Autor Wątek: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!  (Przeczytany 2081 razy)

Offline MartaEwa

  • Wiadomości: 4
Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« dnia: 23 Listopad 2018, 10:13:00 »
Cześć!
Piszę, z nadzieją, ze ktoś będzie umiał mi poradzić. Kupiłam ekspres ciśnieniowy DE LONGHI ECP 31.21 jako prezent i chcę dokupić do niego młynek. Niestety, dopiero szukając młynka, zorientowałam się, jak poważny to wydatek i że rozsądniej było zamiast ekspresu kupić sprzęt do metod alternatywnych, ale na zwrot ekspresu już niestety za późno.

Jak z tego wybrnąć? Przyszły użytkownik ekspresu nie jest smakoszem, obecnie pija mieloną kawę parzoną w kawiarce. Rozumiem, że tani ekspres i tani młynek nie zdziałają cudów, prawdziwego espresso z tego nie będzie, ale chyba kawa będzie wciąż lepsza niż mielonka ze sklepu?
Potrzebuję więc młynka, który zmieli kawę na tyle przyzwoicie, że przynajmniej nie zapcha ekspresu. Zastanawiam się nad Hario Slim i - to już granice mojego budżetu i ból portfela - Nivona CafeGrano 130 lub Wilfa Svart WSCG-2 (dziś jest na niego promocja). A może macie inne sugestie do mniej więcej 300zł?

A może sytuacja jest beznadziejna i zostaje tylko płakać?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2018, 10:54:36 »
To ekspresik właśnie na mielonki, ma kolbę z podwójnym dnem.
Oba te młynki dadzą radę zmielić do podwójnego sitka. Więc teoretycznie możesz młynek dokupić, a obdarowany będzie miał młynek pod ewentualne eksperymenty z alternatywami w przyszłości. I też młynek do kawiarki się nada.

Ale jak to ból portfela, to zostaw tak jak jest. Kup do tego zestaw saszetek E.S.E w ten weekend w jakiejś promocji (ekspres może z nich korzystać) a tuż przed podarowaniem zamów kawę z jednej z forumowej palarni zmieloną (tylko zaznacz, że przemiał nie espresso ale do sitka z podwójnym dnem). 


W najgorszym wypadku ekspres może służyć do spieniania mleka. Też jest to wartość.

Nie warto płakać, to tylko kawa :)
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2018, 10:56:37 wysłana przez pj.w »

Offline MartaEwa

  • Wiadomości: 4
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopad 2018, 11:06:00 »
Serdeczne dzięki, bardzo mi pomogłeś! Rozważę obie opcje, choć pewnie zdecyduję się na któryś z tych młynków elektrycznych.
A ze spienianiem to niestety - dom wolny od mleka  ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopad 2018, 20:13:58 »
Do tych dwóch dodam jeszcze Severin KM 3873.

Offline MartaEwa

  • Wiadomości: 4
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2018, 20:25:50 »
Wielkie dzięki, przyjrzę się.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopad 2018, 22:08:49 »
Aukcje Severina i Nivony wstawiałem ostatnio w dziale na Pchlim targu, w temacie sprzętu używanego.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2018, 00:23:37 »
Miałem to zachować dla siebie dopóki nie będę miał sprzętu u siebie, ale za niewiele więcej będę miał porządne młyny gastro na żarnach 64mm.
Prawdopodobnie w poniedziałek będzie u mnie kurier i będę mógł powiedzieć z czystym sercem co mam.

Offline MartaEwa

  • Wiadomości: 4
Odp: Ekspres ciśnieniowy i tani młynek - ratunku!
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad 2018, 10:13:23 »
Wszystkim serdeczne dzięki, z pomocą forum udało mi się zażegnać kryzys i podjąć świadomą decyzje. To naprawdę super, że chce Wam się pomagać świeżakom ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi