Autor Wątek: Tani french press  (Przeczytany 2137 razy)

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Tani french press
« dnia: 08 Listopad 2020, 13:01:11 »
Polecicie coś o pojemności 300-400 ml za 30-40 zł? Do zaparzania kawy. :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Tani french press
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2020, 13:13:03 »
https://www.konesso.pl/product-pol-3598-French-Press-Melitta-Coffee-Maker-Standard-3-filizanki.html

w miarę grube szkło, te znaczniki filiżanki na nim namalowane to kolejno 100, 200 i 300 ml a pod lejek jest 350ml, jest też większa wersja. Sam nie przepadam za tymi z koszyczkiem, tak można w razie czego do mikrofali włożyć i mleko spienić bez dodatkowego naczynia. I fajne, że góra nie ma wycięcia pod lejek, nie trzeba celować gdzie jest przód a gdzie tył ;)

ps
a w dziecinie ceny kiedyś kupiłem w biedrze z promocji tez taki mały, za 7,5zł? jakoś tak, poniżej dychy napewno, plastik szybko zrobił się brzydki a sitko bez tej sprężynki dookoła się powyginało ale z swoja ceną był bezkonkurencyjny i służył mi aż spadł i się stłukł :)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2020, 13:21:12 wysłana przez trez »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Tani french press
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2020, 13:39:09 »
Szczerze? Kup cokolwiek. Nie robi to większej różnicy, często tanie są w TK MAXX. W Ikei też są fajne, ale niestety dłuższy czas się tam nie dostaniesz...

Offline Shonsu Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Kinu M47 Simplicity
Odp: Tani french press
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2020, 15:08:00 »
Kupiłem jakiś czas temu 600ml kinghoffa, chyba za 20 parę zł w jakimś sklepie z sprzętem gospodarstwa domowego i daje radę spienić mleko nawet. Jednak warto przy zakupie zwrócić uwagę na takie metalowe koszyczki w których jest szkło. U mnie nie da się tego szklanego pojemniczka wyjąć (boję się na siłę ciągnąć) i po myciu woda straszne długo schnie w szczelinach co mnie irytuje. Dobre jest to że cały ten siatkowany tłoczek można bez problemu rozkręcić na części, dokładnie umyć i wysuszyć.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Tani french press
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2020, 11:53:48 »
A widzisz klejenie od spodu? Jeśli nie to metal rozszerza się od ciepła. Próbować wyciągnąć można tylko jak dobrze rozgrzejesz naczynie.

Offline Shonsu Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Kinu M47 Simplicity
Odp: Tani french press
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2020, 13:25:55 »
A widzisz klejenie od spodu? Jeśli nie to metal rozszerza się od ciepła. Próbować wyciągnąć można tylko jak dobrze rozgrzejesz naczynie.
Masz rację, udało się wyjąć, choć na prawdę się bałem ze coś pięknie. Dzięki.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi