Autor Wątek: Baratza Sette 30 AP  (Przeczytany 37969 razy)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #165 dnia: 29 Czerwiec 2020, 15:34:01 »
a to fajne jest, dzieki!

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #166 dnia: 11 Październik 2020, 21:41:20 »
Mój młynek dzisiaj wyzionął ducha. Rok temu padł sterownik. Poradziłem sobie omijając sterowanie wyłącznikiem hebelkowym. W sterowniku był zasilacz 110V - musiałem dołożyć moduł 230V/110V i sterowanie bezpośrednie silnikiem przez wyłącznik. W sterowniku padło zasilanie 5V - można od biedy zasilać sterownik odrębnym modułem 5V - np. z ładowarki ze smartfona. Z czasem wyrabiały się plastikowe tryby w przekładni - dzisiaj zęby w trybach padły całkowicie. Młynek trafi na śmietnik. Szkoda, bo wy wyborze tego modelu myślałem, że Baratza to renomowana firma. No nic, rozglądam się za nowym - póki co mam Comandante IH.

skansen

  • Gość
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #167 dnia: 11 Październik 2020, 21:43:33 »
Nie da się dokupić tej zębatki?

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #168 dnia: 11 Październik 2020, 21:49:41 »
Być może. Jednak jak znam życie, będzie ona kosztowała kilka setek. Ogólnie jestem wkurzony na tego producenta i raczej zainwestuje w coś innego. Zamiast remontować złoma kupię coś nowego. Myślałem o i2 mini.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #169 dnia: 11 Październik 2020, 22:09:15 »
Części są dostępne z instrukcjami wymiany, sama przekładnia 30$: https://www.baratza.com/shop/gearbox-kit albo komplet z silnikiem 70$: https://www.baratza.com/shop/sette-gear-box-motor-ring-burr-assembly-110v. Płytka zasilania 36$: https://www.baratza.com/shop/sette-power-board-110v
 
Niestety pytanie gdzie i za ile to w Polsce znajdziesz

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #170 dnia: 11 Październik 2020, 22:17:20 »
@trez - dzięki za info. Może kiedyś zdecyduję się na zakup samej przekładni i młynek będzie jako awaryjny zapas, kto wie. Jestem zniesmaczony i póki co rozglądam się za nowym.

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #171 dnia: 14 Październik 2020, 11:52:41 »
@MisterTwister - odezwij się do CoffeeDesku(oficjalny przedstawiciel Baratza w Polsce) - kilka miesięcy temu była akcja serwisowa Baratzy i dostałem przekładnię do Sette 270 po kosztach wysyłki, więc może warto podpytać.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #172 dnia: 14 Październik 2020, 17:13:43 »
U nich kupowałem ten młynek. Właśnie napisałem do nich maila, podając nr mojego zamówienia. Raczej nie liczę na pozytywny odzew - ale kto wie... :-)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #173 dnia: 15 Październik 2020, 08:29:51 »
Mają też części, np kielich za ok 80 zł. W moim połamały się nóżki, bo generalnie młynek jest bardzo ładny ale plastik którego w nim pełno jest też słabej jakości. Zresztą sam kielich to trochę zła konstrukcja - te plastikowe wypustki muszą się prędzej czy później złamać. Widac że młynek został zaprojektowany tak aby nie przetrwał wielu lat po gwarancji. Szkoda, bo niestety design innych młynków jest słaby w porównaniu do tego.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #174 dnia: 17 Październik 2020, 15:48:19 »
CoffeeDesk w odpowiedzi na mojego maila zobowiązał się do nieodpłatnego wysłania nowej przekładni. Wygląda na to, że sprawa będzie pozytywnie rozwiązana.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #175 dnia: 27 Październik 2020, 20:08:24 »
Nowa przekładnia dostarczona pod koniec ubiegłego tygodnia. Zabudowałem ją do młynka. Wszystko działa idealnie. Bardzo dziękuje firmie CoffeeDesk za tak profesjonalne podejście do tematu.

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #176 dnia: 30 Październik 2020, 09:04:43 »
Moj mlynek tez juz dziala. W swojej uprzejmosci kolega robiacy full serwis mojej Gaggii zajrzal tez do mlynka, wymienil cewke, i mlynek odzyl. Dolozyl tez przelacznik, poniewaz spalona cewka byla prawdopodobnie spowodowana podlaczeniem non-stop do pradu. Niestety ma to tez wade, bo po kazdym uruchomieniu musze od nowa ustawiac czas mielenia, ktory domyslnie jest stanowczo za krotki - 3s, a nie znalazlem mozliwosci zmiany tego na stale.

Offline nemed

  • Wiadomości: 1
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #177 dnia: 03 Sierpień 2021, 12:43:50 »
Cześć,

zastanawia mnie przemiał mojego młynka (na zdjęciach ustawienie 30 i 15). Czy u Was też daje tyle drobnych kawałków, szczególnie widać to przy 30, gdzie jest sporo kawałków grubych, ale jednocześnie sporo pyłu. To normalne?

Przemiał 15:
Mielenie 15.jpg

Przemiał 30:
Mielenie 30.jpg


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi