Autor Wątek: Gry planszowe  (Przeczytany 16920 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Gry planszowe
« dnia: 13 Czerwiec 2013, 16:46:21 »
Drodzy kawosze i herbaciarze :) - gracie w gry planszowe?

Ja sam mam pokaźną kolekcję, którą staram się rozbudowywać.

Do zaczęcia tego wątku skłoniła mnie informacja o Mistrzostwach Polski w grze "Wsiąść do Pociągu Europa". Eliminacje się zaczynają na dniach w różnych częściach kraju:
  • 15 czerwca, Gdynia - Festiwal GRAMY
  • 22 czerwca, Bydgoszcz - Noc Planszówek
  • 13-14 lipca, Łódź - Łódzki Port Gier
  • 29 - 1 września, Warszawa - Polcon
  • 8 września, Szczecin - sklep IRES Boh.Warszawy 83
  • 13 - 15 września, Toruń - Copernicon
Finał 16 października, Gdańsk

I teraz może byśmy do tego grafika dopisali imprezy kawowe w okolicy a będzie podwójny powód by jechać w Polskę i grać przy kawie :D
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2013, 21:06:09 »
Ja gram, znaczy nie gram, bo nie ma z kim, ale lubię okrutnie. Bardzo mi pasuje takie spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych. Tym bardziej lubię gry, przy których można swobodnie porozmawiać, ale i rozgrywka jest wymagająca zaangażowania.

Nie żebym miał jakieś duże doświadczenie, ale chęci -- zawsze.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2013, 21:12:25 »
Zawsze lubiłem grać w Monopoly, ale teraz nie ma z kim.
Ze znajomymi? Ich to już nie interesuje.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2013, 21:23:15 »
Są gry które całkiem całkiem wciągają i dorosłe umysł. Choćby słynni Osadnicy z Catanu. Trzeba tylko odrobinę chęci, a potem to już wszyscy są uzależnieni i ciężko przerwać lub nie zacząć kolejnej rozgrywki.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2013, 21:25:16 »
A ja bym chętnie pograł... np. coś z klasyki RPG, albo np. w IPN-owską "Kolejkę", podobno super : )

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2013, 22:02:30 »
Osadnicy z Katanu są świetni!
Ja z racji posiadania Nieletniego na stanie grywam w Chińczyka i proste gry, gdzie trzeba rzucić kostką, przejść odpowiednią ilość pól i ewentualnie coś tam przeczytać i zrobić. Z gier innych niż planszowe przepadamy za Jenga i Zgadnij, kto to? Moi osobiści Rodzice nauczyli wnuka grać w Wojnę a ja jak byłam nieco starsza od Nieletniego grywałam już z Rodzicami i Bratem w Tysiąca, tylko Taty nigdy nie udało mi się ograć.  :evil: Nieletni już mnie ogrywa w Warcaby, Tatę namówię to w te wakacje nauczy go grać w szachy.
A że jesteśy wieczorami tylko we dwójkę i póki co nie zapowiada się na zmianę tego stanu to nie inwestuję w planszowe gry, choć Osadników chętnie bym nabyła.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2013, 22:32:33 »
Dla dzieci ale i starszych jeśli nie boją się przegrać polecam karciankę Dobble. Szybka, można zagrać wszędzie, a wciąga jak bagno :)

Ola - możesz z młodym spróbować Pojedynek Robotów - gra za droga jak na zawartość pudełka, ale uczy kombinowania. Dobry początek przed szachami.
Ewentualnie aby pobudzić kreatywność wypowiedzi polecam serię Story Cubes - rzucamy kośćmi i mamy ułożyć historię z obrazków które wypadły.

Monopol i jego klony się mojej młodzieży już przejadły - nudą wieje :)

"Kolejka" jest fajna ale nie koniecznie dla młodszych wiekiem (dzieci) bo w tej grze jest dużo negatywnych interakcji.

Coś mi się widzi że jak nasz zlot forumowy się kiedyś wydarzy to będziemy grać i pić - kawę.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2013, 06:43:41 »
My czasem w Farmera pogrywamy i Rummikub.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwiec 2013, 21:02:34 »
A w szachy to nikt nie gra? Scrabble? Mi też się fajnie grało  w...




...World of Warcraft - w wersji komputerowej (MMO RPG)  jak dla mnie gra genialna tyle, że cholernie wciąga...
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2013, 21:05:18 wysłana przez Szachowiec »




Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2013, 22:12:34 »
„Polowanie na robale” – to pierwsza gra kupiona od czasu Eurobusiness  :redface:. Tej zimy miałem okazję spędzić noc w pustym, maleńkim schronisku i późnym wieczorkiem siedząc przy piwku i wiśniówce z nudy wzięliśmy (byłem z Ropuchą) do rąk grę, która leżała w kąciku obok książek (dla „zabicia” czasu). Gra wciągnęła mnie szalenie (szybko zakupiłem dla siebie), nawet moi znajomi już zostali zarażeni i też kupili grę. Nie jest to gra planszowa, ale dość prosta, umożliwia nieograniczone modyfikacje zasad. Dla mnie bomba.
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2013, 11:28:33 »
Ja troszeczkę się wyłamię i polecę Wam grę planszową na telefonie. Dla tych co są zainteresowani szachami, a moją Androida w telefonie polecam pobrać " Chess Free" by Al Factory Limited. Gra jest bardzo dobrze zrobiona. Jest opcja zarówno gry z komputerem jak i na dwoje player'ów. Dużym plusem dla początkujących jest możliwość cofania ruchów oraz zmiany poziomu trudności. Fajną opcją jest również zapisywanie całej gry - można potem wczytać i prześledzić każdy ruch.




Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2013, 11:48:46 »
jeszcze jak by można grać z drugim człowiekiem na odległość - i to nie koniecznie jedną parte na raz :)

Swego czasu w pracy graliśmy w szach z gośćmi zza oceanu - każdy miał swoją szachownice, a mailowaliśmy sobie tylko ruchy
LMWDP #469

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2013, 11:55:00 »
Oj doktorku, przecież są szachy online  :jezyk: Kiedyś grywałem na jakieś stronce, ale teraz nie pamiętam na której. Możesz zagrać z obcymi ludźmi, albo stworzyć własną plansze i zagrać z kolegą. Ustawienia też są dowolne.




Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwiec 2013, 12:05:49 »
ja nie znalazłęm swego czasu serwisu z możliwością zapauzowania gry i powrotu do niej powiedzmy jutro
LMWDP #469

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Czerwiec 2013, 12:09:10 »
A ja głupi myślałem, że czasy gdy partię grywało się przez kilka dni (niektórzy królowie jedną partię grywali nawet kilka lat) już dawno minęły... :smiech: Też nie przypominam sobie takiej możliwości.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi