Autor Wątek: Na grzyby  (Przeczytany 7245 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Na grzyby
« dnia: 30 Wrzesień 2013, 15:51:44 »
Jak tam u was tegoroczne zbiory grzybów? U mnie cieniutko, suszy się tyle co kot napłakał. W okolicy nie mam nigdzie kurek, nad czym boleję ale w weekend udało mi się na Lidlowych kurkach przygotować boskie risotto  :pycha:

A na razie w ramach edukacji - tych grzybów nie jemy ;)


Dzieci w przedszkolu miały małe pomoce edukacyjne.
LMWDP #469

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2013, 16:15:48 »
A u mnie grzybów co niemiara!
Na zdjęciu takie tam małe znalezisko ;) .


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2013, 16:34:12 »
Gratulacje - piękna rodzinka :)
LMWDP #469

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2013, 16:44:55 »
Dziękuję!
Jak miałem tydzień wolnego to jechałem po brata i śmigaliśmy co drugi dzień. A teraz tylko w soboty.
Ale kozaczków co niemiara. W ostatni weekend sporo prawdziwków też się trafiło.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2013, 16:58:47 »
Czy muchomór sromotnikowy jest jadalny?

Oczywiście!



























































Tylko raz...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2013, 17:05:40 »
Muchomor jest najsmaczniejszy, taki zakazany owoc ::)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień 2013, 17:06:10 »
W okolicy nie mam nigdzie kurek...

Michu, bo kurki o tej porze roku to już wspomnienie! Kurki pojawiają się na przełomie maja i czerwca w najkrótsze i najcieplejsze noce w jasnych, dość rzadkich, najlepiej brzozowych laskach i dębinach, gdzie runo jest luźne, trawiaste, najlepiej czyste. Wysyp jest do końca lipca, połowy sierpnia góra. Teraz w tak zimne noce masz jeszcze szanse na podgrzybki i krawce a do listopadowych przymrozków będą jeszcze dostępne moje ulubione gąski szare i zielone. Barszczyk na nich to jest wspomnienie mojego dzieciństwa, ale obieranie to była massssssakra!
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2013, 17:16:59 »
Eeeeeeeee tam.
Kurki jak najbardziej jeszcze tak! Choćby w ten weekend znalazłem ich całkiem całkiem sporo, co prawda znikoma ilość jeśli porównać do pozostałych grzybów ale zawsze! (do kurek jakoś nigdy nie mam szczęścia)
Teraz masz szanse na piękne prawdziwki oraz czerwone kozaki.

Z blaszkowych to zbieram tylko niemki. Reszty nie znam zbytnio i wolę nie ryzykować.

Nasuszonych mam już sporo, a ile w occie się kąpie! :D Idealne na imprezę  :ogien:


Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2013, 20:23:52 »
Ja powiem tak. Byłem ostatnio z żoną w lasach Lublinieckich i udało nam się nazbierać 3,5 kg grzybów, a przy tym 6 kleszczy w moim ciele po grzybobraniu  :ogien:

Dlatego jak na razie odpuszczam sobie takie wypady bo się boję tych kleszczy strasznie.


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2013, 20:25:47 »
Teraz niestety jest wysyp kleszczy - właśnie wróciłem od weterynarza z psem, miał początek babeszji...

Niestety preparaty anty kleszczowe nie dają 100% skuteczności.
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2013, 09:39:30 »
U nas w Puszczy Białowieskiej jest pełno grzybów, ale kleszczy jeszcze więcej. O parunastu lat już nie zbieram, za duże jest ryzyko złapania kleszcza zakażonego. W dzieciństwie latało się po lesie i żadne cholerstwo nie czepiało się, a teraz to jakaś ekspansja.
Grzyby nie mają wartości odżywczych, więc można je sobie darować. Co roku jest problem z zatruciami, co ciekawe najwięcej ofiar jest wśród doświadczonych grzybiarzy. Wczoraj przechodząc się po bazarku widziałem w sprzedaży kanie. Powinni karać za sprzedaż takich grzybów, a kanie objąć ochroną i nie będzie zbierania. Nikt nie zastanawia się jakie są koszty leczenia przy takim zatruciu.

ModnaPorcelana_pl

  • Gość
Odp: Na grzyby
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Listopad 2013, 09:39:30 »
Udając się do lasu zawsze należy odpowiednio zabezpieczyć się przed kleszczami- proponuje preparat w sprayu,psiknąć na całe ciało i problem z głowy,przynajmniej mi sie nie zdarzyło aby jakiś się przylepił:) W tym roku natura była niezwykle hojna jeżeli chodzi o wysyp grzybów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi