Autor Wątek: Pomoc w wyborze laptopa  (Przeczytany 29819 razy)

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #75 dnia: 11 Luty 2015, 13:25:00 »
Piątka... dużo... może używka...  :evil:
Bez przesady, jak się dorobię 6" to może, ale to moje 4,7 to trochę mało  :)

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Marzec 2015, 07:54:35 »
W sumie wybór padł na Acera Switch 10. Wczoraj byłem w Euro, obejrzałem, pobawiłem się nim, napaliłem się nawet, postanowiłem wykupić dodatkowe ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych (tak małe i lekkie urządzenie będzie bardzo mobilne, jednak przy beztrosce dzieci może łatwo ulec uszkodzeniu) i... końcowa cena wynosząca ponad 1600 zł sprawiła, że zacząłem się zastanawiać nad sensownością takiego zakupu.  :jezyk:
Wróciłem do domu bez sprzętu, na allegro zamówiłem nową baterią do mojej już 8-letniej toshiby i będziemy sobie radzić. Niemniej jako osoba rozpieszczona przez dysku SSD mam pytanie - czy jest sens inwestować w ssd do tak starego laptopa? Czy w ogóle będę w stanie podpiąć tam taki dysk?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #77 dnia: 09 Marzec 2015, 08:20:18 »
Jaki to model ta tośka? Powinno się dać podłączyć ssd, najwyżej max transfery będą przycięte o połowe.

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #78 dnia: 09 Marzec 2015, 08:23:21 »
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-Satellite-L40-14F.7503.0.html
Jako maszyna do pisania wystarcza  :)
Pytanie tylko czy jest sens?
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2015, 08:26:01 wysłana przez Spinacz »

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #79 dnia: 09 Marzec 2015, 08:45:30 »
Do pisania ... :) spinek szukasz tam ukrytego dna jakiegoś :P, do pisania to byle co kupisz i bedzie działać ;), ssd ci do pisania nie jest potrzebne ;).


Te rozszerzone ubezpiecznie to sobie daruj :), sa od takich rzeczy które prawie nie występują, jak dziecko zniszczy to też to nie działa, trzeba kombinować, podczas zgłaszania, że nadepnąłeś kotu na ogon który to cię wystraszył, cudem uniknąłeś wywrotki ale koszem tego, że wpadłeś na dziecko, któremu to nie chciałeś zrobić krzywdy, dlatego odrzuciłeś swój ulubiony kubek z kawą wprost na laptopa ;).

pzdr. Łukasz

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #80 dnia: 09 Marzec 2015, 08:49:00 »
Wiem,że ssd jest niezbędne  ;) ale takie fajne  :jezyk:
Pewnie niedługo wrócę wrócę do tematu, może będę się rozglądał za czymś bardziej profi  ;)
Na razie zobaczymy co poprawi bateria i format dysku w starym lapku.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #81 dnia: 09 Marzec 2015, 08:55:35 »
JAk lapek jest stary to pewnie niewiele i szkoda inwestować w niego jakiekolwiek pieniądze, jak za 1000 można kupić lapka, fakt ze byle jakiego ale do pisania i neta i tak będzie za dobry :P


pzdr. Łukasz

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Marzec 2015, 09:06:55 »
Rotapompa niby też nie niezbędna, a kusi :jezyk:

SSD da się podłączyć, transfery będą przycięte do 300MB/s ale tego nie odczujesz, na "zwinność" najbardziej wpływają operacje na małych plikach - max kilkadziesiąt MB/s.
Teoretycznie możesz potem przełożyć ssd do nowego lapka ale pamiętaj, że sporo nowych konstrukcji (i prawie wszystkie ultramobilne) nie mają już miejsca na "zwykły" dysk 2,5"

Tośce dołożył bym ramu i zainstalował Lubuntu (tak, "LU" to nie literówka :mrgreen:)

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Marzec 2015, 09:10:21 »
Ma legalną vistę, legalnego office'a - muszę mieć 100% kompatybilność Worda i Excella.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Marzec 2015, 09:17:26 »
Ty vistę na 1GB ramu używasz? Masochista? ;)
Zainstaluj testowo LibreOffice ostatnio naprawdę dobrze dogaduje się z formatami Ms Office

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Marzec 2015, 09:20:29 »
Niestety excell liczy mi formuły mające bezpośredni wpływ na ilość wydawanej gotówki. Mając legalne oprogramowanie, które w 100% zapewnia mi zgodność nie będę zmieniał  :)
Ale w RAM chyba trzeba będzie zainwestować. Oby się nie okazało, że po wszystkim padnie procek albo płyta  :ogien:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10597
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Marzec 2015, 09:50:39 »
Skoro mowa o renowacji sprzętu, może Maćku znasz jakąś metodę na taki problem? Mam maleńki komputer Lenovo Q190/2. Niedawno zachorował. Gdy go włączam, nic się nie dzieje: monitor nie ma sygnału, klawiatura i mysz nie mają sygnału; komputerek pracuje, lampka podświetlająca ikonkę HDD mruga cały czas. Parę razy udało mi się uruchomić system, gdy włączałem go co chwilę. Nie mam konceptu, jak się zabrać za ożywienie tego peceta.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Marzec 2015, 10:00:18 »
Zobacz, czy wstanie jak odłączysz dysk, takie objawy mogą występować jak dysk ma problem z rozruchem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10597
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Marzec 2015, 10:04:25 »
Dziś rano zostawiłem go w takim stanie bez objawów życia, po wielu próbach uruchomienia. Przed chwilą monitor się zapalił i pojawił się ekran powitalny systemu  ???.

Offline kacaper Mężczyzna

  • Wiadomości: 11
Odp: Pomoc w wyborze laptopa
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Marzec 2015, 10:52:00 »
Hey

bardzo częstym problemem w laptopach które swoje lata mają, jest przegrzewanie się układu graficznego, jeżeli to nie dysk (tak jak wspominał Maciek) kolejną opcją jest padający układ graficzny, dolegliwości które przedstawiłeś właśnie na to wskazują (komputer uruchomił się ale brak obrazu + obraz pojawił się po dłuższym oczekiwaniu, czytaj układ graficzny się rozgrzał i coś tam zaskoczyło), w tym przypadku nie widzę innej opcji niż wybranie się do serwisu (najlepiej zaufanego bo to różnie bywa).

Nie wiem jak w tym konkretnym modelu ale często wymiana grafiki jest nieopłacalna i lepiej jest dołożyć i kupić coś nowego, chyba że da się to naprawić i pochodzi jeszcze na starym układzie (góra 5-6 miesięcy).

pzdr

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi