Autor Wątek: Młynek do alternatyw  (Przeczytany 22050 razy)

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Listopad 2018, 16:09:37 »
Jak dobrze, ze są MYMy i Xeoleo od majfrendów  :taniec:
¯\_(ツ)_/¯

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #136 dnia: 19 Listopad 2018, 17:47:37 »
Pewnie, że dobrze. Przyjdzie ktoś nowy na forum, pyta o młynek i dostaje rozsądną propozycję Xeoleo za 250 zł i do tego powiedzmy jakiś Aeropress do kompletu. I w ten sposób za rozsądną kwotę zaczyna pić dobrą kawę zamiast sklepowej mielonki.
A rok temu jak wszedł, dostał propozycję kupna Comandante za tysiaka ( innych nie było ), parsknął śmiechem, puknął się w czoło i poszedł szybciej niż przyszedł  :hihihi:

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #137 dnia: 19 Listopad 2018, 17:57:05 »
Pawcio, tak z ciekawości, jakie masz ustawienia Timemore do kawiarki i dripa? Ja pod kawiarkę miele na 16-18 kliku, drip 24-25.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Listopad 2018, 18:07:38 »
Dripa mam ostatnio na 22 od całkowitego skręcenia śruby. Kawiarki jakoś nie używam, więc tu nie pomogę.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1311
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Listopad 2018, 23:27:57 »
Pokaż proszę jak wygląda kazak po zmieleniu np 20g kawy a jak wygląda comandante. Ile kawy zostaje na żarnach w obu młynkach bez obstukiwania.
Oczywiście pokaż jeszcze tą ilość pyłu jaką wygenerowały oba młynki.
Widzę następuje gloryfikacja nowego młynka. Nie mam nie przeciw temu młynkowi ale niestety nie jest tak jak to opisujesz.

Skoro nie miałeś w rękach Kazaka, to na jakiej podstawie opisujesz, że tak nie jest?
Robiliśmy testy i tak wyszło. Comandante w porównaniu do Kazaka pyli jak Hario Slim przy Comandante :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Listopad 2018, 00:47:30 »


Pokaż proszę jak wygląda kazak po zmieleniu np 20g kawy a jak wygląda comandante. Ile kawy zostaje na żarnach w obu młynkach bez obstukiwania.
Oczywiście pokaż jeszcze tą ilość pyłu jaką wygenerowały oba młynki.
Widzę następuje gloryfikacja nowego młynka. Nie mam nie przeciw temu młynkowi ale niestety nie jest tak jak to opisujesz.

Skoro nie miałeś w rękach Kazaka, to na jakiej podstawie opisujesz, że tak nie jest?
Robiliśmy testy i tak wyszło. Comandante w porównaniu do Kazaka pyli jak Hario Slim przy Comandante :)

Poczytaj temat to będziesz wiedział na jakiej podstawie.

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Listopad 2018, 08:56:00 »


Pokaż proszę jak wygląda kazak po zmieleniu np 20g kawy a jak wygląda comandante. Ile kawy zostaje na żarnach w obu młynkach bez obstukiwania.
Oczywiście pokaż jeszcze tą ilość pyłu jaką wygenerowały oba młynki.
Widzę następuje gloryfikacja nowego młynka. Nie mam nie przeciw temu młynkowi ale niestety nie jest tak jak to opisujesz.

Skoro nie miałeś w rękach Kazaka, to na jakiej podstawie opisujesz, że tak nie jest?
Robiliśmy testy i tak wyszło. Comandante w porównaniu do Kazaka pyli jak Hario Slim przy Comandante :)

Poczytaj temat to będziesz wiedział na jakiej podstawie.
No właśnie, chyba raczej Mader miał w rękach kazaka, tak przynajmniej wynika z jego wcześniejszych postów.

Jak zbadaliście to pylenie kazaka i comandante? sitka kruve? czy metodą na oko?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Listopad 2018, 09:13:02 »
Off-Topic:
Nie mogłem się powstrzymać. Pomiar pylenia na oko - mielimy kawę w dwóch młynkach, w takiej samej grubości. Sypiemy jedną kawę do prawego, drugą do lewego oka. Które oko dłużej płuczemy, aby odzyskać komfort, to miało więcej pyłu. Zapisując czas płukania mamy porównanie z innymi młynkami  :mrgreen: :diabelek:
LMWDP #469

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Listopad 2018, 09:21:09 »
Off-Topic:
Nie mogłem się powstrzymać. Pomiar pylenia na oko - mielimy kawę w dwóch młynkach, w takiej samej grubości. Sypiemy jedną kawę do prawego, drugą do lewego oka. Które oko dłużej płuczemy, aby odzyskać komfort, to miało więcej pyłu. Zapisując czas płukania mamy porównanie z innymi młynkami  :mrgreen: :diabelek:
widzę że znasz metodologię :D

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Listopad 2018, 09:42:38 »
Biorąc przede wszystkim pod uwagę jakość przemiału, w dalszym planie jakość materiałów i spasowania, a marginalnie leżenie w dłoni i przyjemność z kręcenia, jak byście ocenili te młynki:
-Xeoleo
-Timemore
-Knock
-Kazak
-Comandante
W skali 1-10, gdzie 1 to Skerton, a 10 to M47. Konkretne modele sobie wpiszecie.
¯\_(ツ)_/¯

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Listopad 2018, 10:17:24 »
Comandante: 11

... i niech świat płonie :ogien:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Listopad 2018, 10:38:45 »
Comandante: 11

... i niech świat płonie :ogien:
Rozumiem, że znasz perspektywę, bo stosowałeś przynajmniej jeden z tych młynków nie licząc obu podanych jako granica skali?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Listopad 2018, 11:37:42 »
jak byście ocenili te młynki
Problem w tym, że mało kto miał z nimi wszystkimi do czynienia oprócz naszego naczelnego forumowego testera młynków ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #148 dnia: 20 Listopad 2018, 11:49:04 »
mało kto miał z nimi wszystkimi do czynienia

Dokładnie, dla tego nie wypowiadam się kategorycznie. Można powiedzieć, że miałem do czynienia z Skertonem, bo raczej nie ma różnicy do slima i z Kinu M47. To za mało, żeby ocenić.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline bearow

  • Wiadomości: 12
Odp: Młynek do alternatyw
« Odpowiedź #149 dnia: 20 Listopad 2018, 12:14:05 »
Ja zdecydowałem się na Kazaka do alternatyw, dzięki wszystkim za pomoc. Oczywiście jak otrzymam młynek i go wytestuję w każdą stronę, to chętnie podzielę się przemyśleniami. Specjalistą nie jestem, ale czy coś jest mniamniuśne czy fuj to chyba będę w stanie stwierdzić. Czy jest różnica do hario slim albo do taniego elektrycznego ostrzowego [sic!] to też.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi