Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 83080 razy)

Offline Lukas.troch Mężczyzna

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: Kawiarka bialetti kawiarka Fagor, ekspres przelewowy, ekspres Zelmer Piano, ekspres Senseo, ekspres tchibo, Hario V60, AeroPress,
  • Młynek: Severin km3874 Severin KM3873
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #120 dnia: 21 Wrzesień 2017, 20:45:37 »
To może dołożę dwa słowa od siebie :) Zamawiałem kawy z MC Fresh i powiem szczerze mi smakują ale jakiegoś szału nie robią ale gdyby właśnie nie informacja o świeżo palonej kawie nigdy bym nie przypuszczał że jest coś takiego jak palarnie :) Więc jako że dzięki nim coś tam się dowiedziałem teraz pora odstawić ich na bok i próbować kawy świeżo palonej z małych lokalnych lub internetowych ( forumowych ) palarni :) Więc morał jest taki że ich oferta jest warta uwagi żeby szukać więcej i lepiej :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #121 dnia: 21 Wrzesień 2017, 21:19:49 »
To może ja coś dodam, z kawą jest jak z każdą inną rzeczą, którą poddajemy ocenie. Z mojego doświadczenia motoryzacyjnego, pierwszym autem był fiat 126p. Świetny samochód, co ja w nim nie przeżyłem, piękne wspomnienia. Kolejnym był Daewoo Matiz. Jak ja w ogóle mogłem jeździć maluchem, ten Matiz to na prawdę dobre auto, a jak się jeszcze wymieni sprężyny na progresywne i amorki na gazówki, da szerokie lacze, to nawet nie przewraca się na zakrętach. Potem kilka aut średniego segmentu i na to mnie stać i jest całkiem dobrze. Miałem okazję pojeździć kilkoma autami luksusowymi i sportowymi. Owszem jest mega różnica do segmentu średniego, ale co zrobić jak nie stać. No więc da się, motocykl to jest to, jadąc na nim przez pięć minut mój organizm wyprodukuje tyle endorfiny ile w samochodzie przez pięć lat się nie uda.

No więc puszczalska, to jest ten maluch, sklepowe mieszanki - Matiz, mk - średnia klasa, ale endorfiny zaznasz przy luksusowych autach z forumowych palarni, a jazdy na motocyklu przy ich najlepszych kawach :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Lukas.troch Mężczyzna

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: Kawiarka bialetti kawiarka Fagor, ekspres przelewowy, ekspres Zelmer Piano, ekspres Senseo, ekspres tchibo, Hario V60, AeroPress,
  • Młynek: Severin km3874 Severin KM3873
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #122 dnia: 21 Wrzesień 2017, 22:00:18 »
No więc puszczalska, to jest ten maluch, sklepowe mieszanki - Matiz, mk - średnia klasa, ale endorfiny zaznasz przy luksusowych autach z forumowych palarni, a jazdy na motocyklu przy ich najlepszych kawach
Chyba lepiej się tego nie da ująć :) Piękne słowa :D

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #123 dnia: 22 Wrzesień 2017, 06:23:46 »
No więc puszczalska, to jest ten maluch, sklepowe mieszanki - Matiz, mk - średnia klasa, ale endorfiny zaznasz przy luksusowych autach z forumowych palarni, a jazdy na motocyklu przy ich najlepszych kawach

Święta prawda, a najlepiej różnicę widać jak z tej średniej klasy trzeba na chwilę wrócić do matiza i nagle okazuje się że brakuje mu przyśpieszenia, hamulców, wspomagania, audio itd 

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #124 dnia: 22 Wrzesień 2017, 07:43:28 »

No więc puszczalska, to jest ten maluch, sklepowe mieszanki - Matiz, mk - średnia klasa, ale endorfiny zaznasz przy luksusowych autach z forumowych palarni, a jazdy na motocyklu przy ich najlepszych kawach :-)


Świetne i bardzo celne ujęcie tak naprawdę sedna tego wszystkiego :)
Ja już teraz wiem (będą na etapie "luksusuwych aut"), że do średniej klasy nie wrócę. I będąc w miejscach (np. na konfernecjach), gdzie wiem, że kawa będzie średniej jakości, wybieram... wodę :) (no chyba, że w ofercie jest mięta, rumianek lub herbata owocowa - "szczurków herbacianych" też nie toleruje). A kawę piję po powrocie do domu ;)
A do motocykla jeszcze nie dorosłam ;) i chyba jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim się odważę ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #125 dnia: 15 Listopad 2017, 13:58:50 »
O kurcze, widzę, że mkfresch nawet geishe zaczęło sprzedawać po 480 zł za kilogram. No proszę proszę...

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Listopad 2017, 09:56:26 »
Cytuj (zaznaczone)
PS. w niedzielę oglądajcie nas w Dzień Dobry TVN! Będziemy opowiadać o najlepszych kawach na świecie i wyjątkowych ziarnach Red Geisha Guatemala! Zapraszamy!
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Listopad 2017, 10:03:42 »
Ma ktoś możliwość nagrania tego?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Listopad 2017, 12:27:48 »
DDTVN ma chyba archiwum na swojej stronie.

Offline housemaster

  • Wiadomości: 7
    • P&M Translators
  • Ekspres: AreoPress, Chemex i zwykła kolbówka
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #129 dnia: 19 Listopad 2017, 03:13:29 »
Cytuj (zaznaczone)
PS. w niedzielę oglądajcie nas w Dzień Dobry TVN! Będziemy opowiadać o najlepszych kawach na świecie i wyjątkowych ziarnach Red Geisha Guatemala! Zapraszamy!
Geisha, geishy nie równa, rzecz w terroir i tu może być hak, bo Gwatemala to nie Panama.
Oprócz tej wpadki powyżej muszę powiedzieć, że MK daje radę sprzedając produkt trochę lepszy niż handlowy, gdzie rzeczywiście można odróżnić kawy i kupić namiastkę lepszej jakości w dość dobrej cenie (o ile uda się załapać na promocję). :)
Kawa najlepszym przyjacielem tłumacza.

Offline Figiel2003

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: Severin KM 3874
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #130 dnia: 19 Listopad 2017, 10:08:38 »
Jaką polecicie alternatywę do MK Cafe Fresh? Oczywiście zbliżoną cenowo.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #131 dnia: 19 Listopad 2017, 10:18:32 »
Człowieku, poczytaj trochę forum. To tak jakbyś chciał ciekawą książkę przeczytać w streszczeniu, a do tego wpadłeś do biblioteki i kazałeś bibliotekarce przeczytać sobie to streszczenie, a najlepiej to streszczenie zakończenia bo nie masz czasu tylko zastanawiasz się czy "Mistrz i Małgorzata" będzie lepszy od "Tytusa, Romka i A'Tomka"

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Figiel2003

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: Severin KM 3874
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #132 dnia: 19 Listopad 2017, 10:46:43 »
Myślę, że dobra bibliotekarka zadałaby 2 lub trzy fachowe pytania i już wiedziałaby co mi polecić.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #133 dnia: 19 Listopad 2017, 11:02:55 »
Myślę, że dobra bibliotekarka zadałaby 2 lub trzy fachowe pytania i już wiedziałaby co mi polecić.

Racja Uwaga polecam obejrzyj film zamiast czytać tą lekturę ;-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #134 dnia: 19 Listopad 2017, 11:31:18 »
Jaką polecicie alternatywę do MK Cafe Fresh? Oczywiście zbliżoną cenowo.
Popatrz u Gorana, taniej niż w eurocafe dobrej kawy raczej nie znajdziesz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi