Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164867 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #585 dnia: 21 Luty 2022, 22:27:13 »
Ciekawe...
A wiadomo jak to ma być realizowane? Zmienne napięcie na pompę?
Chyba przy użyciu tego nie będzie sensu w jednoczesnym machaniu wajchą (o ile nie chce się bawić w ekstremalne eksperymentowanie).
Wygląda to na programowane profile (ciekawe czy będzie można zmieniać) które są zapisane i automatycznie uruchamiane przy podniesieniu dźwigni... zaraz się okaże, że Biance brakuje guziczków (bo trzeba będzie grzebać głęboko w LCC żeby włączyć/wyłączyć/zmienić profil) ;)
Trzeba zaczekać aż ktoś dostanie i napisze / zrobi film, bo naprawdę brzmi interesująco, ale tak do końca nie wiadomo o co chodzi :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #586 dnia: 21 Luty 2022, 22:46:41 »
Tak jest w zasadzie jakaś hybryda programowalnego profilowania , z tego co wiem sam low flow jest ustawialny czasowo wiec daje to możliwość ingerencji w te zapisane profile chyba trochę to będzie podobne do profili jakie ma asc vesivius oparty również o grupę e61,zapowiada się ciekawie mam nadzieje ze będą dostępne moduły LCC co da możliwość upgradu posiadaczam wcześniejszych modeli Lelit Bianca :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #587 dnia: 21 Luty 2022, 22:54:34 »
Z v1 do v2 można było (afair za 99$), więc pewnie teraz też.
Bardzo mnie ciekawi czy Konesso już się załapie na te nowe, podobno czekają na dostawę pod koniec tego tygodnia z fabryki, mam nadzieję że to już v3 do nich przyjdzie i wyślą jedną do mnie :)
Poczekamy zobaczymy, może być ciekawa opcja jak ktoś ma fazę na stabilizację a nie eksperymentowanie - ustawić sobie pod jedno ziarno i jechać powtarzalnie z wajchą na maxa w prawo bez dotykania jej.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #588 dnia: 21 Luty 2022, 23:00:19 »
Obrazek jak to wyglada

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #589 dnia: 21 Luty 2022, 23:11:32 »
Coś tez czytałem ze cena ma być wyższa modelu V3

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #590 dnia: 22 Luty 2022, 08:16:57 »
Słyszałem o tych zmianach, ale jeszcze nic nie testowałem więc się nie wypowiem. Czekamy na dostawę, która wjedzie do nas końcem tygodnia, na 99% będzie to v3 - taką mam nadzieje. Jak będę miał potwierdzone info to dam znać  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #591 dnia: 22 Luty 2022, 11:09:22 »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #592 dnia: 22 Luty 2022, 15:36:51 »
Potwierdzona na 100% informacja, ekspresy które do nas jadą to V3  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #593 dnia: 22 Luty 2022, 21:19:19 »
ekspresy które do nas jadą to V3

 :taniec: :szampan:

No dobra, a teraz o co chodzi z low-flow wyjaśni nam Mauro:




1. Dobra i zła wiadomości dla posiadaczy v2 - da się zrobić upgrade, ale oprócz LCC trzeba też wymienić solenoid valve
2. Low-flow jest realizowany właśnie przez regulację napięcia na zaworze elektromagnetycznym
3. Chyba wreszcie rozumiem o co w tym chodzi i wygląda to naprawdę fajnie
4. Jednoczesne połączenie preinfuzji (czasowe wyłączenie pompy) z low-flow nadaje nowy sens funkcji preinfuzji i wygląda to najciekawiej
5. O ile wcześniej byłem sceptyczny to teraz wydaje mi się, że to może naprawdę być przydatne

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #594 dnia: 22 Luty 2022, 22:40:24 »
Teraz dopiero funkcja mechanicznej preinfuzji ma jakikolwiek sens :)ale fakt Bianca robię się coraz ciekawsza taki slayer w wersji budżetowej , ciekawe jaka cena wersji V3 i jaka cena kompletu do upgrade czyli LLC plus solenoid

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #595 dnia: 22 Luty 2022, 22:43:10 »
Już się dokopałem do cen :), koło 200 dolarów za komplet , pewnie u nas 900-1000 , tani ten upgrade nie bedzie :( :uklony:

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #596 dnia: 23 Luty 2022, 07:58:21 »
A czym różni sie wersja V3 od Crem One Profiler czy VBM Domobar Super Digital?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #597 dnia: 23 Luty 2022, 08:43:59 »
A czym różni sie wersja V3 od Crem One Profiler czy VBM Domobar Super Digital?
Jesteś wyrachowany czy leniwy? Wątpię, żeby ktoś użytkował te 3 ekspresy, więc żeby Ci odpowiedzieć na te pytanie musiałby przewertować internet, poświęcając swój czas, co tak samo możesz  i Ty uczynić, a potem podzielić się tą potrzebną dla Ciebie informacją na forum we właściwym miejscu.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2022, 09:06:10 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #598 dnia: 23 Luty 2022, 09:08:05 »
A czym różni sie wersja V3 od Crem One Profiler czy VBM Domobar Super Digital?
Jesteś wyrachowany czy leniwy? Wątpię, żeby ktoś użytkował te 3 ekspresy, więc żeby Ci odpowiedzieć na te pytanie musiałby przewertować internet, poświęcając swój czas, co tak samo możesz  i Ty uczynić, a potem podzielić się tą potrzebną dla Ciebie informacją na forum we właściwym miejscu.

I po co ten sarkazm?
Mógłbyś czasami skorzystać z możliwości nie odpowiadania, jeżeli masz nic do wyrażenia.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #599 dnia: 23 Luty 2022, 09:12:01 »
I po co ten sarkazm?
Lekko się zbulwersowałem, że w dzisiejszych czasach wszystko musi być podane na tacy.

Postaram się...
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi