No nic, będę eksperymentować dalej, pośledzę forum, żeby się więcej nauczyć.

Ogólnie jakieś rady co do kawy, dla takich niewysublimowanych kubków smakowych jak moje, które wymagają jedynie żeby kawa nie była kwaśna? Szukać mocniej palonych? Ciemnych? Czekoladowych? Szukać tych z jak najbliższą datą palenia?
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 16:38:19 wysłana przez Neferetete »

Offline VooDoo_86

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Jura E8 EB Piano White
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrzesień 2021, 16:52:30 »
Kawa to połowa sukcesu. Jeśli 100% arabika (ten rodzaj kawy jest bardziej kwaskowy niż robusta), to najlepiej świeżo palona, a stopień palenia ciemny. Najlepiej wypróbuj mieszanki robusty i arabiki (50%/50%). Aby kawa była mniej kwaśna temperatura zaparzania musi być wysoka. Młynek... hmmm u mnie działa to tak, że im mniej esencji wydobywam, tym kawa mniej kwaśna. Potestuj, będzie dobrze.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 16:57:23 wysłana przez VooDoo_86 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrzesień 2021, 19:32:14 »
Ogólnie jakieś rady co do kawy, dla takich niewysublimowanych kubków smakowych jak moje, które wymagają jedynie żeby kawa nie była kwaśna? Szukać mocniej palonych? Ciemnych? Czekoladowych? Szukać tych z jak najbliższą datą palenia?
Dzisiaj byłem u mojego kontrahenta, który posiada straszą Jurę (stoi ogólno dostępna, dla jego pracowników i klientów, schodzi im 20kg na 2-3 tygodnie), która 3 lata temu kosztowała ok. 8k i próbowałem z niej kawki, była w miarę. Ziarna kupują ode mnie, tj 100% Arabica single origin Cerrado z Brazylii, średnie palenie, ale zawsze świeża! Serwis ustawił im młynek na dosyć grube mielenie (oglądałem krążki, ja bym zrobił drobniej), zaś inni moi kontrahenci, przestawiają młynki w swoich ekspresach (nie Jury) na najdrobniejsze mielenie i są zadowoleni z tej samej kawy. Wypili ponad pół tony, ponawiają zamówienia, więc im smakuje. Jeszcze inni lubią tańszego blenda Mogiana, Sul de Minas, Cerrado, ale jak wyżej, jest świeżo palona, co robi dobrą robotę w kubku.

》tertium non datur《

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrzesień 2021, 19:43:59 »
@Neferetete Powiem Ci, że to nie tylko twoje wrażenie i patrząc na moich znajomych, którzy w pewnym momencie kawowej przygody zmienili ekspresy na Jura, te ekspresy należą do wymagających. Jeden moj znajomy kupił 20 kg kawy zanim znalazł taka, która mu pasuje (lubi lekkie kawy). Dużo tez robi kwestia przyzwyczajenia, bo ludzie często ustawiają ekspresy na mega grube mielenie i dolewają dużo mleka, wychodzi z tego twór starbuckso-podobny, a w rezultacie zapominają jak naprawdę smakuje kawa.
Nie zniechęcaj się, zobaczysz, ze za miesiąc będziesz zadowolona. Tak jak mówią koledzy wyżej, kup dobra kawę z palarni.
Polecam spróbować  tez kawy baristy, jest delikatniejsza przez dodatek wody, a nadal aromatyczna.

Ps. Jeśli chodzi o ustawienia, jeśli masz takie odczucia jak moi znajomi, co jest możliwe po twoim opisie, sprobuj nieco zmniejszyć stopień mielenia (na grubsze, np Ok połowy podzialki) i zmniejsz moc kawy, np. 1,5 ziarenka i zobaczysz czy nie będzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 19:48:36 wysłana przez PuertoRico »

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień 2021, 20:21:18 »
Aby prawidłowo doradzić należy najpierw zadać pytania dopercyzujące i samemu wiedzieć gdzie leży problem a nie doradzać na ślepo narażając nieświadomego użytkownika na koszty.

Kawa z palarni świeżopalona nawet za 150zł tu nie pomoże a wręcz zaszkodzi!

Kwaśna kawa z automatu to efekt braku wiedzy użytkownika ekspresu co do jego konfiguracji oraz kawy jaką można do niego wsypywać aby uzyskiwać zadowalające efekty.

Wydaje nam się, że każda kawa z ekspresu jest dość kwaśna w porównaniu z tym co pijaliśmy z innych ekspresów w pracy/znajomych/kawiarniach.

1. Jakiej wielkości kawę przyrządzacie? Espresso (ile to espresso ma mililitrów?), czy tzw dużą kawę ~ 120ml?

2. Na jakiej mocy (ilości mielonej kawy) przyrządzacie kawę?

3. Jaka temperatura jest ustwaione w ekspresie?  Normalna, Średia, Wysoka?

4. Jaki jest stopien mielenia kawy?

« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 20:35:46 wysłana przez lukaszt2004 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrzesień 2021, 20:52:36 »
Kawa z palarni świeżopalona nawet za 150zł tu nie pomoże a wręcz zaszkodzi!
A za 50zł?

Właśnie miałem napisać, zatem wykorzystam Cię i tak bym zrobił:

1. Jakiej wielkości kawę przyrządzacie? Espresso (ile to espresso ma mililitrów?), czy tzw dużą kawę ~ 120ml?
30ml, tj zważyłbym uzysk

2. Na jakiej mocy (ilości mielonej kawy) przyrządzacie kawę?
ilość mielonki największa, wiadomo ile gramòw ziarna mieli młynek?

3. Jaka temperatura jest ustwaione w ekspresie?  Normalna, Średia, Wysoka?
wysoka, przy średnio palonym ziarnie np 100% Arabica z Brazylii

4. Jaki jest stopien mielenia kawy?
najdrobniejszy

A jak nie będzie smakować, modyfikował bym pojedyńczo punkt po punkcie, nie wszystkie na raz.

@Neferetete
Jak chcesz, to napisz PW, a wyślę Ci trochę tej "mojej" Brazylii Cerrado single origin i wypróbujesz moje sugestie?


« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 21:12:23 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrzesień 2021, 21:18:35 »
1. Jakiej wielkości kawę przyrządzacie? Espresso (ile to espresso ma mililitrów?), czy tzw dużą kawę ~ 120ml?
30ml, tj zważyłbym uzysk

2. Na jakiej mocy (ilości mielonej kawy) przyrządzacie kawę?
ilość mielonki największa, wiadomo ile gramòw ziarna mieli młynek?

3. Jaka temperatura jest ustwaione w ekspresie?  Normalna, Średia, Wysoka?
wysoka, przy średnio palonym ziarnie np 100% Arabica z Brazylii

4. Jaki jest stopien mielenia kawy?
najdrobniejszy


Znając ten ekspres to dla mnie wyjdzie niepijalna siekiera. Jeśli dobrze pamiętam to młynek mieli 16g, a mielenie najdrobniejsze jest naprawdę drobne.

Edit - już sobie przypomniałem, najdrobniejsze mielenie nie przepuszcza wody.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrzesień 2021, 21:23:49 »
Znając ten ekspres to dla mnie wyjdzie niepijalna siekiera. Jeśli dobrze pamiętam to młynek mieli 16g, a mielenie najdrobniejsze jest naprawdę drobne.
To ustawiłbym na 40 ml (zważyć uzysk), tak żeby wyszło ratio około 1:2. Mam takie spostrzeżenia, że w automatach jest za krótki czas ekstrakcji. Czy i w jakim stopiu większa doza i najdrobniejsze mielenie ją wydłużą?
》tertium non datur《

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Wrzesień 2021, 21:26:46 »

To ustawiłbym na 40 ml, tak żeby wyszło ratio około 1:2. Mam takie spostrzeżenia, że w automatach jest za krótki czas ekstrakcji. Czy i w jakim stopiu większa doza i najdrobniejsze mielenie ją wydłużą?

Ja się zastanawiam czy aby autorka Gosia na pewno chce zrobić espresso, bo może po prostu niezłą kawę :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Wrzesień 2021, 21:38:15 »
Ja się zastanawiam czy aby autorka Gosia na pewno chce zrobić espresso, bo może po prostu niezłą kawę
Wg mnie najpierw trzeba zrobić podstawę, dobre espresso, znaczy na miarę automatu, potem dolać wody ok 75°C wedle uznania, czy mleczne napoje.

Jak ostatnio gościłem w innym oddziale firmy, gdzie stoją dwa automaty Krupsa i Boscha, czekając na zebranie, zrobiłem eksperyment degustacyjny wśród koleżanek i kolegów. W obydwu młynek ustawiłem na najdrobniejsze mielenie, moc średnia, "espresso" 30ml. Wynik: lepszy smak kawy ze wspomniałego blendu (@Neferetete dorzucę Ci i tego ziarna :) ) z Krupsa, a Bosch lepiej współgrał z single origin, który jest ciut jaśniej palony. Taki niuans, filiżanki przed ekstrakcją zalewałem gorącą wodą z czajnika i wycierałem do suchego.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 21:59:32 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura E8 - ustawienia a kwasność kawy
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień 2021, 08:04:41 »
@Neferetete

Polecam ci na początek La Vaca i Polish Horse z Euro Cafe.  Bardzo delikatna bez kwasu jest  Brazil Mogiana  z Gdańska Palarnia Kawy.
Też przez pierwsze dni / tyg. kawy dla mnie były za kwaśne, z biegiem czasu wyczujesz ustawienia.
Zmieniaj ustawienia młynka o pojedynczy zakres wypij kilka kaw i sprawdź różnice. Nie pasuje, zmieniaj dalej... do skutku.
Według mnie w tym ekspresie kawa ma najważniejsze znaczenie.
Jak coś to pytaj .
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2021, 08:53:25 wysłana przez matyspio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi