Autor Wątek: Nawigacja samochodowa - GPS  (Przeczytany 3299 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Nawigacja samochodowa - GPS
« dnia: 03 Marzec 2014, 08:03:31 »
Postanowiłem zamienić AutoMapę na Tomtoma i w zasadzie ograniczyłem wybór do 2 modeli serii GO: 500 i 5000. Różnica między nimi polega na sposobie łączności. GO500 łączy się przez BT i smartfona a GO5000 ma "stałe połączenie" http://www.tomtom.com/pl_pl/services/connect/#tab:tab3 i tu mam do Was pytanie. Jak w praktyce chodzi to "stałe połączenie" ? Ktoś miał z tym do czynienia ? Niewiele a w zasadzie nic na ten temat w necie nie znalazłem. 

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Nawigacja samochodowa - GPS
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2014, 09:20:13 »
Wygląda na to, że ma wbudowaną na stałe kartę sim, działającą "w 25 krajach w całej Europie" (nigdzie nie znalazłem dokładnej listy).
Producent urządzenia ma umowę z operatorem gsm, podobnie to działa w kindlu 3g.

Tak z ciekawości, czemu zamieniasz AM na tomtoma? Ja kilka lat temu zrobiłem odwrotnie i nie narzekam :)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Nawigacja samochodowa - GPS
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2014, 14:47:43 »
Wygląda na to, że ma wbudowaną na stałe kartę sim, działającą
Taką odpowiedź uzyskałem w jednym ze sklepów po wykonaniu kilkunastu telefonów. Mailowałem też do producenta i nic. Generalnie nikt tak z całą pewnością nie powie jak to funkcjonuje i na jakiej zasadzie - dziwne. Co do zamiany o którą pytasz to ja byłem prawie zadowolony z AM ale niedawno używałem Tomtoma i lepiej go oceniam. Obsługa prostsza, lepiej wytycza trasy - bez kombinowania. Jest jeszcze Garmin 3597LTM za taką samą cenę jak Tomtom i z 3-letnią gwarancją z tym, że tu niestety kalsyczne połączenie przez BT smartfona z internetem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi