Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 07 Maj 2024, 23:58:40 »
Ostatnio kombinuje z długą preinfuzją na zamkniętym switchu i kawy wychodzą bardzo czyste i rześkie.
Przy długiej preinfuzji obniża się ogólna temperatura ekstrakcji więc rześkość zdaje się dość logiczna.
Niedługo otworzę bolivie Vanilla Sky od Daka, choć to CM więc pewnie aromatu nie będzie brakować.
No właśnie przejrzałem wiele tych kaw DAKa i jako fan kaw mytych bez zbytniego podkręcania obróbką świadomie wybrałem tę Boliwię z myślą że będzie fajna słodko-kwaskowa kawa bez jakiejś symfonii i uderzenia karate aromatów.

Może spróbuj French Press?
Na pewno popróbuję różnych rzeczy. Bo z jednej strony jestem zawiedziony, ale nie znaczy że nie przyjmuję wyzwania, aby coś ciekawego z tych ziarenek wycisnąć.

A co myślicie o poetyckich nazwach DAKa?
Można powiedzieć, że fajne i marketingowe/obrazowe.

Mnie przez nie źle się szuka,
Mam podobne odczucia, dla mnie nieczytelne, ale może marketingowo działają.
2
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_blend dnia 07 Maj 2024, 23:47:56 »
A co myślicie o poetyckich nazwach DAKa?
Można powiedzieć, że fajne i marketingowe/obrazowe.

Mnie przez nie źle się szuka, bo muszę wejść w każdą z osobna żeby dowiedzieć się jaki kraj/odmiana etc. Przy 10+ opcjach jest dużo klikania.
3
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczympek dnia 07 Maj 2024, 23:40:51 »
Każdy kupuje to co lubi. Nie lubisz Friedhatsa to nie kupuj.
Lubię i kupuję bardzo często. Czekam aż wskażesz omni roast od friedhats skoro „głównie palą omniroasty”

Fakt, miałem już takie kawy, które trzeba było bardzo się starać żeby coś wycisnąć, drobniejsze mielenie i wyższa temperatura były metodą żeby wydobyć jakieś aromaty, pożyjemy zobaczymy.

Może spróbuj French Press? Ostatnio kombinuje z długą preinfuzją na zamkniętym switchu i kawy wychodzą bardzo czyste i rześkie.
Ciekawy przypadek. Mam na półce teraz od Daka znakomita większość ich kaw, ale niestety brak tej o której wspominasz. Niedługo otworzę bolivie Vanilla Sky od Daka, choć to CM więc pewnie aromatu nie będzie brakować.
Swoją drogą Bless czy H**B to polskie palarnie które chyba nigdy dokładnie swoich kaw nie opisali.
4
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 07 Maj 2024, 23:39:31 »
Mam hario jak i szklaną płaską brewistę na filtry Kality, a jutro ma przyjść B75.
5
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_blend dnia 07 Maj 2024, 23:36:06 »
Fakt, miałem już takie kawy, które trzeba było bardzo się starać żeby coś wycisnąć, drobniejsze mielenie i wyższa temperatura były metodą żeby wydobyć jakieś aromaty, pożyjemy zobaczymy.
Cupping + AP ujmują body i krągłości kawie. Poleciałbym chyba z Hario (bo ma cienkie filtry) lub z Oreą - wyciska więcej, ewentualnie szklana/ceramiczna Kalita. Jak masz coś z tego pod ręką to może uratować sprawę.
6
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 07 Maj 2024, 23:31:33 »
Fakt, miałem już takie kawy, które trzeba było bardzo się starać żeby coś wycisnąć, drobniejsze mielenie i wyższa temperatura były metodą żeby wydobyć jakieś aromaty, pożyjemy zobaczymy.
7
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_blend dnia 07 Maj 2024, 23:29:54 »
Tylko ni cholery kwasowości tam nie było :) Ostatnio z ciekawości robiłem resztkę mytej gwatemali, która przeleżała rok w szafce i miała dużo więcej wyrazu :)
To rzeczywiście ciekawy przypadek. Zatem nie pozostaje nic innego jak wrzątek skoro nie udało się wykrzesać owoców z tej kawy, wszelkie przepisy i zaparzacze na 'gruz' w przemiale mogą też nie spełnić oczekiwań. Daj jutro znać!
8
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fill dnia 07 Maj 2024, 23:26:50 »
No jak widać ilu próbujących, tyle opinii...



9
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 07 Maj 2024, 23:22:26 »
Tylko ni cholery kwasowości tam nie było :) Ostatnio z ciekawości robiłem resztkę mytej gwatemali, która przeleżała rok w szafce i miała dużo więcej wyrazu :)
10
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_blend dnia 07 Maj 2024, 23:18:52 »
Do mytych z DAKa nie podchodź bez 97 stopni
Dzięki Paweł za podpowiedź, dziś używałem 95°C spróbuję jutro i dam znać, mam nadzieję że się pozytywnie zdziwię, ale wielkich nadziei nie mam, bo kawa nawet przy mieleniu nie ma żadnego aromatu.
Jak spojrzysz na profil to zobaczysz: kiwi (zielone i kwaśne), biała porzeczka (kwaśne i mało kompleksowe), zielone jabłka też w kawie kwaśne. Sam profil nie wróży ogromnej złożoności, są 3 nuty owocowe i wszystkie sensorycznie podobne. Można dorzucić agrest, trawę cytrynową, limonkę i wiele się nie zmieni
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi