Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1528922 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5835 dnia: 14 Czerwiec 2019, 08:10:09 »
Zostały dosłownie 3 paczki mojej ulubionej ostatnio kawy. Więcej nie będzie. Polecam --> La Bendicion.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5836 dnia: 17 Czerwiec 2019, 10:14:44 »
Dzień dobry :). Dzisiaj zacznę trochę nietypowo. Pewnie wiecie, że kawy do filtrów pali Ela i oznaczamy je jako Synestezja. Postanowiłem zrobić eksperyment i sprawdzić moje własne, jasne palenie. Ziarna użyłem niezbyt wyrafinowanego, ale "zdrowego" i ciekawego, a mianowicie Etiopii Sidamo. To hasło zawsze kojarzyć mi się będzie z pierwszym singlem, z jakim się spotkaliśmy dawno temu. Wtedy była to Etiopia Sidamo palona w palarni naszego znajomego Enrico, oczywiście dość ciemno do espresso. Teraz zaś mam Sidamo ze wszystkimi jej fajnymi cechami: z aromatem bergamotki, herbaty itp. Wypaliłem ją bardzo jasno. W metodach przelewowych jest dość zrównoważona i raczej stonowana. W espresso dziś zaparzonym przy użyciu pary "kręciołków" marki Kazak wyszła owocowa, kwaskowata -- wg. mnie wygrywa z espresso z Ariadny. Oczywiście wszystko to nieco inaczej wygląda, gdy pracujemy z profesjonalnym sprzętem.

Jako że to nietypowe palenie, raczej eksperyment, to proponuję wam rabat -41% ;). Nie trzeba kodować -- rabat działa do ostatniej paczki -->> Sidamo

Z serii Synestezji polecam wszystko. Wszystko jest teraz doskonałe. Mamy dwie wyśmienite Kenie: Nyakabugi AA i Kainamui AB+. Cztery Kolumbie: dwie myte La Esperanza (obłędny aromat czerwonych owoców i czekolady) i La Vega (już znacie). La Cristalina z obróbki Honey i La Cristalina z obróbki naturalnej -- świetne i dość unikalne. Honduras Miriam, Burundi Sehe i Salwador Independencia -- fajne naturale. Trzy różne Brazylie: dwie z plantacji Primavera i Bob-o-link. Wreszcie Juicy oraz blend do espresso Summer.

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5837 dnia: 17 Czerwiec 2019, 11:00:30 »
Akurat się zapasy pod przelew kończyły ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5838 dnia: 18 Czerwiec 2019, 07:17:41 »
Mi też  :)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5839 dnia: 18 Czerwiec 2019, 08:25:01 »
La Cristalina Honey - świetny owoc i słodycz, kolejny must buy po Burundi Sehe i Kenii Nyakabugi   :kwiat: :kwiat: :kwiat:

RadoGost

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5840 dnia: 18 Czerwiec 2019, 17:35:39 »
Dzięki @Antonio za gratis :kwiat: 
Trochę obawiałem się dostawy naszą kochaną pocztą, ale bezpodstawnie :ok: Wysłałeś wczoraj, a dziś już o 9-tej dzwonił kurier z paczką.

Niezły arsenał sobie wybrałem do konsumpcji 😊😋


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5841 dnia: 18 Czerwiec 2019, 18:11:21 »
Na zdrowie :).

@SMaN, wiesz co dobre :). Pink Bourbon Honey jest wybitną kawą. La Cristalina Natural też jest bardzo dobra. Najbardziej zaskoczyła mnie jednak La Esperanza. Kawa z obróbki mokrej, z regionu Cauca, niby prosta, z małej plantacji. Chyba pisałem już o tym: pierwszego dnia, tuż po paleniu nic nie wskazywało na nic. Następnego dnia kawa ta wybuchła pięknym bukietem. Teraz gdy ją zaparzam, często przypomina mi intensywne aromaty Kenii.

RadoGost

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5842 dnia: 20 Czerwiec 2019, 11:25:40 »
Ładnie się prezentują :)
Zaraz będą spożywane 😋

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5843 dnia: 20 Czerwiec 2019, 21:56:02 »
Czy te jasne ziarenka na pierwszym zdjęciu to jest Summer Espresso?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5844 dnia: 20 Czerwiec 2019, 22:24:26 »
Chyba tak :).

RadoGost

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5845 dnia: 21 Czerwiec 2019, 06:29:14 »
@kafcio, tak! Bardzo owocowe espresso, wyszło: :pycha: Nie wiem, czy nawet do alternatyw też by się nie nadało?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2019, 06:36:17 wysłana przez RadoGost »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5846 dnia: 21 Czerwiec 2019, 09:30:30 »
Do alternatyw może nie wszystkich, ale na pewno: Aero, FP, Prismo, Phin, moka, Cold Brew itp.

Dziś chciałem zwrócić uwagę na ostatnie przeceny i promocje. Warto skorzystać i spróbować:

https://mastroantonio.pl/category/c/promotion

-- Brazylia Primavera w dwóch postaciach, dwóch obróbkach: honey do filtrów i natural do espresso; może być i na odwrót ;). Czym się odróżnia Fazenda Primavera od innych plantacji w Brazylii? Ano tym, że w ubiegłym roku wygrała konkurs CoE. Wiadomo -- Geisha wygrywa, ale firma stosuje różne odmiany i rzetelne podejście do obróbki.

-- Ostatnie paczki Brazylii Bob-o-link ze słynnej plantacji FAF; naprawdę świetne espresso.

-- Kolumbia Cristallina Natural: doskonała kawa, fajna, słodka, pachnąca.

-- Juicy wiadomo: świetne napary i dużo ładnych aromatów.

-- Salwador Independencia: bardzo dobre, czekoladowe, mocniejsze, do espresso i do filtrów też. Bardzo atrakcyjna cena.

-- Kilka paczek Chocolate Wave do wyczerpania;

-- Double Origin espresso: alternatywa dla Brazylii, konkretne, rasowe, cętkowane espresso, moc aromatów ;).

-- Nowinka w postaci "doskonałej" robusty z Brazylii. Niedawno podałem w innym wątku namiary na artykuł o robuście w Brazylii. Te ziarna są wprost z opisanej tam plantacji Venturim.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2019, 09:53:12 wysłana przez Antonio »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5847 dnia: 21 Czerwiec 2019, 15:45:37 »
A ta robusta to na dłużej zagości? Bo na razie mam duże zapasy kawy, a po spróbowaniu Robusty Kong jestem chętny testować każdą wyróżniającą się.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5848 dnia: 22 Czerwiec 2019, 05:53:20 »
Tak, będzie przez dłuższy czas. Jest nieco inna niż Rwanda, ale również bardzo ciekawa sensorycznie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5849 dnia: 22 Czerwiec 2019, 09:23:11 »
Ważne, żeby nie miała tego składnika „zbożowego”. On przygniata wszystko inne. Rwandyjska go nie miała i można było się doszukiwać innych. Wciąż czysta robusta to jednak dla mnie ciekawostka niż kawa na dłużej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi