Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 83009 razy)

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Listopad 2017, 13:56:58 »
MK Cafe Fresh uprawia nachalną reklamę w internecie. Kilka ich e-maili wrzuciłem do spamu a jednak nadal jestem bombardowany ich reklamą z innych adresów mailowych. Nie da się ukryć, że taka działalność przełoży się pewnie na zyski z klientów, którzy skorzystają z ich oferty. Z drugiej zaś strony każdy swój rozum ma. Nie nam oceniać co kto pija i dlaczego. Rynek rządzi się swoimi prawami - tak zawsze było jest i będzie.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #136 dnia: 19 Listopad 2017, 14:12:31 »
Cytuj (zaznaczone)
PS. w niedzielę oglądajcie nas w Dzień Dobry TVN! Będziemy opowiadać o najlepszych kawach na świecie i wyjątkowych ziarnach Red Geisha Guatemala! Zapraszamy!
Geisha, geishy nie równa, rzecz w terroir i tu może być hak, bo Gwatemala to nie Panama.
Oprócz tej wpadki powyżej (...)

Ale gdzie ta wpadka?
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline housemaster

  • Wiadomości: 7
    • P&M Translators
  • Ekspres: AreoPress, Chemex i zwykła kolbówka
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #137 dnia: 19 Listopad 2017, 14:38:37 »
Gdyż jak podaje reklama, ta „legendarna kawa” powinna to być Geisha z Panamy.
Uprawy w innych miejscach nie różnią się specjalnie jakością od innych kaw ze średniej i górnej półki, a ta jest z Gwatemali, choć firma twierdzi, że „legendarna”.
To trochę jak dołożyć do zwykłego BMW kit od M5 i sprzedawać jako „legendarny” model.
Kawa najlepszym przyjacielem tłumacza.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Listopad 2017, 14:49:15 »
Yyy, legendarna to chyba jest ta z dzisiejszych terenów Etiopii. Ta z Panamy, to już ludzka praca, tak samo jak i ta z Gwatemali. Jeśli odmiana botaniczna się zgadza w 100%, to nie widzę powodów do wytykania bardziej niż Panamie.

Zresztą na stronie wszystko jest ładnie i dostępnie opisane.

Offline housemaster

  • Wiadomości: 7
    • P&M Translators
  • Ekspres: AreoPress, Chemex i zwykła kolbówka
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Listopad 2017, 14:59:59 »
No akurat najlepsze wyniki osiągnęła panamska Hacienda La Esmeralda z uwagi na wysokie położenie plantacji i specyficzne warunki miejscowe.
To był powód eksplozji jej popularności i szaleństwa cenowego. Stąd pochodzi „legendarna” Geisha, reszta jest mniej unikalna i zdecydowanie nie legendarna.
Kawa najlepszym przyjacielem tłumacza.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #140 dnia: 19 Listopad 2017, 15:03:43 »
Yyy, legendarna to chyba jest ta z dzisiejszych terenów Etiopii. Ta z Panamy, to już ludzka praca, tak samo jak i ta z Gwatemali. Jeśli odmiana botaniczna się zgadza w 100%, to nie widzę powodów do wytykania bardziej niż Panamie.

Z ust mi to wyjąłeś :) Idąc tokiem rozumowania twojego przedpiszcy to każda kawa, która została przywieziona z Etiopii na inny kontynent powinna być fuj. A ja tymczasem wolę kawę np. z Indii i Kostaryki niż z Etiopii :) Ale mogłem to napisać dopiero po spróbowaniu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Listopad 2017, 15:10:50 »
Stąd pochodzi „legendarna” Geisha, reszta jest mniej unikalna i zdecydowanie nie legendarna.
Eh, wiele już o Geshy zostało na forum napisane. Legendarne (choć całkiem świeże) ceny na aukcjach -- tak. Legenda pochodzenia -- nie. Legendarna odmiana botaniczna -- wszędzie ta sama, albo nie będzie to odmiana botaniczna.

Nie znalazłem na stronie MKfresh nic niezgodnego z prawdą. A dzięki nim znów sporo osób dowie się czegoś więcej o kawie.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #142 dnia: 19 Listopad 2017, 15:12:02 »
No akurat najlepsze wyniki osiągnęła panamska Hacienda La Esmeralda z uwagi na wysokie położenie plantacji i specyficzne warunki miejscowe.
To był powód eksplozji jej popularności i szaleństwa cenowego. Stąd pochodzi „legendarna” Geisha, reszta jest mniej unikalna i zdecydowanie nie legendarna.

Ale piłeś którąkolwiek? Skąd wiesz, może zwykła, przemysłowa Brazylia Santos by cię bardziej zachwyciła niż ta Esmeralda. Pijesz kawę tylko dlatego bo jest unikalna i legendarna a nie dlatego bo ci smakuje? Założyłeś konto na forum tylko dlatego żeby wypowiedzieć się o kawie, której nigdy nie próbowałeś?

Offline housemaster

  • Wiadomości: 7
    • P&M Translators
  • Ekspres: AreoPress, Chemex i zwykła kolbówka
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #143 dnia: 19 Listopad 2017, 15:12:54 »
Idąc tokiem rozumowania twojego przedpiszcy to każda kawa, która została przywieziona z Etiopii na inny kontynent powinna być fuj. A ja tymczasem wolę kawę np. z Indii i Kostaryki niż z Etiopii :) Ale mogłem to napisać dopiero po spróbowaniu.
Wcale nie twierdzę, że kawy uprawiane w innych miejscach nie nadają się do picia.
Mój tok rozumowania jest taki, że powołując się w reklamie na legendę powinniśmy sprzedawać coś co choć leżało w jej okolicy. Czyli w tym przypadku mogłaby to być panamska SHB, którą zresztą w podobnej cenie sprzedają inne mniejsze palarnie. Inaczej firma robi ludzi w balona.

Ale piłeś którąkolwiek?
Tak, wszystkie, tj. panamską SHB z Casa Ruiz, Esmeraldę, gwatemalską i nawet loty z Malawi i Etiopii. Są spore różnice. Wszystkie lekko upalone.
Santosa też niestety miałem wątpliwą przyjemność
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2017, 15:31:34 wysłana przez housemaster »
Kawa najlepszym przyjacielem tłumacza.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #144 dnia: 19 Listopad 2017, 15:15:58 »
Ale oni mówią o odmianie Gesha, nie o terroir Panamy.

Offline housemaster

  • Wiadomości: 7
    • P&M Translators
  • Ekspres: AreoPress, Chemex i zwykła kolbówka
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #145 dnia: 19 Listopad 2017, 15:21:00 »
Ale oni mówią o odmianie Gesha, nie o terroir Panamy.
Red Geisha Guatemala..., a legenda, na którą powołują się w mailu, mówi o zupełnie czym innym
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2017, 15:23:38 wysłana przez housemaster »
Kawa najlepszym przyjacielem tłumacza.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #146 dnia: 19 Listopad 2017, 15:33:47 »
Mój tok rozumowania jest taki, że powołując się w reklamie na legendę powinniśmy sprzedawać coś co choć leżało w jej okolicy.

Jest to błędny tok rozumowania. Odmiana Maragogype pochodząca z kraju innego niż Nikaragua również nie ma prawa się tak nazywać i jest robieniem ludzi w balona?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #147 dnia: 19 Listopad 2017, 15:43:18 »
a legenda, na którą powołują się w mailu, mówi o zupełnie czym innym
Nie wiem co dostałeś w mailu, przeczytałem co jest na ich stronie i nic niezgodnego z prawdą tam nie ma.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #148 dnia: 19 Listopad 2017, 15:52:36 »
Ja tam żadnych e-maili nie dostaję. Z założenia nie zapisuję się na żadne biluletyny, newsletery itp. więc pewnie dlatego. Coś tam kiedyś kupowałem, więc e-maila mają ale żadnego spamu nie przysyłają bez mojej zgody.

Offline housemaster

  • Wiadomości: 7
    • P&M Translators
  • Ekspres: AreoPress, Chemex i zwykła kolbówka
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #149 dnia: 19 Listopad 2017, 18:04:58 »
Widzę, że się nie rozumiemy. Są pewne zasady dobrego smaku w marketingu.
Dostając takiego maila i wiedząc coś tam o kawie, można ją kupić myśląc, że kupuje się okazyjnie jedną z najdroższych kaw świata.
A to nieprawda, bo ta nie należy do najdroższych kaw świata. Tyle.

geisha.png

Tymczasem w tej samej cenie można kupić oryginał LEGENDARNEJ nagradzanej kawy Geisha np. w brytyjskim seaislandcoffee jako esmeralda-private-collection-panama-coffee
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2017, 18:18:19 wysłana przez housemaster »
Kawa najlepszym przyjacielem tłumacza.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi