Autor Wątek: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań  (Przeczytany 3507 razy)

Offline Tedi_

  • Wiadomości: -9999
  • Ekspres: Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwiecień 2019, 15:44:42 »
Spore doświadczenie i używanie sitka z podwójnym dnem? Robisz napój kawopodobny, zupełnie jak z ekspresu z marketu. Kpina. Do kompletu brakuje marketowej mielonki i będzie kawa zgodna z filozofią "parzenia" i zejdziemy do poziomu równego osobie, która stoi przed ekspresem.
Powiedział co wiedział, no bo tak jest (Twója słynna forumowa wypowiedź) @siewcu.
Wyluzuj i przestań ośmieszać się.
Zapał drzemie w Tobie widzę niemiłosierny,
to może odpowiesz na proste pytanie:

Co zrobić, żeby przepływ dużej ilosci wody nie psuł smaku kawy?

Dotyczy się metody wyżej opisanej przeze mnie którą sam skrytykowales. Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa pod warunkiem gdy się mówi o czynnościach  które się raczylo zrobić.

Czekam @siewcu.


Wolność słowa to podstawa, tak samo jak picie kawy z samego rana. Zbanowany.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwiecień 2019, 16:23:19 »
Jeszcze Nuova Simonelli. Jeśli raz będziesz chciał uzyskać 150ml, a raz dopio to IMO przydałby się 2 młynki, ale do 150ml ja wybrałbym phina - może być smaczniej.
Czemu dwa młynki? Posiadam Nitche Zero i to był strzał w dziesiątkę.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień 2019, 16:30:00 »
Niestety żona lubi lavazze czarną przeciągniętą tak do 150 ml. Oczywiście robiłem jej lepsze kawy i smakują jej ale z rana to musi być moment. Zmielenie i nabicie to już cud, że się zgodziła. Często ja wstaje przed nią i jej przeleje jak mam więcej czasu. Bardzo jej smakowała Java 007 (to nie reklama) z kawiarki.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Kwiecień 2019, 16:31:39 »
Jeszcze Nuova Simonelli. Jeśli raz będziesz chciał uzyskać 150ml, a raz dopio to IMO przydałby się 2 młynki, ale do 150ml ja wybrałbym phina - może być smaczniej.
Mam phina ale nie potrafię go ogarnąć do końca bo zawsze czasu brak, a z kality mam przelew ogarnięty. Mielenie itp.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Kwiecień 2019, 16:46:14 »
@V2espresso, caffe crema ma bardzo niewiele wspólnego z espresso, no może poza nieaktualną nomenklaturą. Nie znam nikogo na tym forum, kto mając do dyspozycji kolbę, żarna min. 64mm, a nawet to sitko z podwójnym dnem, zachwycałby się austrio-niemiecko-szwajcarsko-włoskim (za wikipedią) wynalazkiem. To oczywiście niepowtarzalna szansa na 'coming out'.

Kawa z kolby, nawet tej z podwójnym dnem, potrafi, baa, nawet smakuje jak ta z automatu. I też znam wiele osób, które ją uwielbiają. No ale jakoś zgodnie przyznają, dawne caffe crema ze spienionym mlekiem jest jednak o wiele lepsze od tej uwspółcześnionej wersji.

A wracając do tematu, maszyn zgodnych z założeniem jest trochę, ogranicza jedynie budżet i ew. jakieś cechy dodatkowe. Grunt to dobra kawa, nie lavazza...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwiecień 2019, 16:56:03 »
To teraz administracyjnie coś powiem ja. @Tedi, @V2espresso czy jakiego tam jeszcze nicka używasz - nie bez powodu zostałeś objęty banicją. Nie bez powodu nie możesz uczestniczyć w tym forum. Forum bez twojej obecności stało się ponownie miejscem do otwartej dyskusji.

Wielokrotnie proszono Cię o zmianę wypowiedzi na subiektywne. Niejednokrotnie wprowadzasz w błąd.
Jak pisze @Antonio - a ja pod tym podpisuję się obydwiema rękami - Proszę, nie manifestuj tak bardzo swojego ugruntowanego podejścia do kawy. Jest ono Twoje i specyficzne, więc byłoby miło, gdybyś dodał: Moim zdaniem..., Uważam, że..., Myślę, że...

Z przykrością widać że okres banicji, nie był dla ciebie czasem do przemyśleń i refleksji.

Nie wiem dlaczego nadal, z uporem godnym lepszej sprawy, wchodzisz  i rejestrujesz się na tym forum. Na forum z którego już chyba trzy, czy cztery razy wyleciałeś. Dlaczego wciąż popełniasz te same grzechy.

Szkoda że nie pojawiłeś się w Łodzi na spotkaniu. Nadal chcę wierzyć, że rozmawiając z Tobą twarzą w twarz, jest szansa na to aby dyskusja była dyskusją na poziomie, bez uporu i zacietrzewienia.
Niestety, pisanie z Tobą to doświadczenie - dla mnie osobiście - bardzo nie miłe.
 
Cytat: Trochę jak w "Autostopem przez Galaktykę" Adamsa.
Czarujący gość – powiedział. – Żałuję, że nie mam córki, której mógłbym zabronić małżeństwa z nim.

Chyba czas więc wyrównać uprawniania na Twoim obecnym koncie z tymi z kont poprzednich.
LMWDP #469

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ13 S DE PID kilka pytań
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień 2019, 19:31:43 »



Co zrobić, żeby przepływ dużej ilosci wody nie psuł smaku kawy?

Kup sobie jakiś dripper i przestań się wygłupiać z tymi popłuczynami.


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi