Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 162012 razy)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #120 dnia: 22 Marzec 2019, 22:08:16 »
Bianca arrivatA chyba jeżeli juz:)
Najlepszego!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #121 dnia: 22 Marzec 2019, 23:04:44 »
O wyższości kurków nad joystickami mogę długo opowiadać... ;)

Do tych pięknych *Bianca* pasuje biały kosmita z Wenecji:



Dajcie znać, jeśli szukacie odpowiedniego młynka ;).
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2019, 23:13:51 wysłana przez Antonio »

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #122 dnia: 23 Marzec 2019, 00:03:34 »
Wygląda zaiste niezgorzej, aczkolwiek jak patrzę ile zamieszania przy single dosing...odechciewa się.
Pozdrawiam A

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Lipiec 2019, 10:26:56 »
Dla zainteresowanych tematem tekst opisujący wrażenia z użytkowania  8)
http://popularcoffee.pl/lelit-bianca-ekspres-test/
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #124 dnia: 18 Lipiec 2019, 10:48:04 »
Dla zainteresowanych tematem tekst opisujący wrażenia z użytkowania  8)
http://popularcoffee.pl/lelit-bianca-ekspres-test/

W zasadzie nie wypada się nie zgodzić z opiniami zawartymi w teście. Pompa rotacyjna na pewno "robi robotę".

W teście pochwalono jakość wykonania, lepszą niż np. w Lelit Victoria. Widocznie bardziej przykładają się do końcowego montażu niż w tańszych ekspresach. Drobne niedoskonałości wykonania mojego Lelit Elizabeth pokazywałem koledze zajmującego się obróbką stali. Stwierdził on, że sama obróbka maszynowa i maszyny stoją na wysokim poziomie. Niedoskonałości (nierówne szczeliny) powstają prawdopodobnie na ostatnim etapie montażu. Niedoskonałości te opisałem szczegółowo w recenzji: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7842.msg176901#msg176901 .
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2019, 11:41:42 wysłana przez skansen »

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Sierpień 2019, 21:38:16 »
Ciekawy materiał filmowy opisujący wnętrze Lelit Bianca. Można zobaczyć różnice i podobieństwa pomiędzy innymi modelami Lelita.


Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #126 dnia: 22 Sierpień 2019, 07:58:20 »
Ok rok wstecz ekspres chyba widziałem w cenie ~6600 zł, teraz nie wiem czy to mi się przyśniło, czy tak było, ktoś pamięta ? Teraz okolice 8k :(

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Sierpień 2019, 08:55:16 »
Ok rok wstecz ekspres chyba widziałem w cenie ~6600 zł, teraz nie wiem czy to mi się przyśniło, czy tak było, ktoś pamięta ? Teraz okolice 8k :(

W tej cenie to raczej mógł być Lelit Mara PL62T (HX, PID, pompa wibracyjna), teraz Mara jest tańsza.
Obecnie Biancę z uwzględnieniem rabatów można dostać za ok 7500zł (w Cafemax z forumowym rabatem).
Cena 6600 wydaje mi się możliwa w pakiecie z młynkiem (rabat naliczony na ekspres)...
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2019, 09:25:26 wysłana przez skansen »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Sierpień 2019, 09:00:31 »
W zeszłym roku, przed podwyżkami w fabryce Bianca kosztowała w granicach 7,5 - teraz około 8.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem zestawu z młynkiem i akcesoriami to napisz do mnie, na pewno zrobię ciekawą ofertę  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #129 dnia: 22 Sierpień 2019, 10:09:58 »
Pod koniec roku Michał proponował jeszcze trochę lepsza cenę niż  7,5kzl. Wiem, bo skorzystałem.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #130 dnia: 04 Październik 2019, 19:24:00 »
Drodzy użytkownicy Bianci - jakie macie przepisy.
Oglądałem już dużo filmików i się zastanawiam jak dobieracie przepis na kawę, czy powolna preinfuzja z lekko otwartym przepływem aż do kropli i później na pełne otwarcie czy raczej na początku pełne, a końcówka wolniejsza?
No i czasy - raczej długie czy standardowe?
Zastanawia mnie też dobranie stopnia zmielenia - staram się zrobić jak Dave radził i bez kombinowania z przepływem uzyskać 1:2 w 25 sekund bez żadnej preinfuzji i to wtedy będzie mój stopień zmielenia.
Czy w ogóle nie ma reguły i kombinować ile się da?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #131 dnia: 04 Październik 2019, 23:19:56 »
Kombinuj z jakimś zamiarem. Sam próbowałbym tak, jak to czynię z Kazakiem. Raczej długa i łagodna preinfuzja, a potem dopiero reszta.

Offline Gshehoo

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Lelit Bianca, Bullet R1, alternatywy
  • Młynek: Nche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Październik 2019, 00:40:37 »
Kombinuj, baw się, niech Cię efekty zaskakują, a cała zabawa sprawia przyjemność. Ma smakować, ale bez spiny. Zmiennych do ogarnięcia jest dużo, bo temperatura też ma wpływ. Możesz podejść do sprawy metodycznie i sprawdzić jak wpływa na efekt końcowy zmiana jednego parametru.
Ja ostatnio próbuję odtworzyć to co Rao robił na Decencie (no może bardziej inspiruję się): dźwignia w górę i po około 3 sekundach zamykam paletką na około 10 sekund (taki pre-wetting). Potem dopiero krótka preinfuzja, a na koniec "ścinam" paletką. Logiczne że trzeba zmielić drobniej, a  że kontakt kawy z wodą jest dłuższy, to trzeba wziąć pod uwagę temperaturę, ale tu sprawa nie jest tak oczywista. Inne zmienne to rodzaj kawy. Sprawdź też jaka jest różnica, gdy bawisz się kawami, które lubią różne ratio.
Moim zdaniem unikniesz frustracji, gdy uświadomisz sobie, że Bianca nie służy uzyskaniu  idealnego espresso, tylko odkrywaniu jego wariantów, czyli że prawidłowych jest wiele odpowiedzi ;-)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Październik 2019, 10:30:58 »
Dzięki za odpowiedzi :)
Będę się bawić i ćwiczyć. Najlepsze efekty smakowe miałem póki co przy łagodnej preinfuzji, po pierwszej kropli na w pełni otwarty przepływ i przy końcówce powolne spowalnianie, z tym że pierwszą krople miałem po 30 sekundzie, a całość trwała około 60-70 sekund i się zastanawiam czy Bianca to nowy wymiar espresso czy ja kombinuje za bardzo ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Październik 2019, 10:33:13 »
Tak właśnie robię. Może jeszcze łagodniej, bo w Kazaku można wszystko ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi