Autor Wątek: Baratza Sette 30 AP  (Przeczytany 38339 razy)

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Grudzień 2019, 20:16:36 »
Nie pamietam co za kulki.
Nakladasz zarno aby niebieskie dotykalo niebieskiego i prsekrecasz przeciwnie do kierunku wskazówek zegara tak aby czarną kreską regulować grubość mielenia?

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #106 dnia: 16 Grudzień 2019, 21:12:43 »
Dokładnie tak robię. Rozumiałbym jakby młynek nie działał w ogóle, ale dwa razy zadziałał i mielił (co prawda - strasznie grubo - ale jednak). Zdjąłem żarna aby obejrzeć czy nie ma tam jakiejs regulacji, a po złożeniu już nie kręci.

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Grudzień 2019, 00:49:45 »
Metalowe kuleczki?! Brzmi jak części łożyska. Jeśli tak to niedobrze. Bardzo niedobrze.
Ja tam żadnych metalowych kuleczek nie kojarzę...

A silnik w ogóle rusza?

Wiem, że zdarzały się w tych młynkach awarie przekładni. To jest razem z silnikiem zespolony kawał plastikowej obudowy, w której jest przekładnia, która powoduje, że obraca się zewnętrzne żarno i w dodatku w innej osi niż oś silnika.

Podobno coffeedesk sprzedawał silnik razem z tą przekładnią za kilkaset zł. Spójrz sobie na te instrukcje - wymiany silnika i przekładni oraz rozkład części:
https://we.tl/t-3hkgWrZ1Vk

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Grudzień 2019, 06:19:12 »
Dopiero co kupiłem, nie będę od razu rozkręcał i naprawiał... Kurcze co za pech, miało być wreszcie porządne espresso na święta
Co do kulek, to są dwie - jedna przy hopperze, i z tego co widzę, wciska ją nóżka hoppera, jak się go przekręci.
Druga jest na tunelu do żaren, po lewej, i wciska ją ten plastikowy kołnierz, jak się dokręca żarna.
To nie są luźne kulki z łożysk, tylko raczej zaokrąglone na końcu bolce.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Grudzień 2019, 23:56:04 »
Zobacz czy dobrą ilość obrotów wkręciłes to co wcześniej odkręciłes - nie wiem jak to nazwać.
Ale brzmi to jakbyś hoppera nie dokręcił. Tam jeżeli nie styknie blaszka, to właśnie tak jest, że czas leci, a młyn stoi.

pozdrawiam Andrzej M 

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #110 dnia: 18 Grudzień 2019, 11:05:19 »
Dopiero co kupiłem, nie będę od razu rozkręcał i naprawiał... Kurcze co za pech, miało być wreszcie porządne espresso na święta
Co do kulek, to są dwie - jedna przy hopperze, i z tego co widzę, wciska ją nóżka hoppera, jak się go przekręci.
Druga jest na tunelu do żaren, po lewej, i wciska ją ten plastikowy kołnierz, jak się dokręca żarna.
To nie są luźne kulki z łożysk, tylko raczej zaokrąglone na końcu bolce.

A ok, no to są po prostu czujniki (styki) sprawdzające czy dana część jest zamontowana - żeby właśnie nie ruszył np. bez hoppera.


Offline elite2

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Anna pl41tem
  • Młynek: Lelit William pl71
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #111 dnia: 19 Grudzień 2019, 14:04:01 »
Kupiłem kilka dni temu nowy młynek Baratza 30 AP. Niepokoi mnie trochę stan żaren, trochę dziwny jak na nowy młynek. Możecie napisać jak wyglądały żarna w waszych młynkach, moje nie wyglądają na nowe, na jednym ostrzu widać nawet jakby małe wyszczerbienie. Pani ze sklepu napisała, że kontaktowała się z serwisem i Baratze tak mają (zaproponowała ewentualny zwrot pieniędzy). Czy wszystko jest ok? Może tak to wyglądać w nowym młynku?



« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 14:22:32 wysłana przez elite2 »

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #112 dnia: 19 Grudzień 2019, 15:43:29 »
Ja swój młynek kupiłem używany a poprzedni właściciel kupił z outletu i żarna nie mają takich wad.

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #113 dnia: 19 Grudzień 2019, 17:25:39 »
@elite2 na Twoim miejscu bym reklamował, tak nie powinno wyglądać żarno w nowym młynku.

Offline elite2

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Anna pl41tem
  • Młynek: Lelit William pl71
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #114 dnia: 19 Grudzień 2019, 17:48:57 »
Dzięki, tak zrobię. W ogóle mam cholernego pecha przed swietami, kupiłem 2 nowe sprzęty, młynek wygląda na używany, a Lelit Anna nie ciągnie wody i jest głośny jak diabli, też będzie trzeba go odesłać. Prędko się kawy z ekspresu nie napiję :'(

Offline matomi

    • x
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: gaggia classic 2019
  • Młynek: baratza sette 30
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #115 dnia: 30 Grudzień 2019, 19:05:47 »
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wyłáczyć wyświetlacz w Sette 30 AP? Czy on się cały czas tak świeci?

wystarczy kliknąć na stop :)
Ekhm, naciskam i w moim to nie działa, więc śmiem twierdzić że to nieprawda.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #116 dnia: 05 Luty 2020, 19:40:02 »
Ma ktoś może porównanie przemialu pod dripa z młynka baratza sette 30AP z młynkiem xeoleo tym za okolo 200zl?
Bo mój baratza jeśli chodzi o gruby przemiał nie jest zadowalający, za dużo pyłu zapychajacego filtry.

Offline zloty_chlopiec

  • Wiadomości: 20
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #117 dnia: 31 Marzec 2020, 17:15:31 »
Tez mam podobna watpliwosc jak kolega powyzej.

Nowy Sette30 AP, kupiony w renomowanym sklepie online na literę K.

Żarna po wyjęciu, przed pierwszym moim uzyciem, zalaczone na foto. Nieostre brzegi żaren i ślady kawy. Wg sklepu, mlynki sa testowane w fabryce u Wlochow i to normalny stan NOWEGO produktu.

Idzmy dalej.

Zmieliłem na 7/30, czyli dość drobno pod espresso. Czy powinny byc takie grudki?? (Foto)

No i wisienka na torcie: mielilem 13/30 (a wiec grubiej niz na espresso), 8 sekund. Wg instrukcji i filmikow na YT, powinno to byc gdzies 4g/sek, wiec 32g. Zmielilo jednak 16g, a wiec 2x wolniej niz w specyfikacji. To samo dla ustawienia 20/30, 7/30, 3/30 - średnio 2g/sek.

Co powiecie? 
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2020, 17:19:39 wysłana przez zloty_chlopiec »

Offline zloty_chlopiec

  • Wiadomości: 20
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #118 dnia: 31 Marzec 2020, 17:17:07 »
I zalaczniki:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #119 dnia: 31 Marzec 2020, 17:49:20 »
Skąd niby musiała być u Włochów skoro to amerykańska firma?
Odnośnie mielenia to u mnie espresso jest na 15, a zmielenie 14 gramów zajmuje 7.5 sekundy.
10 to już tygielek. Kupiłem u Hard Beans.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi