Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516231 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4875 dnia: 19 Kwiecień 2018, 21:20:33 »
Tego nie wiem. Jak na razie czekam na inspirację do Reda, w postaci nowych ziaren :-).
W okresie przejściowym popijam Salvador La Cumbre lub Bobolink. Bardzo dobrym espresso będzie "blend sezonowy": Aricha wzbogacona o Las Lajas. To jest jednorazowa edycja, warto z niej skorzystać  :szampan:

Mieszanka sprawdzi się także "w przelewach".

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4876 dnia: 20 Kwiecień 2018, 18:08:09 »
Dzisiaj odebrałem przesyłkę z kawami. Tradycyjnie najwyższa jakość kaw i obsługi :szampan: Dzięki za super gratis :kwiat: Idealnie pocelowany :kwiat:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4877 dnia: 23 Kwiecień 2018, 17:51:50 »
Trzeci cupping zorganizowany przez Coffee Plant okazał się równie dla nas pozytywny jak poprzednie. Można pewnie dywagować na temat "fortuny" ocen, jako że "fortuna kołem się toczy"... I tak Etiopia Aricha za pierwszym razem zdeklasowała inne Etiopie, za drugim razem była ostatnia, a teraz znowu zdeklasowała inne Etiopie :). Ekwador La Rafaela okazał się drugi w swojej grupie (jeden głos za Kolumbią z JCC), a Kenia Kiini też zajęła drugie miejsce za Kenią z HBCR. Wkrótce na blogu Coffee Plant pojawi się relacja podsumowująca ostatni cupping, a ja wkrótce jak zwykle przypomnę co dobrego jeszcze dla was mamy :).

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4878 dnia: 23 Kwiecień 2018, 21:18:15 »
Mój gratisik baardzo zacny. Kolumbia-Gwatemala wystartowała phinem i było smacznie, potem wylądowała w ekspresie... no jestem pod wrażeniem. Świetna.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4879 dnia: 25 Kwiecień 2018, 15:56:30 »
Świetna
Podobnie jest z "*3*" :). Tym razem jest to nieco inny niż ostatnio blend, bo składa się z "mokrych": Meksyku i Peru oraz z "suchego" Salwadoru. Codziennie rano próbuję sobie wszystkiego w espresso. *3* wychodzi coraz lepiej, coraz piękniej dojrzewa. Dla porównania kupiłem i zaparzyłem dziś nasz "punkt wyjścia" czyli Mokacremę, włoską mieszankę naszego dawnego kontrahenta. Przeczytałem na opakowaniu, że jest kwiatowa, przyjemnie kwaskowata itp., ale chyba "wyszedłem z wprawy", bo przede wszystkim gorzałkę czuję. Nie ma wątpliwości, że dawno temu "wyszedłem z włoskiego espresso" i dziś sam robię włoskie espresso zgodnie z regułą: "Polak potrafi". Twierdzę, że potrafię lepiej niż oni, którzy z racji wynalazku espresso, przypisują sobie nadprzyrodzone zdolności... ;)

Ela w swoich Synestezjach "potrafi" jeszcze więcej, pali swoje single co najmniej tak dobrze a nawet lepiej niż znani i lubiani w Polsce różni "nordic roasters". Dość dawno zaczynaliśmy nasze pierwsze palenia, a pierwszych inspiracji szukaliśmy m. in. w Coffee Collective w Kopenhadze. Dziś z kolei Ela kupiła nam paczkę Boliwii z obróbki naturalnej z tejże słynnej palarni. Po zaparzeniu razem stwierdziliśmy, że kawa jest świetna, doskonała. Dla mnie bardzo "czysta" -- o dziwo przypomina "lekki sok/kompot" z suszonych/surowych jabłek. Przypomina też palony przez Elę Honduras Miriam Elisabeth Peres -- walorami, kolorem, stopniem "ekspansji" ziarna w piecu. Żeby mieć jakieś porównanie, zaparzyłem też bieżące nasze kawy: Aricha+LasLajas, Divisadero Pacamara Honey. Obie super. Oczywiście Aricha znacznie bardziej "bogata", o szerokim spektrum aromatów, znacznie bardziej "żywa" w smaku. Pacamara Honey -- to w zasadzie bardzo podobne wrażenia jak w przypadku wspomnianej Boliwii z CC, równie "czyste", równie "łagodne" i równie "słodkie" wrażenia.

OK, tyle o kawach. W tej chwili "migrujemy" z własnego na serwer związany z platformą sklepową. Mam nadzieję, że wkrótce odsłoni się nowy sklep. Kilka dni pewnie minie, zanim się z nim nie zapoznamy, zanim nie skonfigurujemy, zatem: proszę o wyrozumiałość i ew. pomoc :).

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4880 dnia: 25 Kwiecień 2018, 22:42:10 »
Czym sobie na "TO" zasłużyłem? :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4881 dnia: 25 Kwiecień 2018, 22:58:45 »
 :evil:

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4882 dnia: 25 Kwiecień 2018, 23:05:10 »
Podoba mi sie data palenia 19.04.2018 r. Dokładnie 46 lat wcześniej urodził się  :picardpalm: jo :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4883 dnia: 26 Kwiecień 2018, 10:23:52 »
Podobnie jest z "*3*"
Wstawiacie jakieś chipy śledzące w opakowania? Jakieś 1,5h przed tym postem zarzuciłem paczuszkę *** do mazzera.
W fabryce Muthingi-ini – wczoraj v60, dziś dwa razy aeropress (odwrócony i klasyczny) – jak to pachnie... już samo otwarcie paczki zmienia atmosferę.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4884 dnia: 26 Kwiecień 2018, 12:17:25 »
Ja już tylko 3* zamawiam, oby dłuuugo były dostępne :) Super jako espresso i cappuccino.  :ok:

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4885 dnia: 26 Kwiecień 2018, 15:25:27 »
Kolejne zamówienie i kolejny raz zachodzę w głowę dlaczego przy darmowej dostawie można wybrać tylko Kuriera InPost. Kurier jest bardzo niewygodny. Irytujące to trochę :P

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4886 dnia: 26 Kwiecień 2018, 16:45:28 »
Jak dostaniesz powiadomienie z InPostu o nadaniu przesyłki, to możesz bezpłatnie zmienić miejsce dostawy na dowolny paczkomat. Tak robię i działa.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4887 dnia: 26 Kwiecień 2018, 16:52:07 »
Ależ cokolwiek można wybrać do darmowej dostawy, tylko ustaliliśmy rożne progi darmowej wysyłki. Akurat InPost ma najniższy próg, bo wciąż nie osiągamy wymaganego przez nich minimum obrotów... Liczę, że przy takim ustawieniu szybciej pokonamy wspomniane minimum i nie będziemy dopłacać do wysyłek InPost... Proste, prawda? ;) Tak czy owak, można sobie paczkę przekierować do Paczkomatu :).

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4888 dnia: 26 Kwiecień 2018, 17:00:03 »
2 razy robiłem przekierowania po czym paczkę dostawałem do ręki od kuriera ze słowami "ja nie miałem na tę paczkę żadnego przekierowania". Nie wiem. Wątpię bym robił cuś nie tak.  :Bicz: No nic. Dajmy se spokój. Ważne, że kawa zawsze pycha :ok:
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2018, 17:07:48 wysłana przez GrizzzLee »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4889 dnia: 26 Kwiecień 2018, 20:53:12 »
2 razy robiłem przekierowania po czym paczkę dostawałem do ręki od kuriera ze słowami "ja nie miałem na tę paczkę żadnego przekierowania". Nie wiem. Wątpię bym robił cuś nie tak.  :Bicz: No nic. Dajmy se spokój. Ważne, że kawa zawsze pycha :ok:

Tez tak miałem. Jak to się zdziwiłem jak po odebraniu potwierdzenia, że „pomyślnie przekierowana”, odbieram telefon od kuriera, który z niezadowoleniem w głosie komunikuje, że nikogo nie ma w domu i co on ma teraz zrobić. Też nic nie wiedział o przekierowaniu. InPost idealny nie jest, ale wciąż jest tańszy od większości.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi