Autor Wątek: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej  (Przeczytany 9008 razy)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« dnia: 24 Listopad 2015, 11:03:01 »
Witam szanowne koleżanki i kolegów :), z racji ostatniej akcji w paryżu, pisząc po krótce unia wpadła na pomysł delegalizacji znaczej części LEGALNEJ broni w postaci pół automatów wszelkiej maści, tylko dla tego, że są poł ałtomatami i przypominają broń bojową... . Paradoks polega na tym że ban na broń dostaną ci uczciwi i to na broń pół automatyczną. W praktyce terroryści używają full automatów z nielegalnego źródła.

Prosił bym o wypełnienie podpisu pod petycją ( trwa to 10sekund )

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership


pzdr. Łukasz

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2015, 11:52:04 »
Inicjatywa słuszna, jestem za, ale proponuję zacząć od tego:
secure.avaaz.org/en/petition/Do_Prezydenta_Rzeczypospolitej_Polskiej_Andrzeja_Dudy_Referendum_w_sprawie_prawa_do_powszechnego_posiadania_broni/?eJhoVjb

P.S. Dlaczego nie mogę linka wrzucić ?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2015, 11:56:36 wysłana przez Ukasz »

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2015, 12:52:41 »
@Ukasz - a próbowałeś uzyskać pozwolenie na broń? Bo z tego co wiem, to obecnie idzie uzyskać w 3-6 miesięcy i jeżeli nie byłeś karany to prawie nie ma szans, że ci odmówią.

@wyspiarz - fuck logic. Terroryści przemycili broń automatyczną do Europy? Przykręćmy śrubę uczciwym obywatelom xD

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2015, 13:35:46 »
P.S. Dlaczego nie mogę linka wrzucić ?
Musisz więcej pisać, to usługa zostanie odblokowana  ;).

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad 2015, 14:37:43 »
Jestem w trakcie i nie nie trwa to 3-6 miesiecy xD trwa to około roku :), 3 miechy to trzeba być w klubie strzeleckim żeby przystąpić do egzaminu na patent, ja zapisałem się w marcu potem egzamin był w lipcu bodaj patent mam i od 10.11.2015 poszły papiery o licencje ( teraz 2 miechy czekania, potem badania wycieczka na policje dzielnicowy itp itd, i po tym czasie po miesiacu od ogarniecia przez policje itp musza mi promesy wydać :), więc liczę ze ma MARZEC bede miał :), wszystko trwa niestty.  Mało tego jeszcze trzeba pojeździć na zawody i mieć jakieś komunikaty z zawodów.

Ukasz wszelkie petycje dawno wypełnione ta co podałem ma stosunkowo DUŻY odzew, najwiekszy w Polsce niemczech i bodaj belgii póki co

Ignacy dokładnie Fuck logic xD

pzdr. Łukasz

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2015, 01:27:36 »
Jestem w trakcie i nie nie trwa to 3-6 miesiecy xD trwa to około roku :)

Czytałem, że da się sprężyć i dużo zależy od klubu strzeleckiego, ale szczegółów nie znam bo sam się nie będę w Polsce o to raczej starał ;) Uważam, że jeżeli komuś naprawdę zależy na posiadaniu broni to pozwolenie na sportową albo już ma albo jest w trakcie wyrabiania.

Mogłoby być oczywiście łatwiej, ale nie przesadzajmy. W Polsce nie ma kultury posiadania i używania broni i lawinowy wzrost uzbrojonych obywateli w kraju pijanych Januszy bez zmiany mentalności to proszenie się o kłopoty. Jestem zdania, że każdy zdrowy na umyśle i niekarany obywatel powinien móc łatwo nabyć broń, a wszystko wydaje mi się, że idzie w coraz lepszym kierunku.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2015, 08:04:06 »
@Ukasz - a próbowałeś uzyskać pozwolenie na broń? Bo z tego co wiem, to obecnie idzie uzyskać w 3-6 miesięcy i jeżeli nie byłeś karany to prawie nie ma szans, że ci odmówią.

Nie próbowałem.


Czytałem, że da się sprężyć i dużo zależy od klubu strzeleckiego, ale szczegółów nie znam bo sam się nie będę w Polsce o to raczej starał ;) Uważam, że jeżeli komuś naprawdę zależy na posiadaniu broni to pozwolenie na sportową albo już ma albo jest w trakcie wyrabiania.

Ale Ty chyba też nie ...  :o

Musisz więcej pisać, to usługa zostanie odblokowana  ;).

Będę się starał  ;)

@Spinacz - scaliłem
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2015, 08:12:14 wysłana przez Spinacz »

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopad 2015, 09:18:48 »
Moi drodzy zależy od klubu strzeleckiego. Czasem można pewne procedury uprościć, przyspieszyć. Jak komuś zależy to w 3-4 miesiące można się wyrobić ze skompletowaniem papierów niezbędnych do złożenia wniosku. Postępowanie trwa przeważnie 5-6 tygodni.

Dyrektywa unijna to skandal i jawne działanie na rzecz terrorystów. Od bardzo dawna uważam, że broń powinna być dostępna dla PRAWORZĄDNYCH obywateli. Wszystkie argumenty przeciwników broni w rękach obywateli upadają. Jako ciekawostkę podam fakt, iż w Izraelu, który jak wiadomo styka się z terroryzmem bardzo często - władza ZACHĘCA swoich obywateli do NOSZENIA broni dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Ponadto obywatele Izraela przechowują w domach broń, która nie jest ich własnością a własnością państwową - po to aby w razie czego móc z niej skorzystać.

Proszę wszystkich o podpisywanie zamieszczonych petycji. Uwierzcie mi, władze unijne chcą zrobić wszystko, żeby zwykli obywatele zostali pozbawieni swoich podstawowych praw. Oni po prostu sabotują naszą egzystencję, trzeba sobie z tego zdać sprawę i odważnie temu przeciwdziałać.

ZACHĘCAM i PROSZĘ o podpisywanie tej petycji!!!
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2015, 09:20:50 wysłana przez lomax »

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2015, 11:45:10 »
nie zrobisz tego w 3-4 miesiace bo to NIE REALNE, 3 miesiące trzeba być w klubie zanim można pryzstapić do egzaminu, potem czeka się 2-3tyg na patent a to dopiero połowa DROGI. Musiał byś się TAK zapisać żeby po 3 miesiacach odrazu załapać sie na jakiś organizowany egzamin i po 4.5miecha w takim wypadku to MINIMUM żeby uzyskać sam PATENT strzelecki ;), nie wiem skąd masz te informacje, potem składasz papiery do klubu z podaniem o licencję ( oni nie wysyłają tego co dziennie jak się kto ogarnie ), potem CZEKASZ NA licencje różnie od 2-3 miesięcyto już masz średnio 7-7.5 miecha, potem robisz badania itp, i składasz z opłatą wszystko na policje i CZEKASZ na wezwanie :). kiedy cie wezmą też trudno powiedzieć napewno nie tak o bo ty chcesz ;). potem jeszcze dzielnicowego musisz ogarnąć u siebie bo on TEŻ ma czas i najlepiej go samemu znaleźć i jechać na wywiad, potem czekasz az on to wyśle do WPA i oni mają 30 dni na wydanie decyzji, i uwierz ze raczej jest to 30dni nawet czasem lepiej :). potem wystepujesz o promesy i DOPIERO możesz jechać po zabwki. Zakładając wariant optymistyzny w tym roku już egzainów nie bedzie dopiero znając życie w przyszłym gdzieś marzec kwiecien :), więc choćbyś się ZESRAŁ i znał ministra to same "wystawianie dokumentów" typu patent i licencja trwa dłużej niż twoje założenia ;).


Żaden klub i nikt na świecie nie jest tego w stanie przeskoczyć i przyśpieszyć, bo fizycznie jest to nie realne.

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad 2015, 13:17:06 »
wyspiarz ja napisałem że 3-4 miesiące potrzeba na zgromadzenie papierów do rozpoczęcia postępowania a Ty piszesz o uzyskaniu pozwolenia. Jeśli zapiszesz się z odpowiednim wyprzedzeniem to tuż po 3 miesiącach zdajesz patent. Na licencję czekasz miesiąc, w między czasie robisz badania. Można? Można. A jak się rozmawia z ludźmi to można wszystko załatwić w miesiąc. Znam przypadki gdzie jegomość zapisał się na kilka dni przed patentem a data zapisu do klubu w magiczny sposób cofnęła się o 3 miesiące. Jak komuś bardzo zależy to można wszystko zrobić szybko. I wcale się nie trzeba jak to ładnie napisałeś "ZESRAĆ".
Samo postępowanie to tak jak napisałem druga sprawa. W moim przypadku trwało dokładnie 34 dni, promesy od ręki. Także spokojnie, nie generalizujmy  kawka

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2015, 13:27:07 »


jegomość zapisał się na kilka dni przed patentem a data zapisu do klubu w magiczny sposób cofnęła się o 3 miesiące

Czyli znane Ci przypadki łamania prawa mogą być podstawą do wyliczania czasu uzyskania pozwolenia?
To ja mogę powiedzieć, że zdobycie BMW serii 7 wymaga posiadania lawety i poświęcenia 10 minut na parkingu supermarketu.

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2015, 13:37:23 »
piomic napisałem że najkrótszy czas zdobycia papierów do pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami to 3-4 miesiące. Jak ktoś korzysta ze znajomości to szybciej. Nie napisałem, że pochwalam takie działania i zachęcam do ich robienia. To Cię jakoś dziwi lub bulwersuje w chwili gdy jeszcze do niedawna w poprzednim rządzie minister sprawiedliwości miał broń nie zdając żadnego egzaminu?
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2015, 13:48:55 wysłana przez lomax »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopad 2015, 15:20:34 »
Jest kilka kwestii, które muszą być jasno określone:
- prawo użycia broni powinno być jasne i przejrzyste bez żadnych haczyków, może, lub, etc. Ktoś kto nie miał nigdy w ręku pistoletu maszynowego z pełnym magazynkiem, nie zrozumie odpowiedzialności z tego tytułu!
- posiadanie pistoletu, znajomość nawet już zrozumiałych i jasnych zasad użycia, nie oznacza, że będziemy zdolni do skorzystania w sytuacji granicznej!
- to nie jest zabawa z kbks na strzelnicy czy strzelanie z rzutków.

Proszę o merytoryczne wypowiedzi.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopad 2015, 15:21:47 »
wyspiarz ja napisałem że 3-4 miesiące potrzeba na zgromadzenie papierów do rozpoczęcia postępowania a Ty piszesz o uzyskaniu pozwolenia. Jeśli zapiszesz się z odpowiednim wyprzedzeniem to tuż po 3 miesiącach zdajesz patent. Na licencję czekasz miesiąc, w między czasie robisz badania. Można? Można. A jak się rozmawia z ludźmi to można wszystko załatwić w miesiąc. Znam przypadki gdzie jegomość zapisał się na kilka dni przed patentem a data zapisu do klubu w magiczny sposób cofnęła się o 3 miesiące. Jak komuś bardzo zależy to można wszystko zrobić szybko. I wcale się nie trzeba jak to ładnie napisałeś "ZESRAĆ".
Samo postępowanie to tak jak napisałem druga sprawa. W moim przypadku trwało dokładnie 34 dni, promesy od ręki. Także spokojnie, nie generalizujmy  kawka


ehhh  nie wiem ale mam wrażenie, że albo masz dobre plecy i każdy ci wszysto dał od ręki albo coś mylisz  xD, twoja ścieżka zaczyna się w momencie zapisania się do kluby i od tego momentu czy stoisz leżysz G... załatwisz :), po 3 miechach MOŻESZ przystąpić do egzaminu na patent, ale nie jest to egzamin że idziesz i zdajesz tylko musisz czekać na jakiś dogodny termin więc w praktyce mozesz i poczekać kolejne miesiace na termin w twojej okolicy, ja się dla przykłądu zapisałem do klubu w marcu a egzamin najwcześniejszy był dopiero w Lipcu ... więc 5 miechów czekałem na SAM EGZAMIN, dokumentów nie gromadziłem na tym etapie bo nie ma czego gromadzić. Po 2-3 tyg przyszedł mi patent i dałem do klubu wniosek o licencję, I NIE NIE dostaniesz licencji w miecha :) miecha to ja już czekam i modle się żeby dostać ją w tym roku co może być w sumie trudne, ( ojciec czekał około 3 miechów ), mówisz ze można robić badania wczesniej, no pewnie że można :) tylko po co jak nie wiesz czy dostaniesz licencje za miesiac 2 a może za 3 albo 4 ..... a badania są ważne 2 miesiące, jak w tym czasie od ich zrobienia nie złożysz papierów na WPA to idziesz znowu robić badania i wydajesz kolejne pincet... Dalej nie wiem co za dokumenty chcesz gromadzić bo tu nie ma nic do gromadzenia właściwie, ścieżka jest stosunkowo prosta tylko więcej z tym pierdolenia czasowego niż całych formalności. Nie ma na żadnym etapie konieczności gromadzenia dokumentów bo wszystko, każde podanie czy wniosek składasz w momencie zakończenia danego etapu postępowania, jak dostajesz już licencję to idziesz na badania robisz opłatę 242zł i ZANOSISZ te badania z potwierdzeniem wpłaty do WPA, dalej nie gromadzisz nic na zapas, tu nie ma akcji chomik ze trzeba coś gromadzić wcześniej.....

Myśląc jak ty, założyłem na forum temat odnośnie borni co kupić itp itd, ale mnie szybko sprawdzili do parteru, żebym się cieszył jak bede miał wszystkei kwity na MARZEC KWIECIEN 2016, a zakładałem ten temat ze 2-3 miechy temu ;), daj boże czekam około miecha na licencje póki co ;), co  ja rozmawiałem z ludzmi to uśredniając opwieści to trwa to ROK.

ps. Ojciec teraz czeka na decyzje WPA już 1.5miecha ;) , a mają ustawowo 30dni ;)

Same procedury i papiery to jest moment generujesz większość sam, bądź idziesz do lekarza...

ps. Ministrowi zabrali to pozwolenie ;)

pzdr. Łukasz

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Dyrektywa unijna w sprawie broni palnej
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopad 2015, 15:26:12 »
Jest kilka kwestii, które muszą być jasno określone:
- prawo użycia broni powinno być jasne i przejrzyste bez żadnych haczyków, może, lub, etc. Ktoś kto nie miał nigdy w ręku pistoletu maszynowego z pełnym magazynkiem, nie zrozumie odpowiedzialności z tego tytułu!
- posiadanie pistoletu, znajomość nawet już zrozumiałych i jasnych zasad użycia, nie oznacza, że będziemy zdolni do skorzystania w sytuacji granicznej!
- to nie jest zabawa z kbks na strzelnicy czy strzelanie z rzutków.

Proszę o merytoryczne wypowiedzi.

Spokojnie full auto nie można mieć i tak i tak :) więc temat wszelkich fullauto właściwie nie istnieje ;)

a cała reszta to generalnie jest to prostsze  do ogarnięcia niż robienie kawy .. moja, żona nawet to ogarnia na strzelnicy bez większego problemu, mimo ze strzelała 3x w życiu, to nie jest wiedza z zakresu balistyki działa czołgu w nocu podczas jazdy... bhp itp itd jest do nauczenia w moment, każdy średnio rozgarnięty obywatel ogarnie te zasady w 5-10min ... obsługa broni również jest "trudna" pierwszy raz .... potem to prawie z zamknietymi oczami, a swoją broń to wręcz z zamknietymi oczami się ogarnia...

pzdr. Łukasz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi