Autor Wątek: co kupić -  (Przeczytany 1809 razy)

Offline brand_new

  • Wiadomości: 3
co kupić -
« dnia: 11 Luty 2021, 15:49:39 »
Dzień dobry,
jestemlaikiem kawowym i technologicznym - ale chcę kupić ekspres automatyczny  [emoji38] [emoji38]
 zastanawiam się nad:
1. Melitta Barista T Smart  ( głównie po przeczytaniu tego forum)
2. delonghi dinamica plus ecam 370

generalnie zastanawia mnie różnica w ciśnieniu- czy różnica 19 a 15 bar będzie wyczuwalna? czy jest to spora zmiana?
 dotąd sporadycznie korzystałam z dinamica 350 u rodziców, ale kawa  dla nie była mdła. Wiem, że to pewnie kwestia ustawień no i rodzaju kawy. Jednak, czy różnica  ciśnienia będzie miała spore znaczenie?
Cena ekspresów jest podobna, opinie- jak wszędzie, i dobre  i złe. 
Często piję kawy mleczne,  ok. 2-3 dziennie, więc zależy mi na systemie spieniania mleka.

 Jeżeli ktoś z Państwa  mógłby podzielić się swoją wiedzą i  opinią w wyżej opisanej sprawie będę wdzięczna.


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: co kupić -
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2021, 17:59:53 »
19 czy 15 to taki chłyt marketingowy, na ciastko nawet w prawdziwych ekspresach idzie 9,5 bara ;-) Inaczej mówiąc walka na rozdzielczość, ilość pixeli i masę innych parametrów których przeciętny użytkownik nie wykorzysta i nie zauważy.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: co kupić -
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2021, 19:05:46 »
Tu na forum praktycznie nikt nie korzysta z automatycznych. Większośc to ekspresy kolbowe lub inne manualne zaparzacze. Co do wyboru ekspresu to sporo osób poleca sklep konesso. Są tu na forum, w sekcji supermarket, może podpytaj w ich wątku. Michał z konesso zawsze stara się dobrze doradzić.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: co kupić -
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2021, 21:03:31 »
Dzień dobry,
jestemlaikiem kawowym i technologicznym - ale chcę kupić ekspres automatyczny  [emoji38] [emoji38]
 zastanawiam się nad:
1. Melitta Barista T Smart  ( głównie po przeczytaniu tego forum)
2. delonghi dinamica plus ecam 370

generalnie zastanawia mnie różnica w ciśnieniu- czy różnica 19 a 15 bar będzie wyczuwalna? czy jest to spora zmiana?
 dotąd sporadycznie korzystałam z dinamica 350 u rodziców, ale kawa  dla nie była mdła. Wiem, że to pewnie kwestia ustawień no i rodzaju kawy. Jednak, czy różnica  ciśnienia będzie miała spore znaczenie?
Cena ekspresów jest podobna, opinie- jak wszędzie, i dobre  i złe. 
Często piję kawy mleczne,  ok. 2-3 dziennie, więc zależy mi na systemie spieniania mleka.

 Jeżeli ktoś z Państwa  mógłby podzielić się swoją wiedzą i  opinią w wyżej opisanej sprawie będę wdzięczna.

Nie znam tych modeli, ale jeśli automaty to ja bym rekomendował marki: Melitta, Nivona, pewnie też Jura, ale to wyższa półka cenowa. Marki, które możesz spotkać w marketach (np. DeLonghi, Krups) robią w mojej ocenie dużo gorszą kawę (piłem i z jednych i z drugich). To tyle, żeby nie wchodzić za mocno w szczegóły.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi