Autor Wątek: Profitec pro 800  (Przeczytany 8287 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Kwiecień 2021, 12:43:09 »
Stare lodninium to dipper jak profitec.
Dobre do ciemniejszych paleń

LR to HX, imo lepsza konstrukcja i bardziej stabilna, plus pijesz świeżą wodę, a nie tą z bojlera.
Zaleta możesz regulować ciśnienie preinfuzji (pompa LR lub podłączenie wody Compressa).
Lepsze do jasno i średnio palonych kaw.

Do typowo ciemnych można dołożyć restryktor w obwodzie HX
https://londiniumespresso.com/store/index.php?route=product/product&product_id=70
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2021, 12:46:01 wysłana przez lucasd »

Online kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Kwiecień 2021, 21:04:51 »
Rozumiem że mimo PIDa  i tak musisz podobnie jak w maszynach HX celować w żądaną temperaturę na oko?
W każdej maszynie z PID czy bez celujesz na oko, chyba że znasz dokładny offset pomiędzy bojlerem z PID i grupą. Ale termometr wkręcony w E61 załatwia sprawę. Czy to z HX czy z maszyny z PID wtedy juz wiesz co podajesz do ciacha.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Wrzesień 2022, 20:31:35 »
Ta nowa wersja jeszcze bardziej mi się podoba:

》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 479
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Wrzesień 2022, 21:31:43 »
Lubię ich testy bo jest w nich sporo „technikaliów”, min. pokazują maszyny w środku, ale o robieniu kawy na tym ekspresie mają zerowe pojęcie. Zresztą niewielu ma, włączająca samych producentów :), polskiego przemiłego dystrybutora również. Wiem bo korespondowałem z nimi, z Profitec też. Sama maszyna pro800 to świetny ekspres, bardzo precyzyjny, ale wg mnie bardzo trudny w obsłudze, w tym sensie, że trzeba samemu go poznać, informacji o nim w internecie wbrew pozorom niewiele. Później obsługa jest prosta i przyjemna. Sporo też narosło o o Profitec jakichś dziwnych niczym nieuzasadnionych opinii, ze tylko do ciemnego palenia itp :) Do ciemnego i jasnego, do jasnego bardziej, ale do ciemnego też bo jest pid i można zejść z temperaturą.
 Nowa „zielono-drewniana” wersja to tylko zmiany estetyczne, technicznie jest identyczna z poprzednikiem. Szkoda, że producent nie zdecydował się na pozostawienie dwóch wersji do wyboru. Mnie ten schludny, czysty czarno-srebrny design Profitec się podoba, czy to w Pro800, czy w 700.

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień 2022, 06:52:58 »
Lubię ich testy bo jest w nich sporo „technikaliów”, min. pokazują maszyny w środku, ale o robieniu kawy na tym ekspresie mają zerowe pojęcie.

Wypunktujesz, co źle robił na filmie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Wrzesień 2022, 14:47:05 »
polskiego przemiłego dystrybutora również.
Kiedyś mnie nawet namawiał na dźwignię, zapraszał do siebie, żebym zobaczył na żywo, co potrafi, teraz już na 100% nie pamiętam, ale chyba właśnie 800-tka. Ale głupi byłem, bo się napaliłem na e61.
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 479
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Wrzesień 2022, 19:09:26 »
Właściciel ma Bezzera Strega, a ta się rządzi kompletnie innymi prawami, konstrukcja podobna do Londinium.

skansen

  • Gość
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Wrzesień 2022, 19:59:39 »
Przemiły dystrybutor do niedawna twierdził, że Pro 800 jest HXem  [emoji38]

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Wrzesień 2022, 20:16:41 »
Przemiły dystrybutor do niedawna twierdził, że Pro 800 jest HXem  [emoji38]
Ale Ci zalazł za skórę, że się tak na nim znęcasz. Za mały rabat dostałeś, czy co? Fakt jest taki, że trochę, a nawet więcej, pomógł kawoszom w Polsce w realizacji pasji.
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Wrzesień 2022, 20:38:35 »
Dokładnie tak, wczoraj z przemiłymi ludźmi tam spędzilem godzinę poznając nowości, bez bajerowania że chcę coś kupić ;)
heh tak powinno być u każdego ! Do tego zaczynają palić kawkę także się opiłem, sam palę więc i nieco o tym temacie porozmawialiśmy, 30 min po czasie zamknięcia i to się nazywa podejście.

skansen

  • Gość
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Wrzesień 2022, 20:52:40 »
że się tak na nim znęcasz. Za mały rabat dostałeś, czy co? Fakt jest taki, że trochę, a nawet więcej, pomógł kawoszom w Polsce w realizacji pasji.
Nie znęcam się. Zawsze z nim miło rozmawiam. Sam go z błędu wyprowadziłem w tej i kilku innych kwestiach :) Od czasu do czasu sam coś kupuję. Ostatnio nawet zabrałem znajomego ze sobą, zrobił małe zakupy, rozstaliśmy się w miłej atmosferze. Nie uważam go natomiast za wyrocznie :)  Jak ktoś chce obejrzeć ekspresy to jest to dobry adres.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Wrzesień 2022, 21:00:28 »
obejrzeć
Oj, Skansen.

@Cob
Sami się nauczyli, czy kumatego zatrudnili w paleniu ziarna?
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Wrzesień 2022, 21:02:31 »
obejrzeć
Oj, Skansen.
Sam przecież jak tam przyjeżdżasz ze znajomymi to nie oddajesz głosu pracownikom tylko osobiście oprowadzasz swoich znajomym  :ok:

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 479
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrzesień 2022, 21:13:20 »
Ja na Coffeesite złego słowa nie mogę powiedzieć. Czy to podczas zakupu, czy usługi po sprzedaży, naprawdę klasa, a że właściciel nie wiedział jak obsługiwać Pro800 to inna sprawa. Chęci miał, rozmawiałem z nim długo przez telefon, kilka razy, ale tak jak pisałem, Profitec to nie Strega, chociaż w obu przypadkach ciągnie się za dźwignie. Z technikiem rozmawiałem bitą godzinę.
O Skansenie, jego ulubionej firmie i dystrybutorze mam taka samą opinię, da się ją streścić jednym słowem , zaczyna się na  literkę „b”. :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Profitec pro 800
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrzesień 2022, 21:13:52 »
Oki, myślałem, że poprzez ironiczne podkreślenie "obejrzeć", chciałeś umniejszyć kompetencje obsługi sklepu.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi