Autor Wątek: Taki sobie wymarzyłem...  (Przeczytany 6365 razy)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Marzec 2019, 10:38:03 »
Fux, dlatego piszę, że bez podstawowej wiedzy. Ty jak mówisz zdobyłes ją przy zakupie. Jak bym dał np mojemu bratu sprzęt do espresso ale rozregulowany, to by pewnie nic nie zrobił. No chyba, że liczyć na szczęście  :-D

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Marzec 2019, 10:47:55 »
Jeśli ktoś się pyta na tym forum o sprzęt do espresso, to chyba coś już przeczytał. Inaczej jeśli pyta w elektro markecie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Marzec 2019, 11:36:14 »
Tylko czy pyta o sprzęt do espresso czy do parzenia kawy. Stawiał bym na to że większość ludzi nie utożsamia ekspresu kolbowego z espresso a po prostu z kawą w dowolnym rozmiarze i postaci a najczęściej z dużym kubkiem czarnej kawy. To znaczy chcą kubek kawy wiec ta maszyna ma im zrobić taki.

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Marzec 2019, 11:39:13 »
Jeśli ktoś się pyta na tym forum o sprzęt do espresso, to chyba coś już przeczytał. Inaczej jeśli pyta w elektro markecie.
No właśnie. W elektromarkecie nie pytam. :-) Poczytałem już sporo + 1000 filmów z YT i stąd pytam Was.
Przy ekspresie o którym pisałem na wstępie, raczej bym pozostał. Problem stanowi młynek. MUSI mielić w przedziałach do espresso i alternatyw ale bez kompromisów w stylu: idealny do espresso a do alternatyw słabo. Są takie? Może ktoś ma i poleci? Gastro nie wchodzi w grę z uwagi na wielkość kuchni no i chciałbym by to jakoś wyglądało... :-)

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Marzec 2019, 11:41:46 »
Tylko czy pyta o sprzęt do espresso czy do parzenia kawy. Stawiał bym na to że większość ludzi nie utożsamia ekspresu kolbowego z espresso a po prostu z kawą w dowolnym rozmiarze i postaci a najczęściej z dużym kubkiem czarnej kawy. To znaczy chcą kubek kawy wiec ta maszyna ma im zrobić taki.

Nie, nie, nie...kubek kawy zrobię sobie w aeropressie lub kupię automat i będę zadowolony... :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Marzec 2019, 11:47:04 »
Problem stanowi młynek. MUSI mielić w przedziałach do espresso i alternatyw ale bez kompromisów w stylu: idealny do espresso a do alternatyw słabo. Są takie? Może ktoś ma i poleci?

Może Mahlkönig Vario Home. Korzystam z niego przy niektórych alternatywach, małej dźwigni i espresso z niektórych ziarenek. Dodatkową zaletą jest minimalna retencja.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Marzec 2019, 14:59:17 »
Tak jak pisze WS, przy takich założeniach musi mieć retencję bliską zeru, jeśli nie chcesz tracić masę kawy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Marzec 2019, 15:17:35 »
Czytając ze zrozumieniem to co napisał @BobbyEverlast przestawianie grubości mielenia na młynku będzie miało miejsce co 2 tygodnie. Każdy młynek się sprawdzi. Nawet i-1 mini White Aluminium. Nie zużyje się więcej kawy niż przy normalnej regulacji młynka ze względu na zmianę kawy lub warunków atmosferycznych. Minimalna retencja jest potrzebna ale akurat nie z powodu przestawiania młynka raz na 2 tygodnie.

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Marzec 2019, 15:58:59 »
Nawet i-1 mini White Aluminium.
i-1 mini to fajny młynek, ale... @BobbyEverlast musi mieć możliwość zmiany z ustawienia espresso na alternatywę (aeropress, zalewajka). @Janusz, naprawdę wyobrażasz sobie zmienianie ustawień do różnych metod zaparzania na tym  młynku? Miałem, to se neda.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Marzec 2019, 16:55:03 »
Miałem, to se neda.
Kiedyś napisałem w jaki sposób błyskawicznie przestawić I-Mini na inną grubość mielenia. Wystarczy dopasować zamiast pokrętła, korbkę np z kołowrotka. Przestawia się błyskawicznie o ile wcześniej się zaznaczy np kolorowymi pisakami miejsca różnego przemiału. Aż dziwne, że Ascaso takiego czegoś nie zrobiło.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Marzec 2019, 17:11:11 »
A jednak se da... :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Marzec 2019, 17:25:57 »
Ludzie.... Bądźcie poważni. Żona pije alternatywę, a mąż espresso. Mają jeden młynek. Przez 2 tyg jedno pije, a kolejne 2 drugie pije... Dawno tu nie czytałem takich...

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Marzec 2019, 17:39:41 »
Andrzej, różne ludzie mają upodobania. Ja tam pracuję na jednym młynku i ustawiam go każdego dnia. Ludzie nosem kręcą na te kliki, a ja jakoś liczę i sprawnie mi idzie na Comandante;)
A jak mnie coś najdzie to może też będę pił 2 tygodnie espresso, a kolejne 2 alternatywy - bo dlaczego nie;)

@BobbyEverlast
Sugeruję porozumieć Ci się z Januszem. On o Ciebie na pewno zadba najlepiej jako przedstawiciel Ascaco. Sam fakt, że na rynku utrzymuje się od wielu lat, dla mnie wystarczająco dowodzi, że jest w tym dobry i biegły;)
Chociaż sam u niego nie kupiłem ekspresu, ale to osobna historia  :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Marzec 2019, 17:42:20 »
A jednak se da... :)
Wiesz, przeróbkami to wszystko się da. Korbką i tak się nakręci, trzeba zapamiętać ustawienie/użyć pisaka. Ja bym klientom nie proponował takich rozwiązań, bo się rozczarują i będzie problem. Takie jest moje zdanie.

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Marzec 2019, 20:24:13 »
Wiadomości: 208
Pomógł: 6 +
     
Ekspres: Lelit Bianca, Rancilio Silvia v.4, AeroPress, Bialetti
Młynek: Baratza Sette 30AP, Rocky, Comandante MkIII, Porlex Tall

Taki sobie wymarzyłem...
« Odpowiedź #41 dnia: Dzisiaj o 17:25:57 »
Cytuj (zaznaczone)
Ludzie.... Bądźcie poważni. Żona pije alternatywę, a mąż espresso. Mają jeden młynek. Przez 2 tyg jedno pije, a kolejne 2 drugie pije... Dawno tu nie czytałem takich...

Troszkę źle odczytałeś moją wiadomość. :-) Zmiana co dwa tygodnie wynika stąd, że jestem w kraju dwa tygodnie, potem wyjeżdżam na dwa tygodnie. :-) W czasie gdy jestem w domku, żona piję to co ja robię. Gdy wyjadę, chcę by miała możliwość PRZEZ DWA TYGODNIE mielić sobie do alternatywy. Nadal uważasz, że piszę jakieś pier...? :-) Mam nadzieję, że już nie... :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi