Autor Wątek: Najlepszy koszyk filtrujący  (Przeczytany 7221 razy)

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Grudzień 2023, 19:19:09 »
IMS all-in-one H28 czyli ten najwyzszy nie pasuje do fabrycznego NPFa Lelita bo ten nie ma ksztaltu cylindrycznego tylko lekko podwiniete brzegi u dolu portafiltra - tak ze brakuje 2 mm zeby sitko sobie akurat pasowalo. Pullmann 20 gr ktory ma wysokosc 25 mm pasuje w sam raz. Jesli ktos chce duze sitko all-in-one to trzeba zmienic portafilter.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Grudzień 2023, 19:34:43 »
Dzieki za info. Tego nie wiedzialem. Zawsze trzeba zwracać uwagę na takie szczegóły przed zakupem.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Grudzień 2023, 21:09:04 »
No cóż niby NPF to NPF - chyba nawet prościej wytworzyć taki o kształcie cylindrycznym więc wątpię aby ktoś to złapał na etapie zamawiania. Sprawdzimy z portafiltrem Normcore. W tego to chyba i to sitko od Rao wejdzie co wygląda jak kubek ;-) zamontowałem pressensor w miejsce manometru grupy więc będzie można się pobawić.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Grudzień 2023, 21:43:35 »
Ja tylko mialem problemy z dwoma sitkami: Unibasket i PCL. Ciezko je bylo wcisnąć bo wielkie i grube.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Grudzień 2023, 19:42:35 »
A widzisz ;-) A to do portafiltra Decenta wpychales? Ja dostane chyba jutro Normcore i sobie sprawdze - akurat przyszedl z promocji DiFluid Microbalance i fajnie mozna ustawic rate w g/s wiec moze cos z tego ciekawego wyjsc - jak nie podejdzie to sie odda po swietach bo i kosz i porafiltr z amazona.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Grudzień 2023, 22:29:12 »
Tak , do portafilter z Decent. On ma taką specjalną sprężynę w srodku co czasem utrudnia sprawę.  Normcore sitka nie mialem. Daj znac jak sie sprawuje.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Grudzień 2023, 22:52:42 »
Czyszczenie koszyka dramat, jak sie robi back-to-back shoty to jest srednio - nawet po pracy jest co robic. Portafiltr od Normcore pasuje super, kawal portafiltra i przyjmie praktycznie kazdy kosz jaki istnieje. Coz jeszcze - na razie na pierszy rzut chyba troche slodsze espresso i zdecydowanie trzeba drobniej mielic - przy tym samym ustawieniu mlynka z Pullmanna (papierowy na dole i screen 0,2 mm u gory) cisnienie dochodzi do lekko ponad 9 bar - 9,2-9,4 dokladnie (5 sek preinfuzji - 5 przerwy - 5 low pressure 4 bary), na All-In-One wszystko tak samo 6,2-6,4 bara.
Mam refraktometr wiec chyba pokusze sie o porownanie jaka ekstrakcja z Pullmanna i AIO.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Grudzień 2023, 23:00:56 »
Musi byc jakis sposob zeby to dobrze wyczyscic. W sumie moglem sie E&B zapytac jak z nimi gadałem. Przy 6bar shoty zwykle sa słodsze. Ciekawe jakie wrażenia zrobi jak prównasz zblizone profilowo espresso.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Grudzień 2023, 23:21:26 »
Chyba mycie po wszystkim ze szotka albo pedzelkiem bo duzo zostaje fusow kawy przy obrzezach w miejscu kosz-siatka. Coz wiecej ciekawi mnie cascara jak bedzie smakowac jak ustawie przelew na 1-1.5 g/sek. Typowo moje shoty do tej pory byly 2.8-3 g/sek ratio 1:2 19.5 in / 39-40 out w 31-34 sek przy mieleniu z woda wedlug najnowszej teorii ;-) jak robie jeden spray to czas idzie w dol 3-4 sek.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Grudzień 2023, 19:51:55 »
Bede musial poeksperymentować z czterema psiknięciami wody vs 0 RDT. W sumie moze cos nagram o tym. Cascara to napoj z wysuszonej zewnętrznej czesci owocu kawowca?  Nie probowalem. Ktos mi mowil zeby jak wypalam samemu kawe (natural processed) zachować te łuski co pozostaja i z nich zrobić napar.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Grudzień 2023, 19:55:50 »
Tak to te lupiny - bardzo dobry ciekawy kwasnawy smak - kolor herbaty czarnej - fajna sprawa. Jak sprawdzisz ten motyw z woda to wypelnij RDT experiment:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-zI147xZPPVD_QZxKElJxDwwYlZ4EfIc-5T99vuLhBNPtLQ/viewform

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Grudzień 2023, 20:07:53 »
Cascara to napoj z wysuszonej zewnętrznej czesci owocu kawowca?.

Niektórzy z nas o tym wiedzą a wygląda to tak.

c1.jpg

  Nie probowalem.

Żałuj
Ja robiłem sobie to w tym.

c2.jpg

Na upały znakomite.

c3.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Grudzień 2023, 11:03:12 »
Zamowilem pierwsza lepsza cascara jaka znalazlem na Ebay. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Widziałam tez ze Barn Coffee Roasters ma to w swojej ofercie. Jest jakas szczegòlna odmiana/producent ktora polecacie?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Grudzień 2023, 11:17:49 »
Ja tylko raz natrafiłem na to i było to takie coś.
Naprawdę niezłe o niebo lepsze jak kompot z rabarbaru :lol2: :lol2:

20230518_163712.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Grudzień 2023, 12:16:31 »
Dzieki. Kupiłem jeszcze 1 i będę porównywał. Powinno byc ciekawe video.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi