Autor Wątek: Jaki automat dla ex-kolbiarza  (Przeczytany 1935 razy)

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Jaki automat dla ex-kolbiarza
« dnia: 09 Luty 2021, 18:52:48 »
Obecnie używam Ascaso Dream i młynek Ascaso.

Jestem już zmęczony ciągła walką z tym urządzeniem, zapragnąłem posiąść automat w którym nacisnę guziczek i wyjdzie kawa.
Niestety przez lata posiadania kolby nie wyrobiłem sobie smaku, nie czuję większej różnicy pomiędzy świeżo paloną kawą z manufaktury za grube pieniądze a lavazzą ze marketu.
Piję do 3 kaw dziennie, zawsze z mleczną pianką albo dolanym mlekiem, zdecydowanie preferuję po 200ml lub więcej, nie espresso.

Przepatrzyłem wątki, wytypowałem jakieś modele, wstępnie wpadł mi w oko Siemens EQ.6.

Niestety przez internet ciężko mi zweryfikować jedną rzecz, mianowicie bardzo nie lubię w kuchni chińskich produktów. Wiem, że nawet jak produkt nie jest chiński to i tak komponenty mogą być z Chin, ale dla własnego lepszego samopoczucia wolał bym żeby nie było na obudowie "made in china"

Czy ktoś z Was umiał by mi polecić automat robiony gdzieś u nas albo np USA? (wiem, że widziwiam)

skansen

  • Gość
Odp: Jaki automat dla ex-kolbiarza
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Luty 2021, 19:48:16 »
Siemens EQ.6 z tego co widzę jest produkowany w Słowenii (sam jestem zdziwiony  :o ).

Jura E6 którą testowałem była wyprodukowana w Portugali.

DeLonghi produkuje sporo ekspresów automatycznych (ale nie wszystkie) w Europie, m.in. w Rumunii.
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2021, 20:10:19 wysłana przez skansen »

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Odp: Jaki automat dla ex-kolbiarza
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2021, 20:49:50 »
Ooo, dzięki za informację - myślałem, że to chińczyki będą  :poklon:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jaki automat dla ex-kolbiarza
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2021, 20:51:13 »
zapragnąłem posiąść automat

Siemens eq6 stoi u mojego kontrahenta ponad dwa lata, tzn w gabinecie szefa. Robi kilkanaście, dwadzieścia parę kaw dziennie. Nie popsuł się, a jak zasypie dobre ziarno, to mleczne z braku laku mogą być, a espresso...  :NO:
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2021, 20:57:13 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline keermit Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera BZ09
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Jaki automat dla ex-kolbiarza
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2021, 13:00:07 »
Podobna sytuacja u mnie. Pół roku temu przesiadłem się z kolby na Gaggia Babila, niestety kawę robi tylko z 10g, także dla mnie jest troszkę za słaba. Przymierzam się do zmiany na Jure E8 (16g), ale trochę martwi mnie fakt, że bloku nie można samodzielnie wyczyścić. Widząc, co dzieje się w moim obecnym automacie, trochę się boję  :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi