Autor Wątek: Recykling Kawowy!  (Przeczytany 6770 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Recykling Kawowy!
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marzec 2017, 08:16:04 »
Lekka archeologia:)
Właśnie wyczytałem że fusy z kawy idealnie nadają sie do tłuczenia i odstraszania pcheł z sierści zwierzaków . Fusy jeszcze wilgotne rozgnieść, wetrzeć w sierść zwierzaka ,zostawić na jakiś czas , wyczesać......
Widzę kilka problemów:)
- przynajmniej u mnie to się nie uda, fusów z kawiarki brak albo szybką lądują w zlewie - lub zamykanym śmietniku-  moje zwariowane koty wyjadają każdą ilość fusów jaką znajdą w domu zagryzając je wyżebranym ode mnie  ogórkiem kiszonym- serio.....
- Już widzę uśmiech na twarzy żony jak mąż wysmaruje psiaka fosami z kawy a następnie będzie czytał gazetkę na kanapie :) czekając aż się fusy wysuszą żeby je wyczesać .
- Reakcje psa czy kota pomijam...:) kot lubiący czyste futro wysmarowany klejącymi sie i sypiącymi jednocześnie fusami z kawy.....biedak, zaliże sie albo wyskoczy oknem:)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Recykling Kawowy!
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec 2017, 22:03:39 »
Z tego co słyszałem, to kawa jest trująca dla kotów -- nie wiem ile w tym prawdy, bo nie dociekałem, ale byłbym ostrożny.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Recykling Kawowy!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Marzec 2017, 01:10:25 »
Na pewno dla psów silnie toksyczna jest czekolada - o kawie nie słyszałem.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Recykling Kawowy!
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec 2017, 09:17:33 »
Z tego co słyszałem, to kawa jest trująca dla kotów -- nie wiem ile w tym prawdy, bo nie dociekałem, ale byłbym ostrożny.


Podobno tak jest... Specjaliści na ten temat piszą, tak samo jak z alkoholem, że może zginąć już po kropelce... Mój kot zjadł ziarenko kawy i miałem stres, czy robić mu płukanie czy nie, w końcu stwierdziłem, że przecież nie zawsze widzę co on je, a jak mu źle to sam przychodzi i pokazuje potrzebę pomocy... Kot żyje, tak samo jak kot kiedyś zlizał trochę nalewki, żyje... A z tą kawą to podobno jest tak, że one kofeiny nie trawią podobnie jak etanoli...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Recykling Kawowy!
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marzec 2017, 08:19:27 »
Ohh błogosławiona Wasz naiwność:)
Z tym ziarnem kawy to wiesz co to było??  Zagranie opisane przez Pratchetta -tego od Świata Dysku:)
opis w książce pt:  Kot w stanie czystym.
Zabawa kocia polega na tym że ; zjadamy coś co absolutnie nie jest "jadane" przez koty  w opinii ludzi a później rozkoszujemy się paniką jaką to wywołało ,obserwujemy z lubością biednego człowieka latającego po domu ,szukającego książek i wertujących je w poszukiwaniu informacji czy aby to co dla zabawy zjedliśmy nam nie zaszkodzi:)
Z pamiętnika szkodnika: czytaj co  wczoraj zeżarły i ukradły moje koty:
-odcięte i pożarte uszy od reklamówek, 3 szt. 
-rozsypane kakao - 1,5 łyżeczki
-stary chleb-taki stary ze suchary przy nim wymiękały - 2 kromki
-połowa pomidora,koniecznie za skórą i tym całym białym twardym środkiem,plus ogonek.
-wyżebrany ogórek kiszony- tak ze 3/4
-suchy,surowy, wyciągnięty z pod szafy makaron- 4 świderki
- wyciągnięte z gara ,ugotowane , ciepłe jeszcze składniki rosołu : seler, por, marchew, przysmak -seler.

Oczywiście te same przysmaki wsypane do miski spotykają się z obojętnością:)
Taka gra,co można ukraść i zeżreć:) oczywiście wspomniane fusy z kawy również się nadadzą:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi