Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 141646 razy)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #330 dnia: 14 Październik 2019, 21:46:39 »
Kiedyś czytałem na Pocket PC (dla dzieci co nie wiedzą - to coś jak smartfon tylko bez telefonu) i to było słabe. Przesiadka na Kindle i e-papier to jest niebo a ziemia w porównaniu do smartfonów czy komputerów.
Z książek o kawie to coś tam z Amazona czytałem o historii kawy, ciekawe w kwestii tego jak się rozwijała kultura kawowa w domach i kawiarniach, ale poza tym to trochę nudne było. Ale jakby ktoś polecił jakąś książkę o ekspresach do kawy czy innych ciekawych technikaliach to bym poczytał.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #331 dnia: 14 Październik 2019, 22:02:52 »
Potwierdzam, Kindle rządzi. Też kiedyś wydawało mi się, że mi to nie potrzebne, dopóki nie dostałem Kindle pod choinkę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #332 dnia: 14 Październik 2019, 22:08:22 »
Ja podziwiam osoby mogące czytać na świecącym ekranie. Zawsze bolały mnie od tego oczy, więc kiedyś drukowałem dłuższe teksty z internetu, a jak tylko pojawiły się w rozsądnej cenie e-inki to jakieś 9 lat temu kupiłem. Zepsuł się na gwarancji, ale został naprawiony, rok później kupiłem drugi dla żony, bo okazało się że urządzenie jest oblegane. Do dziś oba działają bez problemu choć obudowy są już trochę zużyte. Od tamtej pory wszystkie publikacje oparte na tekście kupuję, jeśli to tylko możliwe, w formie cyfrowej.

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #333 dnia: 11 Listopad 2020, 12:00:27 »
Polecam nagrodzoną w tym roku Nike powieść Radka Raka - Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Znakomita pozycja: trochę historii (jak to panowie traktowali chłopów i jak niektórzy odpowiedzieli, realia społeczne i polityczne, obyczaje) - ale w żadnym wypadku fakty nie ograniczają wyobraźni autora, dużo legend, pięknie napisane (to sporo przewaga pozycji polskich, a nie tłumaczeń). Jest nawet cytat z Necronomicon. Znakomite.


Dodatkowo, ja słucham jako audiobook, świetna realizacja i świetnie przeczytane. Storytel daje pierwsze 14 dni gratis, więc spokojnie wystarczy żeby wysłuchać 14 godzin pięknej baśni.

https://www.storytel.com/pl/pl/books/1902786-Ba%C5%9B%C5%84-o-w%C4%99%C5%BCowym-sercu-albo-wt%C3%B3re-s%C5%82owo-o-Jak%C3%B3bie-Szeli


Druga pozycja: Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki - Colson Whitehead.
Znakomita książka, pokazuje, że bestialstwo jest uniwersalne, nie tylko ciemiężenie chłopów pańszczyźnianych w Galicji jak w pozycji powyżej, ale i niewolników w Stanach Zjednoczonych. Powieść nagrodzona Pulitzerem w 2017 roku. Warto znać.


https://www.empik.com/kolej-podziemna-czarna-krew-ameryki-whitehead-colson,p1142296968,ksiazka-p

Dostępna też w abonamencie empik go jako ebook i audiobook.

Żyjemy naprawdę w najlepszych czasach w historii.




« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2020, 12:02:55 wysłana przez pj.w »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #334 dnia: 11 Listopad 2020, 12:26:27 »
Niedawno skończyłem czytać mindf*ck, autor Christopher Wylie. Ciekawy dokument. Jeden z twórców firmy Cambridge analityca, która tak potrafiła spersonalizować przekaz który dostajemy w internecie w zależności od upodobań, że odegrali wielka rolę w brexicie i wyborze Trumpa na prezydenta oraz wielu pobocznych wątkach. Wszystko dzięki danym pobranym z mediów społecznościowych. Autor ujawnia jak projekt, który miał pomoc w walce z terroryzmem przerodził się w machinę manipulująca poglądami internautów i zamykaniu ich w bańkach informacyjnych.

Poniżej lepszy opis:
https://niebezpiecznik.pl/post/mindfck-wstrzasajaca-i-otwierajaca-oczy-ksiazka-juz-w-polsce/


Wcześniej czytałem też książkę "spal tę wodę" fajnie napisana, bardzo przystępnie historia o rozwoju chemii. Fajna zarówno dla dorosłych jak i dla starszych dzieciaków. Dużo wiedzy podane w prosty sposób.


Online Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #335 dnia: 11 Listopad 2020, 12:54:22 »
Paweł Kapusta - Agonia
Reportaż jak wyglada polska służba zdrowia z perspektywy NFZ i wyżej, ratownika medycznego, SORu, pielęgniarek, lekarzy i pacjentów.
Strasznie ciężko na psychice po przeczytaniu tej książki. Ogólnie wiadomo, ze jest źle, ale ta książka ukazuje, że jest bardzo źle i w wielu aspektach najgorzej w Europie. Można się popłakać z bezsilności i chwile później rzucić książka w ścianę z nerwów.
Polecam
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #336 dnia: 11 Listopad 2020, 15:04:11 »
Polecam nagrodzoną w tym roku Nike powieść Radka Raka - Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Znakomita pozycja: trochę historii (jak to panowie traktowali chłopów i jak niektórzy odpowiedzieli, realia społeczne i polityczne, obyczaje) - ale w żadnym wypadku fakty nie ograniczają wyobraźni autora, dużo legend, pięknie napisane (to sporo przewaga pozycji polskich, a nie tłumaczeń). Jest nawet cytat z Necronomicon. Znakomite.

Znakomite zaiste. Pierwszy raz od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że autor potrafi z językiem zrobić wszystko, ale nie musi się tym popisywać. I że ma nieograniczoną wyobraźnię, ale to on nad nią panuje, a nie ona nad nim. Zbiegiem okoliczności czytałem równolegle jedno z nowych tłumaczeń "Mistrza i Małgorzaty' (osobliwość: przez 20 lat nie było żadnego nowego, a potem w ciągu trzech lat wyszły cztery różne). I zrymowało mi się w tym, jak panowie traktują u siebie pomniejsze diabły.

Po długiej przerwie od premiery odświeżyłem też sobie "Warunek" Eustachego Rylskiego. Mistrzowska książka, niepodrabialny styl. Zdania takie, że można na nich ostrzyć noże. Do czytania np. z równoległym seansem "Pojedynku" Ridleya Scotta.

Online Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #337 dnia: 30 Listopad 2020, 14:31:51 »
Właśnie skończyłem Baśń o wężowym sercu...
na początku było mi ciężko przez język jakim jest napisana ta książka (szczerze nienawidzę wszelkich gwar), później jednak nie kłuje to tak w oczy.
Fajna „sensoryczna” przemiana tej książki. Z bajki z elementami erotyki (zielony), przechodzi w książkę przygodową (pomarańczowy) żeby zmienić się w cięższa lekturę (szary/czarny).
Dobra książka z kilkoma trafnymi choć autoironicznymi spostrzezeniami. „Polaków Bóg przeklął za warcholstwo i głupotę, i dobrze im tak”
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #338 dnia: 30 Listopad 2020, 17:36:17 »
Ja po długiej przerwie od czytania kiedy w końcu skończyłem „Zabić Drozda” i bardzo się cieszę, że przeczytałem tę książkę dopiero teraz, jak sam mam dziecko, bo nie wiem czy wcześniej by tak do mnie trafiła.

Online Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #339 dnia: 30 Listopad 2020, 22:07:39 »
Ja tak miałem z „musimy porozmawiac o Kevinie”. Przed tym jak miałem dzieci odłożyłem książkę na półkę. Nie dawno przeczytałem i byłem pod ogromnym wrażeniem. Mocna książka, choć ciężko napisana
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #340 dnia: 08 Luty 2021, 07:51:08 »
Christopher Isherwood "Samotny mężczyzna", główny bohater, George:

"Powiem wam coś jeszcze. Mniejszość wytwarza własną odmianę agresywności. To właśnie prowokuje większość do ataku. Mniejszość nienawidzi większości - nie bez powodu, daję słowo. Im bardziej są prześladowane, tym stają się gorsze! Więc dlaczego mieliby szlachetnieć, kiedy się ich nienawidzi?  Kiedy jesteście prześladowani, nienawidzicie tego, co ktoś wam wyrządza, nienawidzicie ludzi, którzy to czynią, słowem żyjecie w świecie nienawiści. Do tego stopnia, że nie rozpoznalibyście miłości, gdyby się wam przydarzyła!"
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #341 dnia: 13 Luty 2021, 14:43:25 »
Filip Zawada, fajny gość o wielu talentach, który pomagał mi kiedyś uczyć się fotografii, dziś czyta swoją książkę w teatrze, Można słuchać online
https://wirtualnamodrzejewska.pl/

Online Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #342 dnia: 13 Luty 2021, 15:35:12 »
W tym roku postanowiłem czytać więcej klasyki.
Zbrodnia i Kara Dostojewskiego jest świetną książką. Ciężko uwierzyć, ze została napisana ponad 150 lat temu! Bogate postacie, świetnie opisy i genialna analiza psychiki głównego bohatera. Kto jeszcze nie przeczytał - serdecznie polecam
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #343 dnia: 13 Luty 2021, 16:01:59 »
Klasyka zawsze dobra. ZiK mam w kolejce - ściągnąłęm z Project Gutenberg. Tylko mam do wyboru angielski albo hiszpański, ale do drugiego jeszcze muszę się trochę douczyć. Są w domenie publicznej, tylko niestety nie wszystkie tłumaczenia. Ale jak ktoś lubi klasyki po polsku, to na wolnelektury.pl jest sporo.

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #344 dnia: 13 Luty 2021, 18:00:59 »
Ja coraz częściej sięgam po pozycje popularno naukowe, oznaka wieku ewidentnie.
Sapiens. Od zwierząt do bogów - Yuval Noah Harari - Znakomita pozycja. W bardzo ciekawy sposób pokazuje ewolucję naszego gatunku.

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman - Pozycja obowiązkowa. Pokazuje jak bardzo trzeba uważać na własne myśli i osądy :). Książka otwiera oczy.

Quichotte - Salman Rushdie - Wstyd się przyznać ale to dopiero pierwsza książka tego autora którą udało mi się przeczytać. Rewelacja. Gorąco polecam.

I coś aby zmotywować się od wstania z kanapy i odłożenia książki na półkę:
Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą - Mark Rippetoe - Gorąco polecam. Świetnie opisane ćwiczenia, prosty program treningowy dla każdego. Warto. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi