Autor Wątek: Philos zakup grupowy Mazzer  (Przeczytany 1665 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Philos zakup grupowy Mazzer
« dnia: 28 Styczeń 2024, 16:31:31 »
 :bry:

Inicjuje ten wątek w celach orientacyjnych: ilu byłoby chętnych wśród WoKowiczów na zakup Filozofa. Wiem, że niektórzy warunkują zakup pozytywnymi recenzjami, co zrozumiałe. Ja go biorę w ciemno, wszak Mazzer to nie jakaś firma krzak.

Druga sprawa, dobrze by było otrzymać ofertę od kilku sprzedawców w Polsce (obcych, zagranicznych pomijam, jednakże?), żeby więcej wytargować. Gdy będziemy rozmawiać tylko z jednym dystrybutorem Mazzera, to za dużo nie wyciśniemy, jak to było w przypadku LM Micra od Koree. Zresztą ta firma nie jest skłonna do dawania większych upustów, bo sprzedają także produkty w hurcie i nie chcą psuć sobie swojego rynku zbytu.

Trzecia sprawa, może się okazać, że Koree na początku będzie miało wyłączność na Philosa, jak było w przypadku Mikry, to będzie problem. Musimy stworzyć listę oficjalnych sprzedawców Mazzera w Polsce: Koree, Coffee Lovers, kto jeszcze sprzedaje?

Cena Philosa, jeśli nic się nie zmieniło to około 1100€ netto. Chociaż na stronie DieCrema widnieje brutto: Ab März 2024 lieferbar €1,098.00 * Prices incl. VAT (niemiecki wynosi 19%) plus shipping costs  :mhh: This product will be released at 1 March 2024r.

Chętnych na zakup młyna (zaznaczenie koloru wskazane) w ciemno, jak i tych po pozytywnych opiniach proszę o dopisywanie się do listy:

1. GostRado czarny
 
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2024, 17:12:33 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2024, 17:25:07 »
Jestem chętny , biorę  w ciemno  !! 
Kolor srebrny  😀

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2024, 18:11:07 »
Tylko że to nie Filozof, a Przyjaciel ;).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2024, 18:45:34 »
Znalazłem maila z Koree, cena była 1000€ netto.

1. GostRado czarny
2. Krzysiek206 srebrny
》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2024, 19:15:51 »
Kurrr, no żona mnie prawie wzrokiem zabiła jak wspomniałem o kolejnym młynku  :ups:


Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2024, 19:40:58 »
Nie wspominaj o kolejnym młynku , tylko zapytaj jaki kolor Jej będzie pasował do kuchni 😀
I dodaj koniecznie że to już ostatni młynek który kupujesz 😉

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2024, 20:21:29 »
Kurrr, no żona mnie prawie wzrokiem zabiła jak wspomniałem o kolejnym młynku  :ups:
😅
Ja swojej powiedziałem, że oficjalnie Ceado e37S jest jej i jak zjawi się Philos, to 37 będzie stał na jej wyspie. Trochę wyrachowanie postąpiłem, bo nie dał bym rady wcisnąć Mazzera na mojej wyspie 😇
》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2024, 20:38:43 »
I dodaj koniecznie że to już ostatni młynek który kupujesz 😉

Ostatni nie może być bo jeszcze cały czas sobie wmawiam, że kiedyś jeszcze coś mi we łbie kliknie i się zdecyduję na Kafatek MC5 (czy jaki tam numerek akurat będzie) 😜

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2024, 16:42:55 »
Taki był gorący wątek o Philosie, a tu raptem dwóch chętnych do zakupu :-\
》tertium non datur《

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2024, 16:47:12 »
1100 euro piechotą nie chodzi, a z kawowego FOMO już się wyleczyłem (chyba ;) ). Poczekaj na recenzje to pewnie będzie więcej chętnych. Firma krzak czy nie to żaden argument - patrz Eureka, Oro miał być super a wyszło jak wyszło.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2024, 16:53:59 »
Eureka
No nie wiem, czy uprawnione jest porównanie.
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:14:41 »
Zwyczajnie w tej cenie jest już spory wybór sprawdzonych/dobrych młynków więc nie ma ciśnienia jakby Mazzer był nowością i jedyną opcją w swojej klasie. Ja podobnie jak większość czekam spokojnie na recenzje, a później się pewnie kupi(jeśli będzie naprawdę dobry) i tak w niższej cenie po indywidualnym targowaniu lub gdzieś w EU(gdzie akurat będzie najtaniej).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:22:45 »
Jakoś vertical SD nie obił mi się o uszy sprawdzonej marki w granicach 5k. Poza tym przecież nie żądam zadatku tylko niezobowiązującej deklaracji.
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:36:59 »
Eureka
No nie wiem, czy uprawnione jest porównanie.
A dlaczego nie, przecież produkują modele w tych samych półkach cenowych więc myślę że jak najbardziej można.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:47:02 »
Eureka
No nie wiem, czy uprawnione jest porównanie.
Sugerujesz że Eureka jest firmą krzak?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi