Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 83022 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #180 dnia: 27 Grudzień 2017, 01:08:22 »
Bardzo ciekawa dyskusja. Gwoli wyjaśnienia: MK to jest brand wielkiej firmy.  Kosztował 100mln złotych kilka lat temu. W tej firmie pracują pewnie tysiące ludzi. My jesteśmy nano firmą. Akurat mamy pasję do kawy, a nie do brandingu i marketingu. Nie stać nas na piękne nadruki na opakowaniach czy neuro programowanie naszych klientów...
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2017, 01:19:19 wysłana przez Antonio »

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #181 dnia: 27 Grudzień 2017, 04:00:15 »
Ja również od niedawna dostrzegłem zalety świeżo palonej kawy. Trafiłem na to forum bo szukałem informacji na temat ekspresu aut. A kupiłem młynek ręczny, dripa i 2 kg kawy. Chyba p. Ewanduril nie czytałeś tego forum ani innego na temat kawy. Nie trzeba być specjalistą w tej dziedzinie żeby dobrą kawę kupić. Wystarczy posłuchać ludzi, którzy się na tym znają i co polecają. Tutaj nikt sieciówek nie poleca.
Nie obraź się, ale jak przeczytałem
Cytuj (zaznaczone)
Sytuację uratowało całkowicie i odmieniło spotkanie z MK Fresh. Strona jest fantastycznie zrobiona, opisy kaw są pięknie podane, wyczerpujące. Opakowania kaw są zachęcające, ładne designersko. Dzięki stronie MK Fresh poznałem zalety i wady kaw z różnych rejonów świata i dzięki MK Fresh zacząłem się wkręcać w świeżo paloną kawę
to przypominało mi się jak tworzyłem własne strony internetowe i zamawiałem teksty u copywriterów. Same superlatywy.  :smiech:
Za postawienie strony MK zapłaciło pewnie jakieś 15 tyś. + obecnie koszty utrzymania. Kolorowa reklama to podstawa. Do tego kilkanaście komentarzy z pięcioma gwiazdkami i tylko kupować.
Za tę kwotę „tutejsze” palarnie, że tak powiem „zapewnią nam” tonę(y) świetnej kawy.
Cytuj (zaznaczone)
Ale spodziewałem się jakiejś eksplozji smaku, gigantycznej zmiany, faktycznego odczuwania tej całej słodyczy, orzechowości itp. Nic z tego nie czuję.
Trzeba było jednak kupić świeżą z palarni.  Ja dostałem swoją kawę w standardowym opakowaniu. Z opisem gatunku regionu , datą palenia i aromatami jaki występują. I znalazłem w niej większość opisywanych aromatów nie jestem koneserem.
Miałem Kenia AA z MK i nie ma porównania. Ziarna ciemniej palone niż te z forumowej palarni i jakieś większe były. Zmieliłem  wszystko i dla gości mam jak przychodzą  :)
Ja swoją kawę wypiję, opakowanie wyrzucę ale smak na długo zostanie w pamięci. Tobie natomiast zostanie kolorowe opakowanie i to bez wętyla z tego co dobrze pamiętam.
Reasumując nie ćwicz smaku tylko kup dobrą kawę z palarni, chyba że Ci na tym nie zależy.


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #182 dnia: 27 Grudzień 2017, 08:49:14 »
Tu wygląda jakby raczej zależało na reklamie, a nie kawie i jej jakości. Ale coś w tym jest, że klient kupuje oczami... @ranGo, chcesz nową stronę? ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #183 dnia: 27 Grudzień 2017, 09:27:41 »
Jesteś specem, @siewcu? ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #184 dnia: 27 Grudzień 2017, 09:47:30 »
Zrobienie strony takiej jak MK to ok 60 000 pln przez firmę mającą grafików deweloperów, dział kreatywny itd ale można też u freelancerów mniej więcej to samo uzyskać za kilkanaście tysięcy w mniej wystrzałowej szacie graficznej, moje pytanie jest czy  Evanduril pijąc te kawy poczułeś wanilię, śliwkę porzeczkę lub czekoladę ? Bo jeśli nie to zostałeś oszukany przez marketing MK F i ich piękna stronę.

I jeszcze jedno nie uważam siebie za speca i znawcę, od prawie 4 lat z trudem i stopniowo uczę się sensoryki, chodzę siorbać kawę, zdarza mi się być przy jej paleniu ale umiem już odróżnić jakościowe i dobrze wypalone ziarno od byle jakiego i jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w koncernie w którym rządzą księgowi, targety, przychodowość komukolwiek zależało na tym aby do moich rąk trafił produkt segmentu speciality, to tak jak by nagle wielki browar obiecał mi że uwarzą specjalnie dla mnie piwo tradycyjnymi metodami, rzemieślnicze i bez polepszaczy.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2017, 09:55:33 wysłana przez mlopus »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #185 dnia: 27 Grudzień 2017, 13:00:21 »
Te opakowania z mkfresch to bardzo słabej jakości są. Są aluminiowe i łatwo się dziurawią. Kiedyś miałem to wiem. Powinny być wielowarstwowe doypacki z zamknięciem strunowym -  takie bywają w polskich palarniach.

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #186 dnia: 27 Grudzień 2017, 13:30:20 »
Bardzo ciekawa dyskusja. Gwoli wyjaśnienia: MK to jest brand wielkiej firmy.  Kosztował 100mln złotych kilka lat temu. W tej firmie pracują pewnie tysiące ludzi. My jesteśmy nano firmą. Akurat mamy pasję do kawy, a nie do brandingu i marketingu. Nie stać nas na piękne nadruki na opakowaniach czy neuro programowanie naszych klientów...


Dlatego Ci wielcy mają szanse i ochotę zagarniać dalej rynek tych maleńkich. Tort jest praktycznie podzielony, a do zgarnięcia są jedynie nisze lub przejęcia konkurencji. Prawo rynku. Nie ważne czym handlujemy, co kochamy, jak się na tym znamy... Ostatecznie to właśnie rynek wyceni wszystkie elementy razem wzięte i pokaże nam, co to wszystko jest ... i tu nie powiem: warte. Ile to kosztuje! Wartość a cena to dwie różne rzeczy.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #187 dnia: 27 Grudzień 2017, 14:13:24 »
Od czegoś trzeba zacząć :) A biorąc pod uwagę informacje, które znalazłem również na tym forum, szczerze wątpię czy poczułbym różnicę w smaku kawy wypalonej w MKF względem Mastro/Goran :)
To ja się odniosę do tego, bo piłam i jedną kawę i drugą i trzecią i jeszcze kilka innych z różnych palarni.
JEST znacząca różnica w smaku kawy z MKF, a Mastro/Gorana/Java Coffee/Małej Czarnej/J&j etc..
Też zaczynałam od MKF, ale nawet wtedy wiedziałam, że z chyba 7 rodzajów jakie próbowałam w miarę ok był jeden i jego mogłabym wypić raz jeszcze (jeśli bym musiała).

Jakoś opakowań też była średnia, raz udało mi się rozerwać opakowanie na tyle skutecznie, że jedynym ratunkiem było przesypanie kawy do zamykanego pudełka.

Także ten tego... Ale wybór i tak należy do Ciebie.


Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #188 dnia: 27 Grudzień 2017, 14:47:28 »
Kiedyś kolega z pracy przyniósł mi saszetkę/porcję jakiejś MKFresz, nad którą bardzo się zachwycał. Trochę żeby nie sprawić mu przykrości ale bardziej z ciekawości przepuściłem ten fresz przez Aero. Do końca dnia nie mogłem pozbyć się z pokoju zapachu palonej gumy, koszmar!

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #189 dnia: 27 Grudzień 2017, 15:15:02 »
Jesli ktos lubi kawe z cukrem i mlekiem to male znaczenie co kupi. Jedna lepsza inna gorsza ale wszystko da sie wypic. Natomiast czysta kawe nie tylko trzeba kupic dobra ale i ja dobrze zrobic.
Najgorzej naczytac sie i miec jakies wyolbrzymione wyobrazenia ktore czesto nie sa takie jakich oczekiwalismy po wydaniu wiekszej sumy

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #190 dnia: 27 Grudzień 2017, 15:21:39 »
Dobra kawa wyjdzie nawet jako zalewajka...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #191 dnia: 27 Grudzień 2017, 15:24:06 »
Najgorzej naczytac sie i miec jakies wyolbrzymione wyobrazenia ktore czesto nie sa takie jakich oczekiwalismy po wydaniu wiekszej sumy
Z jednej strony tak. Po tych wszystkich wydatkach kombinacjach, przerzuconych mieszankach efekt wow trafił się może raz, dwa, zazwyczaj jest to po prostu fajna, smaczna kawa. Ale niestety mleko się wylało i picie marketówek sprawia ból. Ostatnio z powodu ociagania się z zamówieniem kupiłem MK Cafe Brazylia (nie Fresh) i doświadczenie spalenizny było dość traumatyczne.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #192 dnia: 27 Grudzień 2017, 16:48:24 »
Najgorzej naczytac sie i miec jakies wyolbrzymione wyobrazenia ktore czesto nie sa takie jakich oczekiwalismy po wydaniu wiekszej sumy

Trzeba odpowiednio nakręcić się. Wtedy, niesmaczna kawa będzie jak powiew świeżego powietrza. ;)
A tak na poważnie, kawę w smaku poznaje się wtedy, gdy ją wypijesz. Czyli, kupujesz ( tą z marketu też), testujesz, oceniasz. Tym sposobem masz zajęcie na długie lata. :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #193 dnia: 27 Grudzień 2017, 22:35:49 »
Zrobienie strony takiej jak MK to ok 60 000 pln przez firmę mającą grafików deweloperów, dział kreatywny itd ale można też u freelancerów mniej więcej to samo uzyskać za kilkanaście tysięcy w mniej wystrzałowej szacie graficznej,

U freelancerów to samo można uzyskać za 5-8 tys zł. Z grafiką i programowaniem. Więc brak kasy to żadna wymówka. A poza tym nigdzie nie napisałem, że wymagam tej samej jakości od - jak to nazwał Antonio - nano palarni. Wymagam natomiast, aby strona nie wyglądała jak blog z roku 2000 oraz żeby opisy kaw nie były okraszone zdjęciami kobiecych łon. Spokojnie wystarczy jakośc strony opartej o system blogowy, jak np. Manufaktura Kawy z Piaseczna. 17 lat zajmuję się tą tematyką i choć mogę być nieco skrzywiony na tym punkcie, to nie można zaprzeczyć, że to opakowanie sprzedaje produkt.

Cytuj (zaznaczone)
moje pytanie jest czy  Evanduril pijąc te kawy poczułeś wanilię, śliwkę porzeczkę lub czekoladę ? Bo jeśli nie to zostałeś oszukany przez marketing MK F i ich piękna stronę.

Nie, nie czułem. Ale jestem w 100% pewien, że nie poczułbym jej od dowolnego polecanego przez forum dostawcę kawy. I mam zamiar to przetestować jak tylko skończą mi się kawy od MK Fresh, ponieważ już wtedy, kupując w MK miałem plan, aby wzorem niektórych forumowiczów popróbować kawy z różnych polskich palarni.

Cytuj (zaznaczone)
I jeszcze jedno nie uważam siebie za speca i znawcę, od prawie 4 lat z trudem i stopniowo uczę się sensoryki, chodzę siorbać kawę, zdarza mi się być przy jej paleniu ale umiem już odróżnić jakościowe i dobrze wypalone ziarno od byle jakiego i jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w koncernie w którym rządzą księgowi, targety, przychodowość komukolwiek zależało na tym aby do moich rąk trafił produkt segmentu speciality, to tak jak by nagle wielki browar obiecał mi że uwarzą specjalnie dla mnie piwo tradycyjnymi metodami, rzemieślnicze i bez polepszaczy.

Być może. Ale chyba nie zaprzeczysz, że kawa z MK odstaje na plus jakością od dowolnej kawy Tchibo, Jacobsa itp paczkowanej i sprzedawanej w marketach? A wierz mi, dla takiego malutkiego w świecie kawy człowieczka jak ja, to i tak duży krok naprzód.

Edit: chciałbym jeszcze raz, jasno, określić jaki był cel mojego oryginalnego posta. Chciałem zaznaczyć, że nawet jeśli takie MK Fresh nie sprzedaje kawy najwyższej jakości, to jest potrzebne, bo nakręca rynek . Chciałem pokazać na własnym przykładzie to, co pojawiło się w tym wątku wcześniej - jeśli totalny amator zaciekawi się ładnie opakowaną kawą od MKF, to siłą rzeczy szukając dalej - trafi na kawy od lokalnych, dobrych palarni. I tego wszystkim palarniom obecnym na forum życzę :)
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2017, 22:40:43 wysłana przez Evanduril »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #194 dnia: 27 Grudzień 2017, 22:51:03 »
żeby opisy kaw nie były okraszone zdjęciami kobiecych łon
Teraz znów łona mu się nie podobają... więcej nie piszę bo wyjdę na homofoba.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi