Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 83016 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #165 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:32:38 »


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #166 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:35:30 »
Ubawiłem się ale jak to mówią Polak kupuje oczami  :picardpalm:

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #167 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:39:07 »
Od czegoś trzeba zacząć :) A biorąc pod uwagę informacje, które znalazłem również na tym forum, szczerze wątpię czy poczułbym różnicę w smaku kawy wypalonej w MKF względem Mastro/Goran :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #168 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:44:50 »
Chyba źle szukałeś [emoji38]

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #169 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:48:14 »
Ale poczułeś różnicę w wizualnej atrakcyjności stron www i to był wyznacznik ? ;-) 

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #170 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:59:25 »
Przepraszam, nie zrozumiałeś mojego oryginalnego posta? Wyjaśnię prościej - dzięki stronie MK Fresh zdecydowałem się na eksperymentowanie z kawą. Nie kupowałem kawy z MK Fresh bo uznałem, że jest smaczniejsza dzięki opakowaniu tylko z innych względów. Ale gdybym nie znalazł ładnie opisanych kaw na stronie MK Fresh, to bym się nie zainteresował szerzej tematem. Pozostałe strony, na które trafiłem, nie miały nic zachęcającego dla kompletnego amatora. Informacje tam zawarte kompletnemu amatorowi nic nie mówią.

Odpowiadając zatem na pytanie czy takie "manufaktury" jak MK Fresh są potrzebne - odpowiem: tak. Bo zachęcają do alternatywnych zakupów.

A z recenzji wcześniejszych w tym wątku jasno wynika, że kawa z MKF nie jest zła. Nie jest wybitna, ale zła też nie. Więc swoją rolę spełnia.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2017, 23:03:32 wysłana przez Evanduril »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #171 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:06:31 »
Wybacz ale to co piszesz to jakiś reklamowy bełkot, co poniższy opis ma w sobie wyczerpującego lub wspólnego z charakterystyką profilu sensorycznego kawy?

"Wyjątkowo słodka Arabika pochodząca z plantacji w okolicach Diamantiny – czyli miasta słynącego z wydobycia diamentów – to najlepszy przykład bogactwa naturalnego Brazylii. Te wysokiej jakości ziarna uprawiane na żyznej glebie osiągają unikalny bukiet, w którym dominują aromaty orzechów laskowych, orzechów włoskich, karmelu z nutą białej czekolady. Kawa posiada klasyczny, brazylijski charakter – delikatny i pełen słodyczy."

Gratuluję tej nowej kawowej pasji ale piękne opakowania i te zalety oraz wady ....

Strona jest fantastycznie zrobiona, opisy kaw są pięknie podane, wyczerpujące. Opakowania kaw są zachęcające, ładne designersko. Dzięki stronie MK Fresh poznałem zalety i wady kaw z różnych rejonów świata i dzięki MK Fresh zacząłem się wkręcać w świeżo paloną kawę.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #172 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:08:36 »
Kolejna reklama?
Kiedy duzo jeździłem na rowerze, zobaczyłem reklamę Krossa i stwierdziłem, ze maja piękne rowery i właśnie czas na zmianę. Ale ostatecznie nie kupiłem krossa z salonu rowerowego 300 metrów od domu, ale po przeczytaniu forów, recenzji etc. kupiłem Canyona sprowadzanego z Niemiec z cała czarna, brzydka, w niemieckim języku strona internetowa, bo miał świetny stosunek ceny do jakosci i wspaniałe recenzje. A nie krossa tylko dlatego ze to od niego zaczęła sie prawdziwa przygoda z rowerami, czy mieli piękna i przejrzysta stronę internetowa...
To samo z kawą. Lepiej pic dziadostwo z sentymentu?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #173 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:17:19 »
Od czegoś trzeba zacząć  A biorąc pod uwagę informacje, które znalazłem również na tym forum, szczerze wątpię czy poczułbym różnicę w smaku kawy wypalonej w MKF względem Mastro/Goran

I tak i nie ;) Zależy co z czym porównujesz. Weź pod uwagę, że mkfresh sprzedaje w większości kawy wypalane średnio-ciemno. Więc z podobnie wypalanymi z innych palarni je porównuj. Natomiast ta owocowa eksplozja smaków, o której pisałeś wcześniej to raczej w jaśniej palonych i lepszej jakości kawach występuje. Jaśniej palonych w ofercie mkfresch doliczyłem się raptem trzech: kenia, limitowana etiopia i red geisha. Więc trudno to porównywać z szeroką ofertą mikrolotów dostępnych np w Mastro Antonio.
Natomiast jak porównasz taką dość zwykłą kawę pod ogólną nazwą powiedzmy Kolombia Supremo z jakiejś polskiej palarni z tą Kolumbią z mkfresch to owszem, możesz stwierdzić, że różnicy nie ma albo wielkiej różnicy nie ma albo ta z mk lepiej ci smakuje.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #174 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:21:49 »
kupiłem Canyona
Bardzo dobry wybór.
A w Krossach to ramy pękają, mój kolega dwie załatwił...

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #175 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:39:42 »
Kiedyś pracowałem dla jednego z najlepszych na świecie producentów XYZ. Mieliśmy jakościowo perfekcyjne wręcz produkty. Mieliśmy rozbuchany budżet na reklamę. Mogliśmy zatrudniać najlepszych handlowców. Serwis stał na najwyższym poziomie światowym. Cenowo udało się nam nawet zbliżyć do konkurencji. Mieliśmy jednak jeden problem - rynek odbiorców złożony był w medianie głównie z amatorów, nie mających ani pojęcia o naszych wyrobach ani nieświadomych swoich potrzeb. Zderzał się nasz handlowiec z takim klientem i próbował mu wmówić, że nie kupienie takiego a takiego produktu to błąd, głupota i niedoświadczenie. Po roku czasu firma zaczęła dołować w pewnym obszarze. Czemu? Bo kierowała się myśleniem "własnym", nie rynku.
Sądzę, że to forum (i nie tylko to) składa się w dużej części z takich (bez obrazy) niby fachowców, co to wypili w życiu kilka filiżanek dobrej kawy i mienią się znawcami. A tymczasem prawda jest zupełnie inna. Nawet najwięksi, najlepsi i doskonali fachowcy muszą stawić czoła faktom, że społeczeństwo w większości składa się z właśnie z amatorów, którzy chcą mniemać, iż są znawcami. I to właśnie dla nich musi ktoś tworzyć alternatywę, chociażby w postaci takich "manufaktur" z nazwy. Ale kto komu broni? Jest popyt i jest podaż. Nie widzę niczego niepoprawnego w tworzeniu marek downstreamowych przez koncerny, jak i nie ma niczego zdrożnego we wprowadzaniu do oferty budżetowych mieszanek przez znane i uznane palarnie, w tym niszowe. Prawda jest brutalna - żadna z palarni, nawet te najmniejsze, z tzw. podziemia kawowego nie pracuje za darmo i pro publico bono. Zatem niczym złym nie wydaje się mi, by część swojej oferty skierowała do mniej wyrafinowanych gardeł a część do wszelkiej maści onanistów i maniaków. Grunt to mieć podejście pełne szacunku do odmienności, zwłaszcza w gustach. Bo nawet najlepsi testerzy, czy organoleptyczni wrażliwcy mogą mieć wstręty do genialnych produktów. Zapytajcie jednego z założycieli Illy, czy lubi kawy pochodzące z Etiopii. Kretyn i amator? A może kawy z Afryki są niesmaczne?
A jeśli ktoś chce prowadzić krucjatę, to niech odpowie na pytanie: jaka kawa jest najlepsza. Płacę gotówką!
Z wyrazami szacunku dla poszukujących swojej drogi! Bon cafe!
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2017, 23:51:52 wysłana przez Rusek »

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #176 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:41:42 »
kupiłem Canyona
Bardzo dobry wybór.
A w Krossach to ramy pękają, mój kolega dwie załatwił...

To jedziemy... A mój kolega, prowadzący od 20 lat sklep z jednośladami, dwukrotny wicemistrz w kolarstwie górskim na poziomie krajowym, nigdy nie złamał ramy Krossa. Jaki z tego morał? Żaden!
A wiesz kolego, że te ramy kleją na Tajwanie zarówno dla Krossa jak i dla kilku innych marek?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #177 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:55:03 »
A wiesz kolego, że te ramy kleją na Tajwanie zarówno dla Krossa jak i dla kilku innych marek?

Wiem.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #178 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:57:23 »
A może kawy z Afryki są niesmaczne?
A jeśli ktoś chce prowadzić krucjatę, to niech odpowie na pytanie: jaka kawa jest najlepsza. Płacę gotówką!

Pewnie, że afrykańskie są niesmaczne ;) Ja tam wolę indonezyjskie i indyjskie :)

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #179 dnia: 27 Grudzień 2017, 00:06:47 »
Pewnie, że afrykańskie są niesmaczne ;) Ja tam wolę indonezyjskie i indyjskie :)

Ciekawe skąd szczypki się znalazły się na Jawie czy w zachodnim Ghatsie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi