Autor Wątek: Kawa rozpuszczalna  (Przeczytany 21238 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Kawa rozpuszczalna
« dnia: 05 Maj 2013, 17:56:06 »
Czasem zdarzają się takie sytuacje, że nie mamy absolutnie żadnego dostępu do ziarenek albo po prostu lubimy ten smak. Pozostaje nam zakup kawy rozpuszczalnej. Jaką wtedy wybieracie? Nescafe, Cellini, Taster Choice, inne?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2013, 18:04:55 »
Szczerze? Nie wybieram(y)...

Smak rozpuszczalki jest dla mnie nie do przejścia, jaka firma by to nie była. Jeżeli przez przypadek dochodzi do sytuacji kiedy kompletnie nie mam w szafce żadnych ziarenek (chyba nigdy nie doszło do takiej sytuacji...), to wówczas po prostu nie piję kawy. Rozpuszczalnej nie ruszam. "W gościach" już wolę poprosić o herbatę/sok/wodę, a jeśli koniecznie kawa, to wolę zwykłą plujkę.

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2013, 18:06:54 »
Oto moja refleksja na temat kawy rozpuszczalnej. Napisałem to dawniejszymi czasy na CP.
Konkluzja po przeczytaniu całego tematu jest taka... - lepiej kupić cywetę...

Oto tekst
Cytuj (zaznaczone)
Postanowiłem wrócić do starego, dobrego nałogu, picia wyśmienitej kawy rozpuszczalnej. Może gdzieś na Forum jest już taki temat, ale nie chciało mi się szukać. Poza tym, nie umiem korzystać z wyszukiwarki, jest dla mnie za skomplikowana.
Proszę zatem wyśmienite autorytety i znawców kawy o pomoc.
Bo wypadłem z obiegu, i przez jakiś czas piłem niestety ekspresso.
A nie wiem, czy coś się zmieniło w temacie kaw rozpuszczalnych?
Czy pojawiły się jakieś nowe rodzaje tejże, czy smakowo jest oferta urozmaicona, i czy nadal picie kaw rozpuszczalnych, sprzyja zdrowiu, i przyczynia się do uniknięcia chorób nowotworowych?
Same pytania, ale dalej...
Gdzie kupić najlepsze marki i rodzaje, bo zależy mi też , żeby była niedroga i w dużych opakowaniach, to mi starczy na kilka dni przynajmniej.
Z góry dziękuję za wszystkie szczere i pomocne rady, i podpowiedzi.
Pozdrawiam

Aha... i nie wiem, czy w dobrym miejscu to napisałem, ale jak co to proszę o przeniesienie.

A i jeszcze....
Czy washed i unwashed znaczy - w mytych lub niemytych słoikach?

I bym zapomniał...
Proszę nie doradzać mi zakupu młynka, bo to podstawa.... - ta kawa się sama rozpuszcza...

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2013, 19:55:56 »
Nigdy nie lubiłam rozpuszczalki. No nie i koniec!
Swoje zdanie opieram na kilkakrotnej próbie przeknania się do tego napoju. Może dlatego, że to była Nesca? Innych nie piłam... Noooo dobra, czasem Jacobs, ale to był już akt desperacji i i tak nie lubię, wolę plujkę albo Rooibosa choćby z torebki.  :redface:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2013, 20:15:04 »
A dlaczego rozpuszczalnik ma być ostatnim gwoździem do trumny czy deską ratunku?
Ostatnio puszczalska chyba w zeszłym roku u Kumpla piłem.
On zresztą ja uwielbia, mimo, że ma jakiś awtomat w domu.
2-3 łyżeczek rozpuszczłki, tyle samo cukru.
Takie wsady kilka razy dziennie i jeszcze żyje...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2013, 20:16:43 »
No właśnie, wielu ludzi to po prostu lubi i trudno z tym dyskutować. Może więc znacie jakieś rozpuszczalki nieco wyższej jakości - coś co właśnie takim osobom można polecić?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2013, 20:22:07 »
Jakieś nescafe espresso kiedyś było pitne.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2013, 20:25:47 »
Przetestowałem różne rozpuszczalki w swoim poprzednim wcieleniu. Najbardziej podchodziła mi ta:

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2013, 20:26:50 »
Ja najlepiej wspominam tą:

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2013, 20:30:29 »
Ostatnio oglądałam coś na Discovery. Było o Irlandii i oczywiście o kawie po irlandzku. Nie wiem, jaka jest geneza tego napoju, ale pani robiła ją z kawy rozpuszczalnej ("każdy szanujący się pub ma przy barze czajnik i kawę z cukrem zalewa się wrzątkiem"). No nie wiem... Jakoś nie wierzę, że bazą do kawy po irlandzku było espresso, ale z drugiej strony... Rozpuszczalka? No jakoś mi to się nie układa...  :o
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj 2013, 22:14:18 »
Jakieś nescafe espresso kiedyś było pitne.
Dość długi czas w domu pijaliśmy tą kawę i wszyscy żyjemy (teraz też jest dla gości, którzy życzą sobie "puszczalską")  :redface:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj 2013, 23:29:26 »
Ciało człowieka wiele zniesie, z nieskończoną ilością toksyn walczy na co dzień. Co ciekawe na toksyny typu kofeina szybko znajduje sobie odtrutki, które jak nie są uwalniane też zalegają po kątach - stąd chęć, by sięgnąć po kolejną filiżankę.

Kiedyś piłem puszczalską, ale to było bardzo, bardzo dawno temu, może z 7 lat temu. Nie wspominam tego dobrze, tym bardziej że piłem to z mlekiem. Zalecam odstawienie, bo poza kofeiną z pewnością jest tam szereg trucizn, z którymi wątroba i sobie może jakoś lepiej lub gorzej radzić, ale po co ją męczyć?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj 2013, 10:53:21 »
Pijałem różne, zawsze pół na pół z mlekiem. Czarne jakoś mi nie podchodziły wcale - gorycz straszna. Najlepiej wspominam te w postaci proszku, a nie granulek czy "kryształków".

U babci pijałem czasem rozpuszczalne cappucino - jak szaleć to na całego.

Teraz jak by mi się skończyły ziarna to kawy nie piję, zostaje przy wodzie. Ostatnimi czasy jednak spróbowałem kawy z mojej "lokalnej" palarni - sąsiad przejeżdża tamtędy dwa razy dziennie - więc dobra kawa zawsze się znajdzie.
LMWDP #469

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2013, 13:32:19 »
dawno dawno temu jeszcze w wieku edukacyjnym ...... dawałem radę Maxwell House ...... bo to właśnie był taki pył a nie granulki.
do ubiegłego roku byłem w szoku że nadal w Ibisach na śniadanie jest automat z rozpuszczalną kawą "S" ..... na szczęście widzę że w tym roku zamienili automaty na ziarno - także "S"
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawa rozpuszczalna
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Maj 2013, 13:45:08 »
Maxwell był hardkorowy.  :ogien: Raz piłam i mnie wykręcało w chińskie 88  :mrgreen:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi