Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 150578 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #345 dnia: 13 Luty 2021, 19:08:31 »
O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman

Jak się czytało? Mam w biblioteczce, ale czytałem dużo opinii, ze przeciągnięta na siłę, mnóstwo powtórzeń i dłuży się niemiłosiernie. Prawda to? :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #346 dnia: 13 Luty 2021, 19:24:08 »
Kłamstwo to:).


Ja się nigdy tematem nie interesowałem, więc dla mnie wszystko w książce było niesamowicie wciągające. Dla osób, które znają jego badania i artykuły, być może jest to wtórne.

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #347 dnia: 13 Luty 2021, 20:40:10 »
Ktoś czytał Petera Nadasa Pamięć?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #348 dnia: 13 Luty 2021, 21:33:35 »
Ja ostatnio mam czas tylko czytać swojej czterolatce, ale cieszę się, że polubiła książki, więc czytamy codzinnie. Obecnie przerabiamy całą serię 8+2 Anne Cath-Vestly. Tak jej się spodobało, że czytamy po trzy razy zanim pożyczymy kolejną część. Czasami w ciągu dwóch dni przerabiamy jeden tom. Słucha też namiętnie dzieci z Bullerbyn w wersji czytanej przez Irenę Kwiatkowską. Polecam jak ktoś ma dzieciaki w wieku przedszkolnym.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2021, 21:36:04 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #349 dnia: 13 Luty 2021, 22:06:41 »
Dzięki! Sprawdzę jak zadziała z moją trzylatką ;)
przerabiamy

Moja polonistka miała alergie na to słowo. Cytuje „nie piszecie własnej książki, żeby przerabiać tą. Możecie czytać, analizować, zastanawiać się, wyciągać wnioski, omawiać czy dyskutować. Przerobić to sobie możecie spodnie.” ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #350 dnia: 13 Luty 2021, 23:45:35 »
Cóż każdy ma jakieś swoje językowe irytacje. Wydaje mi się, że w języku potocznym jest to sformułowanie dopuszczalne i odnosi się do przepracowania czegoś. Jednak mogę być w błędzie.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #351 dnia: 15 Luty 2021, 08:40:13 »
Neil Da Grasse Tyson - Listy od Astrofizyka
Bardzo ciekawa i przede wszystkim bardzo prosta książka. Tematy w niej poruszone to w większości sprawy, o których sami myśleliśmy. Autor często rzuca nowe światło na pewne zagadnienia, pokazuje wręcz odwrotny sposób postrzegania rzeczywistości.
Nie rozumiem dlaczego tyle miejsca poświęcono Bogu i Biblii. W książce o astrofizyce chciałbym poczytać o astrofizyce, niekoniecznie o filozofii i religii. Można wychwycić kilka niekonsekwencji i drobnych manipulacji ze strony autora. Na przykład przeciwstawianie nauki (czegoś obiektywnego, niezależnego) do religii (czegoś osobistego, prywatnego). Też nie mogę znaleźć żadnego potwierdzenia informacji, że Ziemia jest w 99% niezamieszkana.
Cytat ze strony 310 "badania stale wykazują, że rodzice wywierają znikomy wpływ na rozwój osobowości swoich dzieci"
Strona 329 (osobisty list do rodziców): "Najważniejsze cechy mojej osobowości - charakter, mądrość i dystans - wywodzą się od Was obojga"
Podobne jest zdanie na ostatniej stronie. Czasem naprawdę brakuje tu konsekwencji.
Niemniej czyta się bardzo szybko i z dużym uśmiechem.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2021, 10:20:07 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1630
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #352 dnia: 16 Luty 2021, 21:18:54 »
@pj.w czytałem wszystkie 3 Harariego. Moim zdaniem 21 lekcji..., to połączone dwie wcześniejsze książki.
@Szczympek Da Grasse czytałem 'Astrofizyka dla zabieganych', też się lekko, przyjemnie czytało. Tak samo 'Wszechświat w twojej dłoni' Galfarda.
Z nie kryminałów podobały mi się: Dryland, Obrońcy mórz. Obie o Somalii. Tłumacz z Darfuru, o Sudanie.
Teraz czytam dr Andrzeja Dragana, fizyka teoretyka, 'Kwantechizm'. Mam nadzieję na fajerwerki 😉

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #353 dnia: 17 Luty 2021, 08:40:13 »
Jeżeli zeszło na fizykę/astronomie/kwanty to polecam kwantowo.pl dobry, rzetelny blog w tych tematach. Autor ma też na stronie biblioteczkę, gdzie jest trochę ciekawych pdf'ow oraz polecane książki. Regularnie czytam, wg mnie warto zajrzeć.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1630
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #354 dnia: 17 Luty 2021, 18:22:23 »
Chyba tam czytałem, już dobre ponad rok temu, fajny artykuł 'nudny artykuł o ciekawych liczbach' (jakoś tak). Też stronę polecam 👍

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #355 dnia: 18 Luty 2021, 08:27:43 »
Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą - Mark Rippetoe - Gorąco polecam. Świetnie opisane ćwiczenia, prosty program treningowy dla każdego.

Nawet w domu przy pomocy sztangi, spokojnie można wykonać z nią 5 - 6 różnych ćwiczeń. Nie zmieniam wagi sztangi (waży 33kg) za dużo zachodu, zresztą nie jest za ciężka, koryguję swoją maksymalną wydolność poprzez ilość wykonywanych uniesień. W tym celu wzmocniłem konfirmatami, wkrętami, drewnianą ławę, która zastępuje tę ławkę z siłowni.  Stopy opieram na rogówce i w zależności ile mam poduszeczek (stosuję najpierw 1 x40 uniesień , a potem dokładam drugą i też x40) pod głową koryguję kąt, pod którym unoszę sztangę. Stojąc wykonuję 3 ćwiczenia: z przodu dwa rodzaje: na bicepsy x20 i z wysokości klatki do góry do wyprostowania rąk x26 a trzecie za plecami też do góry x26. Między seriami ze sztangą robię takie pół brzuszki z ugiętymi kolanami x200. To mój cykl trenigowy przy lecącej ulubionej muzyce, dlatego wolę w domu, bo trenuję swoim tempem i co chcę, niż na siłowni.

Jak ktoś chciałby, aby szybko mu przybrały tricepsy, to mam sposób. Ja to robię na wannie: opieram złączone dłonie na jej krawędzi (lub z inną podporą o mniej więcej takiej wysokości) a jedną stopę zakładam na drugą i wykonuję pompki. Jak pierwszy raz zechcecie to zrobić, to do maksymalnej Waszej wydolności, a potem stopniowo w następnych dniach zwiększać ilość. Przewaga tego rodzaju ćwiczeń nad klasyczymi pąpkami jest taka, że głowa znajduje się wyżej i nie pękają naczyńka w oku, jeśli ktoś ma jak ja taką tendencję.

Najważniejsze to przed treningiem (ja robię i w trakcie) dobrze rozgrzać, rozluźnić mięśnie i stawy.

Taka moja amatorska (profesjonaliści mogli by dorzucić parę cennych wskazówek 🙂) propozycja na rzeźbę a nie masę mięśniową, którą po przejściu tej przeklętej zarazy, musiałem drastycznie ograniczyć, brakuje mi siły ☹

Udanego dnia 🙂 i  :kawa:
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2021, 09:24:41 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1630
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #356 dnia: 18 Luty 2021, 16:57:54 »
Zrobiłem sobie siłownię w garażu. Mam taki swój tor przeszkód. Można zrobić niezłe cardio. Przy 1C wewnątrz, pot po oczach spływa. 2-3x w tyg po 45-60min i od razu lepiej ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #357 dnia: 18 Luty 2021, 21:41:37 »
2-3x w tyg po 45-60min i od razu lepie

Przed coviedem starałem się trenować w poniedziałek, środę i piątek, ale spokojniej niż Ty.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #358 dnia: 23 Marzec 2021, 22:09:13 »
Okazało się, że dziś akurat Filip Zawada, którego wiersz wrzucałem dwa dni temu, był gościem u Szota. Poznałem go 20 lat temu w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu, gdzie do dziś prowadzi zajęcia z fotografii. W międzyczasie Filip został mistrzem łucznictwa, wydał kilka książek i płyt. Możecie obejrzeć z nim rozmowę dzięki linkowi poniżej:

https://www.instagram.com/tv/CMxi8OCHLWd

« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2021, 23:10:06 wysłana przez krystians »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #359 dnia: 03 Lipiec 2021, 10:54:19 »
A propos odkrytych niedawno ciał setek zamordowanych dzieci rdzennych mieszkańców Ameryki Pn. w szkołach Kanadyjskich prowadzonych przez kościół, możecie obecnie w fajnej cenie znaleźć książkę na ten temat:
https://upolujebooka.pl/oferta,104676,27_smierci_tobyego_obeda.html

Jest też książką o odpowiedniku takich szkół w USA.
https://upolujebooka.pl/oferta,90532,powroce_jako_piorun.html

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi