Autor Wątek: Wacao Picopresso  (Przeczytany 22386 razy)

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Wacao Picopresso
« dnia: 01 Lipiec 2021, 19:25:15 »
Ostatnio pewien portal społecznościowy wyświetlił mi reklamę takiego wynalazku:
https://www.wacaco.com/pages/picopresso

Czy ktoś słyszał coś więcej o tym urządzeniu i w sumie co o tym sądzicie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5221
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2021, 19:51:31 »
Niesamowita maszynka: package includes Picopresso, double filter basket, tamper, scoop, brush, distribution tool, funnel, protective case za 100 dol. + koszty, jeśli  :kawa: wychodzi jak na filmiku.
》tertium non datur《

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2021, 22:12:58 »
Pojawił się u Słowaków - tylko w cenie 609zl

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2021, 07:43:02 »
https://www.ekokapsulki.pl/wacaco-picopresso.html dostawa w cenie i jeszcze widzę kupon za 15zł, ciekawe rozwiązanie, jakbym nie miał Roty to bym łyknął, a tak to chętnie bym porównał :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2021, 08:32:31 »
Pewnie trzeba liczyć się z koniecznością kompromisu jeżeli chodzi o temperaturę początkową tego urządzenia, te wszystkie ręczne, małe ekspresy trudno nagrzać ale mobilność jest nie do pobicia. 

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2021, 10:20:02 »
https://www.ekokapsulki.pl/wacaco-picopresso.html dostawa w cenie i jeszcze widzę kupon za 15zł, ciekawe rozwiązanie, jakbym nie miał Roty to bym łyknął, a tak to chętnie bym porównał :)

Kusząca oferta, może się skuszę :)

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2021, 10:49:45 »
Fajna opcja, cena bardzo atrakcyjna...zdecydowanie lepsza opcja niż Nanopresso

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2021, 13:37:02 »
Tylko pytanie jak z trwałością tego urządzenia. Czy przypadkiem po roku użytkowania nie będzie do wyrzucenia?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopad 2021, 14:23:05 »
Nie jestem przekonany co do tego żeby takie, pompowane w trakcie ekstrakcji, rozwiązanie było dobre. Te metalowe eleemtny wyglądają trwale i estetycznie, ale mam pewne obawy co do temperatury ekstrakcji w takim stalowym, 20 g sitku. Dosyć to drogie, niewiele drożej jest najprostszy Flair, a połowę taniej Kompresso. Mam już Kompresso parę lat i nic się z nim złego nie dzieje, może nie jest tak ładne, ale dla mnie im prostsza konstrukcja takiego przenośnego urządzenia, tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2021, 14:38:52 wysłana przez krystians »

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marzec 2022, 21:09:04 »
Dorzucę swoje 2gr po kilku miesiącach intensywnego użytkowania - jakieś 2-4 kawy dziennie. Picopresso to nie zabawka dająca namiastkę espresso w filiżance jak choćby Kompresso czy nakładki na aero czy nawet Nanopresso. Szoty są kapitalne, smak porównywalny do mojej kolby a nawet z niektórymi ziarnami jak dla mnie lepszy. Mielenie różni się od kolby o dwa kliknięcia dla pico na moim K-plusie w stronę coarse więc nie dziwota że są drobne różnice w smaku. Co najważniejsze szoty są powtarzalne co nie jest oczywiste patrząc na sposób budowania ciśnienia. Oczywiście mielenie na początku wymaga kalibracji i dobrego młynka i jest też kilka wad, ale o tym na końcu. Największą zaletą poza smakiem kawy Pico jest mobilność urządzenia, rozmiary waga i bdb. przemyślany design. Wszystkie elementy chowają się wewnątrz i to jest ogromny plus. Materiały i solidność konstrukcji budzą zaufanie i choć nie jest to stop metalu poza niektórymi częściami to użycie plastiku tu ma uzasadnienie - mniejsza waga, lepsza mobilność. Temperatura jest w okolicach sweet spotu przy rozgrzaniu urządzenia wrzątkiem co zajmuje może 2-3 minuty. To i tak nic w porównaniu z czekaniem na nagrzanie się kolby... Czas na wady:

- obudowa jest gorąca przy pracy tłokiem - nie jest to jakiś straszny problem ja utrzymuję bez ręcznika czy innych pomocy ale jest odrobinę niekomfortowo. Sprawę załatwiłby jakiś pokrowiec neopropanowy albo skórzany.
- Gwinty górnej zakrywki wymagają uwagi. Trzeba odpowiednio spasować przed wkręceniem bo będzie klapa. Z odrobina wprawy nie jest to "dealbraker" ale mogłoby być dużo lepiej
Podsumowując jest to najtańsze znane mi urządzenie do prawdziwego espresso w dodatku prawdziwie mobilne bo mieści się w średniej wielkości kieszeni kurtki razem z futerałem.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marzec 2022, 11:40:40 »
Cześć, fajnie że podjąłeś temat, napalałem się strasznie na nano, jednak emocje ostygły i przestałem śledzić wątek.
Trochę zacząłem czytać o Pico (dziś i wczoraj).
Właściwie wszyscy użytkownicy jak Ty opisują problem z wkręcaniem (wcelowaniem w gwint) i nagrzewaniem się urządzenia.
Jakbyś określił wykonanie i trwałość tego tłoka, to jest rozbieralne?
Z jakiego tworzywa  jest wykonane?
Ktoś pisał, że uszkodziła się uszczelka ( tylko nie podał która) i że gwarancji mu nie uznano.
Ciekaw jestem jak z ewentualnym serwisem i dostępnością jakiś części.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Marzec 2022, 12:26:53 »
Jak dla mnie to te wszystkie sprzęty Wacaco to jednorazówki - wystarczy na max 2 lata i pały plastik do wyrzucenia. Części zamiennych z tego co widzę to nie ma. To niestety nie jest pancerny Cafelat Robot w którym nic nie da się uszkodzić.

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marzec 2022, 17:41:16 »
Tłok nie jest rozbieralny i owszem jest kilka uszczelek które z biegiem czasu trzeba będzie wymienić. Mechanizm jest ulepszony w stosunku do nano przynajmniej tak twierdzi producent więc liczę po cichu na większą trwałość. Produkt jest na tyle świeży że nie wiem jak będzie z częściami ale nie zapominajmy że jego przeznaczeniem jest praca w podróży i jezeli ktoś go kupi w tym celu to się nie rozczaruje. Do codziennego użytku wybrałbym coś bardzie solidnego jak Rota czy Cafelat Robot. Natomiat nie wyobrażam sobie podróżowania z żadnym z nich ze względu na masę i gabaryt. Kilka lat szukałem czegoś idealnego do plecaka. Przerobiłem w bagażu v60, french Pressa i Aero Press i choć wszystkie mają swoje zalety kawa najlepsza do tej pory z Pico.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2022, 17:43:30 wysłana przez czmielek »

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2022, 22:59:36 »
James testuje urządzenia do espresso w podróży w tym pico.

Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Styczeń 2023, 17:12:34 »
Dzień dobry,

Mam picopresso i na nim stawiam swoje pierwsze kroki w świecie espresso. Początki nie były łatwe, ale już po kilkunastu próbach złapałem powtarzalność. Shoty są świetne, bez strachu - nawet jako początkujący - mogę je postawić obok espresso z przyzwoitych kawiarni, a są kilka półek wyżej od kawiarnii "z przypadku".

Na razie nie rozglądałem się za rozszerzeniem jego możliwości i oryginalny koszyk (18g) się dla mnie sprawdza, jednak wiele osób (James Hoffman na filmiku wyżej też) mówi o wymianie na IMS. Ktoś próbował? Jakiej zmiany powinienem się spodziewać przy użyciu IMS? Jaki model polecacie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi