Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87622 razy)

Offline baq85

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso steel PID
  • Młynek: Demoka m-203
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #555 dnia: 04 Luty 2022, 18:02:57 »
To się nazywa wolny rynek. Półkę każdy powinien określić sobie jednak trochę sam. Cena promocyjna jest na pierwszą wersję którą wypuszcza producent. Jeśli rażą Ciebie te mankamenty to może zdecyduj się na inny młynek. Jak ktoś inny kupił i jest zadowolony to czemu zabierać mu to szczęście?

Oczywiście, że takie mankamenty mnie rażą, tak jak już zauważył 'popcorn' - wyrażam swoją opinię. Ja sam jeszcze nie testowałem młynka, czytam tylko Wasze opinie i wnioskuję wyrażając swoje zdanie lub podkreślając fakty. Nikomu nic nie odbieram, a czy się ostatecznie zdecyduje na ten konkretny młynek to czas pokaże - jestem daleko w kolejce :)

To na co chciałem zwrócić szczególną uwagę to po pierwsze nie możemy oceniać młynka po cenie promocyjnej, lecz po cenie rynkowej bo to jest punkt odniesienia jakość / cena. Rozumiem, też że obecna cena promocyjna może rekompensować pewne mankamenty i z tym nie dyskutuję. Po drugie, to ja nie mogę zgodzić się z opinią że można wypuścić na rynek wybrakowany produkt i twierdzić, że wszystko jest super. Chodzi mi o to że nie powinniśmy się godzić na takie niedociągnięcia bo to w dłuższej perspektywie może być szkodliwe dla rynku. Takim przyzwoleniem dajemy sygnał producentowi że godzimy się na niższą jakość w cenie regularnej czytaj rynkowej. Skoro na rynku jest takie "ssanie" na wszystko co wyjdzie z fabryki to po co się starać? Reklamacje są sygnałem zwrotnym z rynku, dzięki temu producent wie co musi poprawić w następnych wersjach i być może w przyszłości zastanowi się nad wypuszczeniem na rynek przedwcześnie niedopracowanej wersji.

Ja od legendarnego włoskiego producenta oczekuję "więcej" niż obecnie daje.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #556 dnia: 04 Luty 2022, 22:44:13 »
Ja sam jeszcze nie testowałem młynka, czytam tylko Wasze opinie i wnioskuję wyrażając swoje zdanie
Opinie z opinii to jak zabawa w głuchy telefon.

Po co czekasz w kolejce skoro jest to taki wybrakowany młynek? Czy tylko po to żeby złożyć reklamację? Może zatem lepiej kupić coś innego w rynkowej cenie.


Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #557 dnia: 05 Luty 2022, 00:25:06 »
Wygrzebałem kawę zza clump-crushera i zważyłem [...]. Waga pokazywała 0, ale wyglądało na 1g.
Oczywiście chodziło tutaj o 0.1g a nie 1g :)..

Przyszły kolejne kawy, także niedługo zdam relację z używania w postaci: bez pompki + przeskakiwanie z grubością mielenia pod 2 rodzaje kawy pod espresso.

Offline baq85

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso steel PID
  • Młynek: Demoka m-203
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #558 dnia: 05 Luty 2022, 11:22:20 »
Opinie z opinii to jak zabawa w głuchy telefon.

Po co czekasz w kolejce skoro jest to taki wybrakowany młynek? Czy tylko po to żeby złożyć reklamację? Może zatem lepiej kupić coś innego w rynkowej cenie.

'Koziołek' - masz po części rację, ale większość z nas tak właśnie robi. Czyta recenzje ogląda filmy, przegląda fora i na tej podstawie zaczyna wyrabiać sobie swoje własne zdanie. W tym wątku pozwoliłem sobie na podzielenie się ze swoimi wnioskami.   

Nie chodzi o to żeby kupić młynek i zaraz po tym złożyć reklamację bo to jest kłopot dla każdej ze stron. Chciałem tylko zwrócić Waszą uwagę, że w mojej ocenie nie powinniśmy usprawiedliwiać niechlujstwa producenta lecz głośno to komunikować. A jak dotąd odnoszę wrażenie, że o wadach się mówi, ale szybko znajdują one usprawiedliwienie ze względu na promocyjna cenę czy stwierdzenie że da się z tym żyć. Jak słusznie zauważył 'Janusz' to 'Michał' daje super cenę, czyli wygranym pozostaje producent.

Młynek od strony przemiału prawdopodobnie jest świetny i to jest jego mocna strona, są pewne mankamenty wobec których powinniśmy być krytyczni bez względu na cenę czy to promocyjną, czy regularną.

Na tym poprzestanę, a dalsze wpisy sobie daruję co chciałem to już napisałem. Wszystkim życzę, aby zakupione minionki długo im służyły :)

« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2022, 11:25:10 wysłana przez baq85 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #559 dnia: 05 Luty 2022, 12:13:25 »
Chciałem tylko zwrócić Waszą uwagę, że w mojej ocenie nie powinniśmy usprawiedliwiać niechlujstwa producenta lecz głośno to komunikować. A jak dotąd odnoszę wrażenie, że o wadach się mówi, ale szybko znajdują one usprawiedliwienie ze względu na promocyjna cenę czy stwierdzenie że da się z tym żyć. Jak słusznie zauważył 'Janusz' to 'Michał' daje super cenę, czyli wygranym pozostaje producent.
Odnoszę wrażenie, że @Koziołek nie chcący został adwokatem diabła, w sensie głęboko metaforycznym.
》tertium non datur《

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #560 dnia: 05 Luty 2022, 14:01:12 »
A ja odnoszę wrażenie, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, ktorzy tego młynka nawet na żywo na oczy nie widzieli.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #561 dnia: 05 Luty 2022, 15:17:27 »
A ja odnoszę wrażenie, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, ktorzy tego młynka nawet na żywo na oczy nie widzieli.
A może chodzi o to, że niektórych razi relatywizowanie przez innych wad młynka, którego renomowany zdawałoby się producent dopuścił do sprzedaży najpewniej wiedząc o nich, dla, jak ktoś wcześniej napisał, uzyskania szybciej kasy?
》tertium non datur《

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #562 dnia: 05 Luty 2022, 16:17:51 »
Celem sprostowania: nasza cena promocyjna nie jest w żaden sposób związana z niedociągnięciami młynka, o których nie mieliśmy pojęcia :( Cena wynika z zapisów, dzięki którym mogliśmy lepiej oszacować nasze zamówienie i trochę ponegocjować z dostawcą, niemniej i to nie miało żadnego wpływu na jakość wysłanych do nas urządzeń
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #563 dnia: 05 Luty 2022, 17:20:17 »
Myśle, że tutaj nikt na serio nie pisał o tym, że niższa cena jest ze względu na niedociągnięcia młynka. To raczej takie wzajemne przytyki miedzy osobami, które tutaj dyskutują.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #564 dnia: 05 Luty 2022, 18:24:54 »
Myśle, że tutaj nikt na serio nie pisał o tym, że niższa cena jest ze względu na niedociągnięcia młynka. To raczej takie wzajemne przytyki miedzy osobami, które tutaj dyskutują.
Dokładnie @Michał
》tertium non datur《

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #565 dnia: 08 Luty 2022, 13:58:18 »
Nie wierze, że doczekałem  :hihihi:  :taniec: młynek zamówiony  :kawa: pozostaje czekać na kuriera, dzięki @Michał ! :poklon:

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #566 dnia: 09 Luty 2022, 08:22:52 »
A tak wczoraj puściłem kolejną pule kodów  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kawanas Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Kawiarka, La Pavoni Europiccola
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore C3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #567 dnia: 09 Luty 2022, 23:18:42 »
@Michał czy są jakieś wieści o kolejnej dostawie?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #568 dnia: 10 Luty 2022, 09:10:07 »
Może się powtórzę, ale tak jak pisałem wcześniej jak coś wiem i mam potwierdzone to od razu Was informuje :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #569 dnia: 10 Luty 2022, 14:53:38 »
Jeśli kogoś interesuje rezygnacja z pompki, to u mnie wygląda aktualnie tak:

Bez pompki zużyłem kolejne 0.5kg kawy.
- kawa przed i po mieleniu ważyła zawsze mniej więcej tyle samo (+/- 0.1g czyli dokładność mojej wagi)
- po otworzeniu wyglądał tak (te grudki na dolnym żarnie, to odpadły z obwodu górnego żarna gdy go odczepiałem):
1.jpg
- wymiotłem i wypompowałem kawę która mogła stanowić retencję wymienną. Wypadło też sporo kawy poprzyczepianej naokoło żaren (twardy pędzelek), także wartość ta jest zawyżona jako retencja wymienna, a na pewno jest górną granicą. Po wymieceniu wyglądało tak:
2.jpg3.jpg
Ważyło to 0.8g

Młynka używa mi się bardzo przyjemnie: względem starego jest ciszej, szybciej i prościej. Zmiana grubości mielenia bardzo precyzyjna i wygodna- bez problemu przeskakuję między 2 różnymi kawami, czy doprecyzowuję grubość.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2022, 14:57:45 wysłana przez Jacek. »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi