Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164859 razy)

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #690 dnia: 22 Marzec 2022, 19:12:33 »
@skansen A jest jakieś wytłumaczenie na to dlaczego niby w serwisie wady nie wykryli? Dzisiaj jak się zaczęło to emitowanie pary to wskaźnik trochę wariował, na początkku 130 stopni, potem 118, potem 145.

@Anzelm Żywiecki Kryształ. Serwis powiedział zresztą, że nic zakamienione nie było.

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #691 dnia: 22 Marzec 2022, 19:18:53 »
Swego czasu, było dużo takich przypadków opisywanych na zagranicznych forach,  rzekomo wg Lelita powodem miała być woda o zbyt niskiej mineralizacji, uszkodzeniu ulegał czujnik temperatury albo ciśnienia (nie pamiętam). ŻK nie powinien być winowajcą.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #692 dnia: 22 Marzec 2022, 19:22:41 »
@skansen A jest jakieś wytłumaczenie na to dlaczego niby w serwisie wady nie wykryli?
Skoro u Ciebie problem nie występuje za każdym razem to tak samo mógł nie wystąpić w serwisie...

Dzisiaj jak się zaczęło to emitowanie pary to wskaźnik trochę wariował, na początkku 130 stopni, potem 118, potem 145.
To by z kolei wskazywało na wadliwą sondę temperatury. Jeśli sonda chwilami zaniża odczyty to PID przegrzewa bojler... Można w takim razie wymienić sondę...

Swego czasu, było dużo takich przypadków opisywanych na zagranicznych forach,  rzekomo wg Lelita powodem miała być woda o zbyt niskiej mineralizacji, uszkodzeniu ulegał czujnik temperatury albo ciśnienia (nie pamiętam). ŻK nie powinien być winowajcą.
Kojarzę te przypadki. Poziom wody "trzeciofalowej" nie był wykrywany przez sondę i bojler parowy był przepełniany. Manometr wskazywał wartości poza zakresem, ale temperatura była w normie...


Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #693 dnia: 22 Marzec 2022, 19:49:21 »
Sporo osób miało ten problem z maszynami kupionymi na początku 2021, coś było nie tak chyba.
Część osób wymieniało sondę temp #9600092 i to im pomagało (takie też najczęściej było zalecenie Lelita), a dla niektórych którzy używali zbyt nisko zmineralizowanej wody pomagała zmiana wody. Podobno przy takiej wodzie sonda czymś się pokrywa i daje złe odczyty.

Niektórzy też jechali z naprawą domową, kilku osobom udało się całkowicie rozwiązać problem czyszcząc sondę. Nie wiem czy to rozwiąże problem w przypadku wadliwej sondy czy tylko jeśli się "zabrudziła" ale dla niektórych zadziałało.
Jak się dostać do sondy:

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #694 dnia: 22 Marzec 2022, 20:31:30 »
do wymiany Sonda temperatury , Lelit zalecał od razy wymianę dwóch na każdym bojlerze , serwisy nie do końca jeśli chodzi o nasze realia wiedza co robić albo brak im wiedzy (lub chęci )

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1037
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #695 dnia: 22 Marzec 2022, 21:49:26 »
Z własnego doświadczenia, przejdzie z czasem ;)

Na początku przygody występował u mnie ten problem. Miałem wymieniać obie sondy temperatury, ale że jestem leniwy to jakoś tak zwlekałem i samo przeszło ;)

Też jechałem od początku na ŻK.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #696 dnia: 23 Marzec 2022, 21:31:33 »
Chcąc wstawić Biankę głębiej na blacie warto zmienić kabel zasilający na kątowy. Otwór w blacie mam po lewej stronie ekspresu, chcąc więc by kabel szedł od razu w lewą stronę musiałem znaleźć odpowiedni kabel. Nie było to sprawą prostą-w końcu znalazłem InLine 16752N. Jest skierowany tak jak chciałem, polecam zainteresowanym  :ok:
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2022, 23:12:02 wysłana przez skansen »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #697 dnia: 30 Marzec 2022, 16:42:58 »
Wjechała świeżutka dostawa Bienek  8)
Jest kilka sztuk wolnych, kto pierwszy ten lepszy, z kodem EKSPRESDODOMU super cena  :hihihi:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #698 dnia: 30 Marzec 2022, 21:26:51 »
Witajcie, już trochę kaw wypiłem zaparzonych przy pomocy Lelit Bianca i coraz bardziej mi się podoba ten sprzęcik. Kawa naprawdę wychodzi lepsza niż z kawiarni😃 Mam tylko mały problem techniczny niestety😔 Dzisiaj rano parząc kawę przyjrzałem się manometrowi pary i pokazywał jedynie 0,5 bara mimo ze maszyna już dobre 30 się grzała. Para normalnie była choć nie jestem pewny czy miała odpowiednie ciśnienie🤔 Spuściłem na szybko z 600-800ml gorącej wody i nic nie drgnęło. Ale pomyślałem ze może coś się zacięło. Wracając do domu okazuje się, że na zimno dalej pokazuje te 0,5 bara😬 Nie wiem co teraz robić bo zwrot na gwarancje jest dość problematyczny😱 Może ktoś z was się spotkał z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać.
Najgorsze ze nie wiem czy teraz mam używać dalej ekspres żeby go nie uszkodzić jeszcze bardziej🤔

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #699 dnia: 30 Marzec 2022, 21:56:02 »
Wygląda na to, że manometr się zaciął/zablokował. Jeśli się nie "odwiesi" to pozostaje kontakt z serwisem.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #700 dnia: 30 Marzec 2022, 22:28:46 »
Raczej nic nie uszkodzisz, "bebechy" działają ok, tylko sam manometr się zawiesił, tak jak skansen pisze.

W UK i US niektórzy dystrybutorzy przy drobnych (a czasem i nie tylko drobnych) usterkach gdzie wiadomo co jest do wymiany wysyłają potrzebną część i można sobie wymienić samemu, mnóstwo takich historii na home-barista jest. Moim zdaniem to super rozwiązanie, ale nie wiem w sumie jakie podejście ma Konsesso u nas.

PS - możesz też zgłosić ticket na care.lelit.com - tam Ci podpowiedzą co robić.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #701 dnia: 31 Marzec 2022, 09:29:44 »
Trzeba wysłać cały ekspres do Konesso, nie lekceważyłbym  złych wskazań na bojlerze pary  bo tam jest jednak poważne ciśnienie, sugeruje wysłać na gwarancji i spać spokojnie

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #702 dnia: 31 Marzec 2022, 12:18:57 »
nie lekceważyłbym  złych wskazań na bojlerze pary  bo tam jest jednak poważne ciśnienie

Oczywiście, nie należy lekceważyć i niestety jak widać trzeba posłać do Konesso.

Ale:
1. Jest zawór awaryjny na bojlerze (który ma ujście wewnątrz ekspresu) zapobiegający nadmiernemu wzrostowi ciśnienia.
2. Można sprawdzić temperaturę na LCC - jeśli jest zadana to ciśnienie też będzie w normie.
3. Zawsze można używać z wyłączonym bojlerem serwisowym.

Niemniej jak piszę oczywiście - bezpieczeństwo najważniejsze, trzeba odesłać i naprawić, zwłaszcza że raptem niecały miesiąc ma machina.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #703 dnia: 31 Marzec 2022, 12:26:51 »
Jest też termostat bezpieczeństwa, który wyłączy grzałkę jeśli temperatura za bardzo wzrośnie.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #704 dnia: 31 Marzec 2022, 22:01:26 »
Sprawdziłem temperaturę zadaną i aktualną i wszystko się zgadza. Ekspres podczas podgrzewania przechodząc przez temperaturę bojlera pary 99 stopni zaczyna przez te kilka sekund puszczać pare zaworkiem czyli grzeje jak powinien i standardowo dochodzi do temperatury zadanej. Jedynie nie rośnie ciśnienie na manometrze ani nie spada podczas ostygnięcia. Para jest i spienia mleko jak powinna i tak samo gorąca woda, wiec wyglada, że boiler funkcjonuje standardowo a jedynym problemem jest tutaj manometr. Faktycznie wyglada na to, że się zablokował na tych 0,5 bara. Napisałem ticket na lelit care zobaczymy co odpiszą. Trochę mi się teraz nie widzi odsyłać ekspresu na gwarancje bo strasznie dużo z tym roboty a i czasu mam jak na lekarstwo bo zacząłem budowę domu…
Fajnie jak by się faktycznie okazało, że da radę dosłać uszkodzoną cześć i wymienić we własnym zakresie.
Co do bezpieczeństwa na codzień pracuje w zakładzie z ciśnieniem pary 30 bar wiec wiem czym to się je😉😃

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi