Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164849 razy)

Offline premium Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #720 dnia: 03 Kwiecień 2022, 18:37:49 »
Bianka niczym szczególnym od innych ekspresów 2B w cenie 9-11 tys się nie wyróżnia.

Moim zdaniem wyróżnia się wykonaniem.
BTW ja dałem niecałe 7,5k brutto i w tym budżecie nie ma nic zbliżonego jakością i możliwościami.
Nakrętka była lekko niedokręcona, być może jeszcze przez wibracje w transporcie, wystarczyło 1/3 obrotu. Uważam, że taki "defekt" może się wszędzie zdarzyć.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 18:44:55 wysłana przez premium »

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #721 dnia: 03 Kwiecień 2022, 19:00:34 »
Za 7,5k brutto pewnie sam bym wziął, ale teraz kosztuje 10k i niestety konkurencyjność spada.

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #722 dnia: 03 Kwiecień 2022, 19:08:09 »
Każdy z nas ma jakieś indywidualne wymagania i potrzeby. W moim przypadku na plus dla Bianci to możliwość zmiany położenia zbiornika na wodę, stalowe bojlery o wystarczającej pojemności, flow control na start, drewniane wykończenia, elektroniczne ustawienie preinfuzji i dodatki na start jak NPF, filtr wody czy porządny tamper. W porównaniu do maszyn w podobnej cenie ok 10k musisz za dodatki dorzucić conajmniej kilka stówek, a chcąc flow control czy drewno dodatkowe 2k. Wtedy masz Biance na 10k albo konkurencje za 12k, której dalej brakuje np możliwości przestawienia zbiornika.

Szkoda, że tylko Bianca ma wypoziomowany PF, który możesz ubić na zwykłej płaskiej macie albo zbiornik na wodę, który po postawieniu na blacie stoi prosto. Ja akurat mam dodatkową wylewkę filtrowanej wody i zbiornik, który sam będzie pod nią stał na czas tankowania to duży plus.

Niestety, ale elektronika od jakiegoś czasu idzie w górę... I pewnie jak Bianca była za 7,5k to konkurencja też była taniej...

« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 19:12:29 wysłana przez nike21 »

Offline Grzybart

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Lelit Bianca
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #723 dnia: 03 Kwiecień 2022, 19:29:02 »
Czołem Panie i Panowie, kto na wyciek mi odpowie😉
Dziś pierwszy raz rozkręciłem swoją księżniczkę bo zaczęła przeciekać. Leci z zaworka pary, co robić? Czy zwykłe dokręcenie gwintu pomoże czy coś tam uszczelniać/wymieniać/czyścić?

Filmik pokazujący usterkę:

« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 20:39:40 wysłana przez ranGo »

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #724 dnia: 03 Kwiecień 2022, 19:46:01 »
Ja akurat mam dodatkową wylewkę filtrowanej wody i zbiornik, który sam będzie pod nią stał na czas tankowania to duży plus.
@nike21 jaki masz system filtracji? Jeśli zapewnia on przyzwoite ciśnienie to wg mnie lepiej podłączyć ekspres bezpośrednio do wody. Wiercenie blatu to na pewno nic fajnego, ale naprawdę warto rozważyć taką opcję. Dla mnie podłączenie do wody to na ten moment największy plus mojej przesiadki z Elizabeth na Biankę.

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #725 dnia: 03 Kwiecień 2022, 20:19:22 »
Excito-B od Aquafilter. Poza tym od miejsca gdzie jest zlew, a wylewka jest przy zlewie, do miejsca gdzie będzie miał stać ekspres mam jakieś 3m i meble kuchenne. Średnio mi się widzi demontować wszystkie szafki żeby pociągnąć instalacje. Co prawda zasilanie jak i odpływ to na pewno duża wygoda jednak na razie nie biorę tego pod uwagę.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #726 dnia: 03 Kwiecień 2022, 20:51:18 »
@Grzybart nie wiem jakie tam jest dokładnie złącze🤔 jeżeli jest to jakiegoś rodzaju stożek wystarczy to dokręcić, jeżeli natomiast jest to złącze typu płaskiego misi byc ono w jakiś sposób uszczelnione na przykład teflonową lub miedzianą podkładką albo taśmą teflonową na gwint ewentualnie klejem do gwintów😉 Najlepiej to odkręcić i dopiero ocenic jakie jest tam połączenie i zastosować odpowiednią metodę😉

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #727 dnia: 03 Kwiecień 2022, 21:27:52 »
Nie wiem po co się kłócić czy Bianka się wyróżnia czy nie wyróżnia w klasie ekspresów 9-11k (pomijając że nie znam nikogo kto by tyle zapłacił, realna cena to ok 25% mniej). To jest chyba już ten poziom, gdzie każdy wie czego szuka i co jest dla niego ważne, więc licytowanie się nie ma sensu. Każdemu według potrzeb, jednych przekona świecący panel LEDowy z boku, innych ekran dotykowy, jeszcze innych profilowanie itd.
Cieszmy się z dobrej kawy zamiast wrzucać innym że źle wybrali :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #728 dnia: 03 Kwiecień 2022, 21:35:00 »
Z drobnych rzeczy podoba mi się jak rozwiązano tackę odciekową.

Jak się podłącza odpływ to tak, ale jeśli nie, to tacka jest jedną z 2 czy 3 rzeczy, które ewidentnie bym zmodyfikował w Biance - brakuje "dziubka" w tylnej ściance w celu lepszego opróżniania tacki, teraz leje się bardzo niewygodnie, rozlewa się i robi bałagan, tacka upaćkana wodą i trzeba wycierać. Po środku tylnej ścianki dziubek załatwiłby sprawę.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #729 dnia: 03 Kwiecień 2022, 21:36:07 »
Bianka niczym szczególnym od innych ekspresów 2B w cenie 9-11 tys się nie wyróżnia.

Moim zdaniem wyróżnia się wykonaniem.
BTW ja dałem niecałe 7,5k brutto i w tym budżecie nie ma nic zbliżonego jakością i możliwościami.
Nakrętka była lekko niedokręcona, być może jeszcze przez wibracje w transporcie, wystarczyło 1/3 obrotu. Uważam, że taki "defekt" może się wszędzie zdarzyć.

Dobry żart, wyróżnia się wykonaniem  :hihihi:
Albo nie widziałeś innych ekspresów, albo jesteś bezkrytyczny jako posiadacz.
Kilka tygodni po premierze Bianki, jak już była dostępna pojechałem do sprzedawcy by ją kupić. Kosztowała wtedy ok 7,5k. Na filmie wyprodukowanym przez producenta, wyglądało to super. Ochy i achy. Zetknięcie z rzeczywistością było jednak inne. Dałem sobie spokój z zakupem, dałem sobie czas na przemyślenia. Miałem czym robić kawę, posiadając w tym czasie ekspres ECM Casa IV.
Egzemplarz Bianki który oglądałem był fatalnie spasowany i na dodatek ta cienka blacha….
Przy innych ekspresach słabo to wyglądało.
Kolejny ponad rok przyglądałem się jej bacznie, owszem jakość wykonania się  poprawiła, ale awaryjność niekoniecznie. Dałem sobie spoko i kupiłem świadomi inny, bez profilowania.
Nie koniecznie muszę je mieć, by zrobić świetne espresso.
Nie twierdzę że jest to zły ekspres,  on jest tylko  trochę  niedopracowany.


« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 21:47:21 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #730 dnia: 03 Kwiecień 2022, 21:53:57 »
Egzemplarz Bianki który oglądałem był fatalnie spasowany
To typowe widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz. Od lat krytykujesz Lelita za złe spasowanie które widać dopiero po przyjrzeniu się z bardzo, bardzo bliska. A odprysk na własnej ścianie Cię nie razi, serio?
Sciana.jpg

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #731 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:09:30 »
@snansen, ja Cię nie obrażam. To co napisałeś, nie jest tematem wątku.

Opisuję tylko swoje dotychczasowe doświadczenia.


coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #732 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:13:54 »
@MacJaro ja Ciebie nie obrażam, przecież to raczej nie Ty malowałeś :) Uważam argument o spasowaniu i grubości blach za bezkrytycznie powtórzony za pewnym sprzedawcą. Sprzedawcą, który dodajmy, jest autoryzowanym dealerem Lelita. Nie rozumiem, jak będąc dealerem można mówić tylko złe rzeczy o firmie, którą się reprezentuje. Uważam, że jednostronne krytykowanie marki którą się reprezentuje jest po prostu nie fair. Jeśli ktoś jest nie fair wobec firmy z którą jest związany umową, to czy będzie fair wobec odbiorców? Strasznie to słabe (ze strony tego sprzedawcy).   

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #733 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:23:31 »
@MacJaro ja Ciebie nie obrażam, przecież to raczej nie Ty malowałeś :) Uważam argument o spasowaniu i grubości blach za bezkrytycznie powtórzony za pewnym sprzedawcą. Sprzedawcą, który dodajmy, jest autoryzowanym dealerem Lelita. Nie rozumiem, jak będąc dealerem można mówić tylko złe rzeczy o firmie, którą się reprezentuje. Uważam, że jednostronne krytykowanie marki którą się reprezentuje jest po prostu nie fair. Jeśli ktoś jest nie fair wobec firmy z którą jest związany umową, to czy będzie fair wobec odbiorców? Strasznie to słabe (ze strony tego sprzedawcy).   

Ja jestem myślącym człowiekiem i nie jestem bezkrytyczny wobec opinii innych, nie sugeruję się nimi.
W tym opinii sprzedawcy o którym wspominasz. To są tylko moje odczucia.
„Gwoździem do trumny” był zakup Bianki przez mojego szwagra, którego to sam namówiłem na zakup tego modelu. Wiesz jak to się skończyło.
 
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #734 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:30:46 »
Bianca w cenie startowej w momencie premiery - 7K zł była rewelacyjnym ekspresem 2B. Stosunek możliwości do wspomnianej ceny poza skalą.

Przy obecnej cenie nie jest już niczym szczególnym i ma dość sporą konkurencję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi