Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164814 razy)

Offline premium Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #735 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:32:35 »
Czołem Panie i Panowie, kto na wyciek mi odpowie😉
Dziś pierwszy raz rozkręciłem swoją księżniczkę bo zaczęła przeciekać. Leci z zaworka pary, co robić? Czy zwykłe dokręcenie gwintu pomoże czy coś tam uszczelniać/wymieniać/czyścić?

Filmik pokazujący usterkę:

Dokręć, to samo co u mnie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #736 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:33:02 »
Bianca to nie jest zły sprzęt , posiadam chociaż leży spakowana w kartonie :)z mojego doświadczenie każda z firm w podobnym pułapie oferuje sprzęty z których każdy ma jakieś mankamenty:), miałem Izzo Alex Duetto i to konstrukcyjnie był czołg w porównaniu do reszty :)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #737 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:35:49 »
@MacJaro ja Ciebie nie obrażam, przecież to raczej nie Ty malowałeś :) Uważam argument o spasowaniu i grubości blach za bezkrytycznie powtórzony za pewnym sprzedawcą. Sprzedawcą, który dodajmy, jest autoryzowanym dealerem Lelita. Nie rozumiem, jak będąc dealerem można mówić tylko złe rzeczy o firmie, którą się reprezentuje. Uważam, że jednostronne krytykowanie marki którą się reprezentuje jest po prostu nie fair. Jeśli ktoś jest nie fair wobec firmy z którą jest związany umową, to czy będzie fair wobec odbiorców? Strasznie to słabe (ze strony tego sprzedawcy).   
(...)To są tylko moje odczucia. (...)
Co jest złego w tym, że w Biance jest minimalnie cieńsza blacha niż u konkurencji? Skoro to są Twoje odczucia to wyjaśnij mi proszę, co w tym złego?

Przy obecnej cenie nie jest już niczym szczególnym i ma dość sporą konkurencję.
Widać stwierdzili, że nie będą konkurować ceną. Skoro przewaga w postaci profilowania i "plecaka" wystarcza. Dla mnie podwyżka była ostatecznym argumentem za zakupem-serio :) 

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #738 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:36:05 »
Ja też się naoglądałem różnych treści o słabym spasowaniu niektórych elementów. Naoglądałem się też, że wystarczy wziąć śrubokręt, poluzować kilka wkrętów, dopasować i skręcić. Za bardzo wartościowy materiał uważam dwie części filmów na youtubie użytkownika 1st line equipment. Dopiero tam zauważyłem, że poza cieńszą o 0,2 mm blachą i może gdzieniegdzie większą szparką, którą można w kilka sekund poprawić jakie są różnice użytkowe. Ekspres poza tym, że musi się podobać, ma być wygodny i praktyczny w obsłudze. Ma działać i się nie psuć. Tym bardziej za taką kasę. Właśnie od 3 tyg jestem na klasycznej zalewajce bo automat Philipsa za 2,5k wytrzymał 1,5 roku i poszedł na reklamację, za którą dostałem zwrot chajsu. I już prawie kupiłem Jurę S8 bo się napaliłem jak szczerbaty na suchary, że będę miał ekspres najlepszy z możliwych. A następnego dnia Jura X8 w pracy zrobiła mi 3 inne kawy na tych samych ustawieniach. I ona też kosztuje 12k! Wtedy stwierdziłem, że zawsze chciałem kolbę i jak mam wydać sporo kasy to chce coś co będzie robić dobrze kawę i popracuje pare ładnych lat. A żona się będzie musiała nauczyć i tyle :). Jestem z branży moto i wiem jak teraz się wszystko produkuje. I nie wiem czemu chce kupić włoski ekspres bo włoskiego auta bym nie kupił... ;) Choć są ładne.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #739 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:38:39 »
Widać stwierdzili, że nie będą konkurować ceną. Skoro przewaga w postaci profilowania i "plecaka" wystarcza. Dla mnie podwyżka była ostatecznym argumentem za zakupem-serio 

Możliwe, że tak stwierdzili. Profilowanie obecnie zrobiło się znacznie popularniejsze w ekspresach dostępnych na rynku niż było w momencie premiery Lelita. Każdy oczywiście ma prawo oceniać sytuację tak jak chce; dla mnie przy obecnej cenie - Bianca to nic specjalnego.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #740 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:41:45 »
Bianca w cenie startowej w momencie premiery - 7K zł była rewelacyjnym ekspresem 2B. Stosunek możliwości do wspomnianej ceny poza skalą.

Przy obecnej cenie nie jest już niczym szczególnym i ma dość sporą konkurencję.

Dokładnie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #741 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:42:23 »
Profilowanie obecnie zrobiło się znacznie popularniejsze w ekspresach dostępnych na rynku niż było w momencie premiery Lelita.
Tylko jakoś Ci rzekomo bardziej renomowani konkurenci powielają profilowanie z Lelita a nie odwrotnie.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #742 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:48:18 »
Tylko jakoś Ci rzekomo bardziej renomowani konkurenci powielają profilowanie z Lelita a nie odwrotnie.

Nie rozumiem Twojego podejścia? Ja Ci niczego nie próbuję udowodnić, a już o żadnym kopiowaniu mowy nie było. Brzmisz jakbyś bronił Częstochowę. Masz Biancę, jesteś zadowolony, super, naprawdę fajnie.

Ja patrzę na rynek 2B obecnie. Relacja cena do możliwości. Bianca była super w tej kategorii jak startowała za 7k zł; przy obecnej nie jest niczym specjalnym i ma sporą konkurencję. Nie wnikam w powody zmiany polityki cenowej Lelita, bo szczerze mówiąc klienta końcowego to praktycznie nigdy nie interesuje (rozumiem, że są wyjątki od tej reguły jak np. Ty i nie ma w tym nic złego, ale dla 95% rynku jest tak jak napisałem).
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 22:50:44 wysłana przez MSL »

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #743 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:52:31 »
Ja Ci niczego nie próbuję udowodnić, a już o żadnym kopiowaniu mowy nie było.
To nie wiem po co piszesz w tym wątku coś co zostało napisane już kilka razy. Zróbcie ankietę czy Bianka jest za droga i nikt nie będzie musiał scrollować. Ja dalej nie dowiedziałem się na przykład co złego jest w zbyt cienkiej blasze, bo @MacJaro wolał Ci przytaknąć zamiast odpowiedzieć na to pytanie...

Nie wnikam w powody zmiany polityki cenowej Lelita, bo szczerze mówiąc klienta końcowego to praktycznie nigdy nie interesuje (rozumiem, że są wyjątki od tej reguły jak np. Ty i nie ma w tym nic złego, ale dla 95% rynku jest tak jak napisałem).
Na forum wnikanie w polityki cenowe jest jak najbardziej wskazane. Masz wiedzę w tym zakresie więc tym bardziej byłoby wskazane, żebyś jednak wnikał...
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 23:08:50 wysłana przez skansen »

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #744 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:53:29 »
Skoro cena odgrywa największą rolę to spójrzmy:

10350,- Lelit Bianca
9990,- Bezzera Duo MN
10280,- Bezzera Matrix MN
9960,- Quick Mill Veterano
10590,- Profitec PRO 700
11290,- ROCKET R58 Cinquantotto

Do każdego poza Biancą doliczcie koszt kitu do profolacji 990,- i oprócz Bezzery drewnianego wykończenia za ok 1000,-. Wtedy można porównać te ekspresy 1:1. A Lelit dodatkowo dodaje chociażby NPF i uważam, że ma kilka praktyczniejszych rozwiązań jak chociażby oddzielny zbiornik.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #745 dnia: 03 Kwiecień 2022, 23:25:49 »
To nie wiem po co piszesz w tym wątku coś co zostało napisane już kilka razy. Zróbcie ankietę czy Bianka jest za droga i nikt nie będzie musiał scrollować. Ja dalej nie dowiedziałem się na przykład co złego jest w zbyt cienkiej blasze, bo @MacJaro wolał Ci przytaknąć zamiast odpowiedzieć na to pytanie...

Prawda, zostało to już napisane kilka razy. W dyskusję Twoją z MacJaro na temat tego, co jest złego w ekspresie Lelita nie wnikam. Podkreślę jeszcze raz - dla mnie Bianka to bardzo dobry ekspres. Zwyczajnie nie jest już takim oczywistym wyborem (w kategorii ekspresów 2B), kiedy była w cenie 7k zł jak na początku.

Na forum wnikanie w polityki cenowe jest jak najbardziej wskazane. Masz wiedzę w tym zakresie więc tym bardziej byłoby wskazane, żebyś jednak wnikał...

Mam wiedzę zawodową w tym zakresie, ale póki "pewien" sprzedawca nie próbuje na około wmówić wszystkim, że czarne jest białe, a białe w sumie jest szare to nie czuję potrzeby udowadniania, że jest inaczej. Każdy może sam ocenić, wedle swoich potrzeb czy dany sprzęt jest dla niego wart takiej ceny jaka obecnie jest na rynku.

Za siebie mogę Ci napisać, że Bianka za ponad 10k zł do mnie nie przemawia, tak samo jakbym nie zapłacił za Ascaso czy BELLEZZA ich ceny rynkowej. Takie jest moje zdanie i to jest normalne. Tak samo jak są ludzie, którzy bez problemu ją zapłacą za wspomniane ekspresy i to też jest OK.

I piszę to zupełnie bez żadnych emocji, nie bierz tego tak jakby to był jakiś atak na Ciebie czy nawet Lelita / Biankę.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 23:30:23 wysłana przez MSL »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #746 dnia: 04 Kwiecień 2022, 00:15:15 »
Kończę temat Bianki w kilku słowach.

Nigdy nigdzie nie napisałem, że to zły ekspres.
Co najwyżej, że w chwili jego premiery producent miał problem z jego jakością wykonania i awaryjnością. Przy początkowej cenie, pomimo niedoskonałości, Bianka wydawała mi się dobrym wyborem. Dobrze, że z biegiem czasu producent poprawił jakość wykonania, ale mniejszej awaryjności już nie. A szkoda. Dobrze, że model poddawany jest modyfikacji. Dobrze się sprzedaje, ciągle pracują nad rozwojem modelu. Jedynego jednogrupowego ekspresu z e61 w swojej ofercie, w tym przedziale cenowym.

Na dzień dzisiejszy, a właściwie noc  ;) uważam , że przy aktualnej cenie +10k nie jest dla wielu zorientowanych w rynku pierwszym wyborem, pomimo profilowania jakie posiada.
Nie dziwię się sprzedawcy, a nawet kilku których znam, że nie skupiają  się na sprzedaży tego modelu a raczej innych, które posiadają w swojej szerokiej ofercie. Jeden z mich ma duże doświadczenie w branży i argumenty jakie przedstawił, są spójne z moją opinią.
 
Na jego miejscu, mając na uwadze dobro swojej firmy, też bym był ostrożny.
Stawiał bym w pierwszej kolejności na sprawdzony sprzęt, najmniej awaryjny.
Każdemu rozsądnemu handlowcowi zależy na zadowoleniu klienta. A nie na jednorazowym „strzale”.
Klienta, który jest zadowolony ze sprzętu, obsługi posprzedażowej i w perspektywie czasu ponownie wróci i dokona kolejnego zakupu.

Idę spać, bo rano muszę wstać i zrobić  kawka a nawet  kawka kawka

« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 00:41:11 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #747 dnia: 04 Kwiecień 2022, 00:31:03 »
Jedynego jednogrupowego ekspresu z e61 w swojej ofercie.

Na dzień dzisiejszy, a właściwie noc   uważam , że przy aktualnej cenie +10k nie jest dla wielu zorientowanych w rynku pierwszym wyborem, pomimo profilowania jakie posiada.
Bianca nie jest jedynym jednogrupowym ekspresem z E61 w ofercie Lelita. Lelit Mara też ma jedną grupę i E61.

Dobrze, że z biegiem czasu producent poprawił jakość wykonania, ale mniejszej awaryjności już nie
Skąd dane o awaryjności? Są jakieś statystyki odnoszące się do ilości sprzedanych ekspresów? Czy to taki sam argument jak z cienką blachą?

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #748 dnia: 04 Kwiecień 2022, 00:40:31 »
Jedynego jednogrupowego ekspresu z e61 w swojej ofercie.

Na dzień dzisiejszy, a właściwie noc   uważam , że przy aktualnej cenie +10k nie jest dla wielu zorientowanych w rynku pierwszym wyborem, pomimo profilowania jakie posiada.
Bianca nie jest jedynym jednogrupowym ekspresem z E61 w ofercie Lelita. Lelit Mara też ma jedną grupę i E61.

Dobrze, że z biegiem czasu producent poprawił jakość wykonania, ale mniejszej awaryjności już nie
Skąd dane o awaryjności? Są jakieś statystyki odnoszące się do ilości sprzedanych ekspresów? Czy to taki sam argument jak z cienką blachą?

Pisząc jedyny, nie dopisałem że w tej kategorii cenowej, już dopisałem.

Statystyk nie znam, ale znam opinie dwóch różnych serwisantów, czytam opinie nie tylko na tym forum.

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #749 dnia: 04 Kwiecień 2022, 01:08:03 »
Statystyk nie znam, ale znam opinie dwóch różnych serwisantów, czytam opinie nie tylko na tym forum.
Bez odnoszenia tego do liczby sprzedanych ekspresów takie opinie niewiele wnoszą...

Jakbyś jeszcze zdradził co złego jest w tym, że Bianca ma cieńszą blachę niż niektóre konkurencjne ekspresy to byłoby super :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi