Autor Wątek: Soniczna szczoteczka do zębów.  (Przeczytany 18171 razy)

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień 2018, 11:56:27 »
Po pięciu latach używania szczoteczki Braun Triumph 5000 (wytarło się tworzywo wokół trzpienia, na którym osadza się końcówkę, i tym samym spadła skuteczność przekazywania ruchów oscylacyjno-obrotowych na końcówkę czyszczącą) zdecydowałem się na zmianę technologii, i kupiłem w lutym tego roku Xiaomi Oclean. Póki co jestem zadowolony. Model wyższy w stosunku do SE, w środku siedzi ogniwo litowo-jonowe, które w praktyce pozwala zapomnieć o ładowarce przez 2 miesiące. Obsługa przez dedykowaną aplikację na androida, 4 stopnie siły drgań, do tego kilka predefiniowanych programów czyszczenia + możliwość stworzenia kilku własnych. Końcówki bardzo dobrej jakości - zużyłem jedną oryginalną, a teraz używam zamiennika z niebieskim włosiem, który też sprawuje się wyśmienicie - dostępne u naszych żółtych braci w cenie kilku $ za sztukę. Philipsa radzę omijać raczej szerokim łukiem. Kiedyś miałem model oscylacyjny, który zakończył swój żywot po około 2 latach, a i negatywne opinie o modelach sonicznych tego producenta nie biorą się znikąd, że nie wspomnę o cenach wziętych z sufitu.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpień 2018, 13:35:46 »
Od wielu lat używamy Braun'a całą rodziną. Parę szczoteczek już zajeździliśmy ale głównie ze względu na fizyczne zużycie (8 osób 2x dziennie) - dwie usterki do tej pory: bateria i mocowanie końcówki o czym pisał ponizej Mr Ed.
Uzywamy tych co mają 20k/40k obrotów i 8k ruchów pulsacyjnych. Końcówki trochę kosztują, ale mam nadzieję, że oszczędzam na dentyście :-)
Wg mnie to dobre rozwiązanie, szczególnie dla dizeci, które nie myją same dokładnie ruchami oscylacyjnymi...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpień 2018, 13:53:53 »
Philipsa radzę omijać raczej szerokim łukiem. Kiedyś miałem model oscylacyjny, który zakończył swój żywot po około 2 latach, a i negatywne opinie o modelach sonicznych tego producenta nie biorą się znikąd, że nie wspomnę o cenach wziętych z sufitu.

Też się raczej skłaniam ku producentom innym niż Philips. W cenie podstawowego Philipsa, który ma tylko jeden tryb pracy, konkurencja oferuje ich jednak więcej. Wybór nie jest łatwy, na Allegro znajduję coraz ciekawsze propozycje za niezłe ceny. Nawet nasz rodzimy Łucznik, jak się okazuje, oferuje szczoteczki soniczne  w cenie ok 60-70 zł. Ładowane przez USB.
Najbardziej zaciekawiły mnie dwie propozycje:
https://allegro.pl/szczoteczka-soniczna-elektryczna-berdsen-4-konc-i7298842034.html?reco_id=9ffed009-9af2-11e8-b703-246e96840240#thumb/6

https://allegro.pl/soniczna-szczoteczka-zebow-teesa-sonic-black-etui-i7076262001.html

Ale jestem otwarty na inne modele. Może faktycznie Xiaomi lepsze ze względu na mnogość trybów...



« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2018, 13:56:13 wysłana przez Pawcio »

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpień 2018, 13:59:24 »
@Pawcio, patrz raczej na relacje opinie/popularność/dostępność końcówek.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2018, 20:00:36 »
Zależy jak ktoś używa szczoteczki. Używałem długi czas Brauna...
Aż mój dentysta zalecił mi używanie manualnej Ultra Soft Curaprox (świetna), a mechaniczne Braun poleca bardziej "leniwym".

Za to ja uwielbiam irygator Waterjet, fajnie odświeża po jedzeniu.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Sierpień 2018, 14:30:04 »
Od pół roku używamy rodzinnie Xiaomi SOOCAS X3.
Ładna, cicha, przy 3 osobach minimum 2xdziennie (zdarza się częściej) bateria wystarczy na miesiąc.
Kupowałam w promocji za 143 PLN z wysyłką z Polski. Końcówki kosztują w okolicach 30-35 PLN za 2 sztuki. Zdarzają się przeceny - wtedy można trafić taki zestaw za 12-15 PLN.
Z plusów - wymusza 2 minuty mycia (co się przydaje jak ma się dziecko myjące 30 sekund  :doh: ), zęby są czystsze niż przy myciu manualną (IMO), zniknął kamień i zęby zrobiły się bielsze.
Z minusów - pełne ładowanie to 24 h.
I fakt - przez pierwsze 2-3 dni na początku używania bolały dziąsła i zęby (nawet na najdelikatniejszym trybie, a trybów ma łącznie 4).
Jest łączenie przez wifi do apki - ale jest to wg mnie nieco zbędny gadżet (i nie zawsze się łączy).

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sierpień 2018, 23:46:28 »
Aż mój dentysta zalecił mi używanie manualnej Ultra Soft Curaprox (świetna)

Zaciekawiłeś mnie i zamówiłem na próbę. Pierwsze wrażenie z gatunku tych raczej ciężkich bo kształt główki raczej "nieco inny", ale po kilku użyciach muszę przyznać, że szczoteczka robi co do niej należy bardzo dobrze.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Sierpień 2018, 08:10:01 »
Ja pytałem dwa dni temu dentysty i mówił, że nie ma to sensu, bo za drogo wychodzi w użyciu a wcale nie jest lepsza niż zwykła szczoteczka - a zęby mam w stanie tragicznym i w moim przypadku szczoteczka ma raczej duże znaczenie... Dowiedziałem się tyle, że końcówki trzeba i tak co miesiąc zmieniać tak jak zwykłą szczoteczkę tylko koszty inne.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Sierpień 2018, 11:29:41 »
Siewcu zacznij myć zęby sodą z wodą utlenioną, nie będziesz musiał chodzić nawet na zdejmowanie kamienia.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sierpień 2018, 11:45:41 »
Czyli mam rozumieć, że wiesz lepiej od mojego dentysty, zgadza się?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sierpień 2018, 11:55:42 »
Ja pytałem dwa dni temu dentysty i mówił, że nie ma to sensu, bo za drogo wychodzi w użyciu a wcale nie jest lepsza niż zwykła szczoteczka - a zęby mam w stanie tragicznym i w moim przypadku szczoteczka ma raczej duże znaczenie... Dowiedziałem się tyle, że końcówki trzeba i tak co miesiąc zmieniać tak jak zwykłą szczoteczkę tylko koszty inne.

Siewcu, twój dentysta powiedział to samo o szczoteczce sonicznej co mój "somsiad" o kawie speciality ;)
Tak na logikę: zwykła manualna szczoteczka moim zdaniem będzie tak samo dobra jak soniczna pod warunkiem, że komuś po kawie tak się trzęsą ręce, że wykona nią te kilka tysięcy ruchów w ciągu minuty  :mrgreen:

« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2018, 12:01:34 wysłana przez Pawcio »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Sierpień 2018, 12:03:33 »
Pokaż badania naukowe, w większości nie ma żadnych zalet do dobrze użytej manualnej.

Mój dentysta zaleca elektryczne w specjalnych przypadkach, bądź dla osób z mniejszą sprawnością.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sierpień 2018, 12:07:08 »
Moja dentystka natomiast poleca. Trzeba ich umówić na pojedynek na mokre szmaty w takim razie  ;-)
A tak serio, dla mnie to również nowość i jeszcze nie zdecydowałem. Dentysta to też statystyczny Polak i jakaś ich część nie myje rąk po wyjściu z toalety, pije nałogowo alkohol i pali papierochy  :diabelek:  Kierujmy się więc własnym rozumem  kawka
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2018, 12:13:02 wysłana przez Pawcio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sierpień 2018, 12:35:18 »
Mój dentysta zaleca elektryczne w specjalnych przypadkach, bądź dla osób z mniejszą sprawnością.
Ja jestem specjalnym przypadkiem, bo mam zęby w stanie tak złym, że aż wstyd się przyznawać. Głupota niestety kosztuje teraz duże pieniądze... Dlatego zapytałem o taką szczoteczkę - tutaj dużo zadowolonych i pomyślałem, że może lepiej dla mnie będzie taką kupić. Zaufanie do swojego dentysty mam, ratuje mnie przed leczeniem kanałowym dlatego wolałbym opcję zdrowszą ;) ale skoro zwykła szczoteczka jest wystarczająca w 100% to nie będę zmieniał, przeznaczę te pieniądze na kawę ;)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Sierpień 2018, 21:21:45 »
Moja dentystka natomiast poleca. Trzeba ich umówić na pojedynek na mokre szmaty w takim razie  ;-)
A tak serio, dla mnie to również nowość i jeszcze nie zdecydowałem. Dentysta to też statystyczny Polak i jakaś ich część nie myje rąk po wyjściu z toalety, pije nałogowo alkohol i pali papierochy  :diabelek:  Kierujmy się więc własnym rozumem  kawka
Dla mnie dentysta zasugerował użycie szczoteczki curaprox ultra soft (rewelacja), gdy sam używałem brauna do wielu lat.
https://www.curaprox.com/us-en/cs-5460
Za to żonie zasugerował elektryczną i tu braun wrócił do łask i pomaga.

Jak jest dobra technika i miękka szczoteczka to manualnie będzie lepiej. Większość używa kiepskiej techniki, więc elektryk może pomóc.

Są dwie dobre techniki manualne (na boczne ścianki, bo gryzące to po prostu klasyczne przesuwanie):
jak na stronie curaprox, kąt 45 i delikatny masaż (tu trzeba mieć Ultra soft).
bądź kąt 45 stopni i zamiatanie w dół (zadziała w większości).

Przesuwanie na boki (na bocznych) to kiepska technika.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi