Autor Wątek: Pomoc w wyborze tableta  (Przeczytany 29849 razy)

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Październik 2013, 21:07:22 »
Kości zostały rzucone... ;D , jest Nexus7.
Wciśnięto mi jeszcze pendriva z microusb, a nie da się z niego skorzystać? Trudno... :-\

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Październik 2013, 21:50:44 »
Na pewno się da :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Październik 2013, 22:20:04 »
mój błąd :/ n7 ma usb host, memo pad nie ma...

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Październik 2013, 16:18:49 »
aero2
To są ci od stosunku, yyy dostępu, przerywanego?
Tak, nawet captchę teraz chcą wprowadzić.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Październik 2013, 17:37:40 »
Od chcenia to jeszcze daleka droga, UKE też będzie mieć coś do powiedzenia.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Październik 2013, 18:20:41 »
Mam nadzieję, bo nie mam zbytniej ochoty, żeby co godzinę wprowadzać kod, żeby radia słuchać ;)

Xan

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik 2013, 09:39:19 »
To może słówko od przeciętnego użytkownika Samsunga.
Mam Galaxy Tab 10.1 od prawie dwóch lat i nie mam z nim żadnych problemów. Nie znosi za dobrze większych mrozów więc musi się nieco ugrzać, by ruszył po silnym schłodzeniu. Poza tym działa bez kłopotu na (wciąż) pierwszej instalce systemu. Fakt, jest nieco bardziej zasobny w elementy składowe, ale i cena początkowa była wówczas sporo wyższa na tle konkurencji :] Gry śmigają aż miło, Kupowałem NFS MW 2010, GTA II i VC, Carmageddon i parę innych - zero problemów, nic się nie tnie, nic nie zgrzyta.
Co do 10" i grania, to jedno tutaj zawadza. Gry na ogół mają ustawione "klawisze" na dole ekranu, zatem grając na kolanie, czy wręcz trzymając go w samych dłoniach - te zaczynają się męczyć, bo tablet zacznie nieco ciążyć po np. godzinie grania i trzymania do za rogi, do 1/3 wysokości, a jak dotąd, spotkałem się tylko z jedną grą, gdzie można było zmienić wysokość klawiszy sterowania (Air Strike, o ile pamiętam - taki odnowiony i przestrzenny River Raid).

Nie przeszkadza mi brak slotu usb czy microsd z banalnego powodu: nie jest to aż tak niezbędne, jak mi się początkowo wydawało. Kabelek daje radę w zupełności. Można w prawdzie kupić przejściówkę 30pin <-> gniazdo USB, ale jak dotąd nie znalazłem w sobie dość przekonania, aby to zrobić. Tablet wszakże służy mi  jako końcówka internetu, a nie składnica filmowa i te 13,3 GB pamięci, jaką mam dostępną dla siebie (resztę zajmował HoneyComb 3.2 - obecnie dochodzi jeszcze łata 400MB z ICS 4.0.4) w zupełności mi wystarczało, bo głównie słucham na nim swojej muzy, czasem w coś zagram - a to już nawet co raz rzadziej - słucham RMF-u i śmigam po stronach www.

Mimo, że Nexus już został zakupiony (gratuluję wyboru), to jednak może jeszcze kto inny zechce się zainteresować czy zapytać o protoplastę serii SGT :) bo jak by nie patrzeć, to dobry sprzęt i wciąż trzyma się na półkach między 800 a 1000 zł.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2013, 09:43:11 wysłana przez Pro-fan kawowy »

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad 2013, 21:12:22 »
Od dwóch miesięcy używam SGT 10.1 i jestem zadowolony. Do niego mam oczywiście kartę aero2. W domu jadę z wifi, poza domem z aero i nie wiem o co chodzi z tym cogodzinnym logowaniem, byłem niedawno w pracy 24 godz i ani razu nie rozłączyło mi internetu, śmigałem po forach aż miło. Tab może i duży, lecz przy starszym nawalającym już wzroku to jest zaleta. Nawet wytrzymał bez ładowania co mnie bardzo zdziwiło.

Kawa-Swiezo-Palona

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Listopad 2013, 16:13:50 »
Teraz warto mierzyć w najnowszego Samsunga Galaxy Tab 3,może ktoś już miał z nim styczności napisze coś wiecej? Czy warto wydać na niego tyle pieniędzy?

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Listopad 2013, 18:51:54 »
Teraz warto mierzyć w najnowszego Samsunga Galaxy Tab 3,może ktoś już miał z nim styczności napisze coś wiecej? Czy warto wydać na niego tyle pieniędzy?
Teraz warto, a za chwilę czy warto? To stwierdzenie i pytanie w jednym??

CoffeeAddict

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Listopad 2013, 12:01:59 »
To może słówko od przeciętnego użytkownika Samsunga.
Mam Galaxy Tab 10.1 od prawie dwóch lat i nie mam z nim żadnych problemów. Nie znosi za dobrze większych mrozów więc musi się nieco ugrzać, by ruszył po silnym schłodzeniu. Poza tym działa bez kłopotu na (wciąż) pierwszej instalce systemu. Fakt, jest nieco bardziej zasobny w elementy składowe, ale i cena początkowa była wówczas sporo wyższa na tle konkurencji :] Gry śmigają aż miło, Kupowałem NFS MW 2010, GTA II i VC, Carmageddon i parę innych - zero problemów, nic się nie tnie, nic nie zgrzyta.
Co do 10" i grania, to jedno tutaj zawadza. Gry na ogół mają ustawione "klawisze" na dole ekranu, zatem grając na kolanie, czy wręcz trzymając go w samych dłoniach - te zaczynają się męczyć, bo tablet zacznie nieco ciążyć po np. godzinie grania i trzymania do za rogi, do 1/3 wysokości, a jak dotąd, spotkałem się tylko z jedną grą, gdzie można było zmienić wysokość klawiszy sterowania (Air Strike, o ile pamiętam - taki odnowiony i przestrzenny River Raid).

Nie przeszkadza mi brak slotu usb czy microsd z banalnego powodu: nie jest to aż tak niezbędne, jak mi się początkowo wydawało. Kabelek daje radę w zupełności. Można w prawdzie kupić przejściówkę 30pin <-> gniazdo USB, ale jak dotąd nie znalazłem w sobie dość przekonania, aby to zrobić. Tablet wszakże służy mi  jako końcówka internetu, a nie składnica filmowa i te 13,3 GB pamięci, jaką mam dostępną dla siebie (resztę zajmował HoneyComb 3.2 - obecnie dochodzi jeszcze łata 400MB z ICS 4.0.4) w zupełności mi wystarczało, bo głównie słucham na nim swojej muzy, czasem w coś zagram - a to już nawet co raz rzadziej - słucham RMF-u i śmigam po stronach www.

Mimo, że Nexus już został zakupiony (gratuluję wyboru), to jednak może jeszcze kto inny zechce się zainteresować czy zapytać o protoplastę serii SGT :) bo jak by nie patrzeć, to dobry sprzęt i wciąż trzyma się na półkach między 800 a 1000 zł.
dzięki Ci za tę opinię. od dłuższego czasu myślę nad zakupem ale to byłby mój pierwszy tablet i nie widziałam w co warto zainwestować. narazie mam od Samsunga tylko telefon, który spisuje się super i widzę, że ich tablety są chyba równie dobre

Kawa-Swiezo-Palona

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudzień 2013, 17:19:46 »
To stwierdzenie- warto patrząc na jego ceny,a i co do samej konfiguracji czy ekranu nie można mieć zastrzeżen. taka jest przynajmniej moja opinia po poprzedniej generacji czyli Tab2,którą uważam za niezwykle udaną. Jeżeli wątek aktualny to daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś.

Xan

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Grudzień 2013, 23:09:40 »
dzięki Ci za tę opinię.
Na zdrowie.
Dodam jeszcze, że po dwóch latach użytkowania bateria trzyma się wcale nieźle, dając mi radość na ok. 5 do 7 godzin, w zależności od stopnia wysiłku ;) więc nadal bije ma łeb wszelakie laptopy.
Czuwanie daje radę nawet i przez dwa tygodnie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Grudzień 2013, 07:14:08 »
Jak już się temat odkopał, to zauważcie, że pojawił się nowy gracz na rynku - http://pclab.pl/art55482.html
Wersja 8" 3G właśnie do mnie jedzie :)

mikey

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze tableta
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Luty 2014, 23:28:07 »
Ja jestem ogromnym fanem nadgryzionego jabłka dlatego polecałbym tylko iPada.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi