Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224463 razy)

Dante

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Marzec 2018, 09:15:48 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Marzec 2018, 10:11:54 »
Twój wpis nr 43 w niniejszym wątku.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Marzec 2018, 12:16:21 »
Etiopia Yirgacheffe Banko Jirimititi
Profil: melon, malina, czerwone owoce, kwiaty, zbalansowana lekko cytrynowa słodycz.
Odmiana: Heirloom.
Wysokość uprawy: 190 m n.p.m.
Metoda obróbki: Natural.
Data palenia 20.02.2018.

Najlepsza z kaw jaką do tej pory piłem. Wydaje się bardzo lekka. Nie dominują w niej żadne smaki które pchały by ją gdzieś albo w kierunku gorzkości, albo kwaśności. Jest idealnie zbalansowana. Kiedy spróbowałem ją po raz pierwszy uderzył mnie niezwykły aromat kwiatów. Jakbym nagle przeniósł się z palarni gdzie jej próbowałem do jakiegoś kwiatowego ogrodu, pośród pachnące kwiaty. Ta kawa przywołuje mi na myśl, małe białe kwiaty na drzewach, które jak się mija w piękny wiosenny dzień uderzają pięknym, delikatnym i intensywnym aromatem kwiatowym.
Dzisiaj również lekko może i wyczuwam arbuz w smaku, ale nie wiem na ile to nie jest sugestia zaczerpnięta z profilu kawy. Parzona póki co nieudolnie jeszcze w V60. Taka smaczna, że aż żal marnować każde ziarenko na próby w pozostałych urządzeniach.. :P

Audun Coffee - Brazylia Fazenda Rainha Miaki
Kraj: Brazylia
Region: Minas Gerais
Wysokość: 1050 - 1250 m n.p.m.
Odmiana: Yellow Bourbon
Proces: Pulped natural
Profil: Charakteryzuje się intensywną czekoladową słodyczą oraz niską kwasowością.

Nie trafiłem tutaj chyba w swój ulubiony profil smakowy. Kawa parzona w AP i V60. Nie mogę oprzeć się wrażeniu że ta kawa w jakiś sposób posiadała w sobie aromat kartonu. To był główny smak/aromat jaki od niej czułem. Jeśli udało i się w jakiś sposób zminimalizować to wrażenie kawa często dawała posmak czekoladowy, chociaż jak dla mnie wyczuwałem tam najbardziej masło orzechowe, a raz wyczułem bardzo intensywny smak marcepanu. Dla mnie chyba zbyt nieobliczalna kawa.

Bonanza - Ethiopia Sasaba
Kraj pochodzania ziarna: Etiopia
Region: South Oromia, Guji
Odmiana: Local Heirlooms
Metoda obróbki: Natural (sucha)
Wysokość upraw: 1800 m n.p.m.
Profil: truskawki, czekolada mleczna, wyraźna kwaskowatość.

Parzona w AP. Żałuję że wtedy jeszcze nie miałem nic przelewowego, dlatego chętnie do niej wrócę. Kawa wydaje się dosyć kwaskowata, czasami aż bardzo. Tak bardzo, że potrafi przytłumić aromat truskawki i mlecznej czekolady. Chociaż zaznaczę, że przy pierwszej próbie w AP, jako szczęście nowicjusza odnalazłem wszystko zgodnie z jej profilem smakowym według profilu przedstawianego przez sklep. Później bywały mniej lub bardziej udane próby odzyskania utraconego profilu :) Ale do tej kawy zdecydowanie wrócę, bo warto.
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Marzec 2018, 13:23:36 »
Tanzania Mangwila Idunda Java Coffee, Washed
Parzona w V60

W aromacie orzeszki, w smaku dominuje borówka (skąd oni w Tanzanii wzięli borówki ;) ), na tyle wyraźnie, że jest do rozpoznania przed przeczytaniem opisu ;), posmak raczej orzechowy. Sporo słodyczy, nie za wiele kwasowości ale dobrze zbalansowana i "czysta". Bardzo przyjemna kawka, jedna z fajniejszych ostatnio "kaw miesiąca" z Javy.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Marzec 2018, 21:32:52 »
Bailies - Brazylia Sao Silvestre

Naturalna Brazylia, odmiana Yellow Icatu i Catuai. Pierwszy raz się spotkam z Icatu i jest pozytywnie. Małe ziarenka, wypalane pod metody alternatywne. Aromat tropikalnych owoców. W kalicie słodkie figi przełamane orzechami, Gabi dodała do tego nutkę ananasa. Espresso mocno kwaskowate, raczej nie pijalne, choć jako cappu bardzo delikatna i przyjemna. Kawa dobra, choć gdy spojrzeć na cenę €6 to nawet bardzo dobra ;)

Rocket Bean - Etiopia Magic Pussy

Oczywiście z Coffeedesk (kocham Was za te darmowe i ekspresowe wysyłki do Irlandii :poklon: ) Baaaardzo rzadko kupuje kawy z przeznaczeniem do espresso, tym razem jednak nie mogłem się oprzeć. Próbowałem ją już na WBC 2016 i mimo, że wypiłem wtedy za dużą ilość kaw, ta zapadła mi w pamieć ( i to nie tylko z powodu nazwy). Kociak (a może raczej powinno się to tłumaczyć na bóbr? ) w espresso to po prostu petarda. Czysty różowy grapefruit czyli lekka kwasowość i delikatna goryczka. W prismo jeszcze lepiej! Przepis z opakowania plus papierowy filtr. Jako malutkie americano (łącznie 100ml po dolaniu wody) oprócz tego soczystego grapefruita da się wyczuć winną nutkę - w końcu to naturalna Etiopia. Osobiście dla mnie kawa świetna, na długo ją zapamiętam.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Marzec 2018, 21:36:21 »
Co to za "magic pussy"? Nic konkretnego?


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Marzec 2018, 23:12:45 »
Co do Gardellego Mzungu po kilku próbach w V60 dało się zmniejszyć niechciane aromaty bez utraty przyjemnych, przy dość krótkim przelewie ok. 2:25 i 94 stopniach. Okazało się później że zawodnik z Austrii na niej startujący jeszcze krócej ją zaparzał. Zastanawia mnie tylko taka rzecz. Opis na opakowaniu nie zgadza się z tym co podaje zawodnik sędziom. Zaczynając od odmiany w zawodach tylko Nyanzaland, na paczce Nyanzaland + SL 14. W zawodach wysokość uprawy 2300-2400 mnpm na paczce 1900-2000. Poza tym w mojej paczce sporo mocno połamanych ziaren ok. 8% paczki. Cóż, chyba mam marudną naturę, ale trochę to dla mnie nie jest ok ze strony producenta. Za tą cenę drugi raz bym nie kupił, ale fajnie było spróbować.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2018, 23:23:12 wysłana przez krystians »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Marzec 2018, 13:23:35 »
@Szczympek, czy łotewskiego bobra parzyłeś do espresso (jak to brzmi ;) ) wg przepisu deskowych?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Marzec 2018, 13:34:48 »
Nie. Mieliłem na EK 18 gramów i 40 gramów w filiżance. Tak jakoś lubię ;) Choć, jak napisałem wcześniej, używam teraz głównie prismo.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Marzec 2018, 15:14:36 »
Co do Gardellego Mzungu po kilku próbach w V60 dało się zmniejszyć niechciane aromaty bez utraty przyjemnych, przy dość krótkim przelewie ok. 2:25 i 94 stopniach. Okazało się później że zawodnik z Austrii na niej startujący jeszcze krócej ją zaparzał. Zastanawia mnie tylko taka rzecz. Opis na opakowaniu nie zgadza się z tym co podaje zawodnik sędziom. Zaczynając od odmiany w zawodach tylko Nyanzaland, na paczce Nyanzaland + SL 14. W zawodach wysokość uprawy 2300-2400 mnpm na paczce 1900-2000. Poza tym w mojej paczce sporo mocno połamanych ziaren ok. 8% paczki. Cóż, chyba mam marudną naturę, ale trochę to dla mnie nie jest ok ze strony producenta. Za tą cenę drugi raz bym nie kupił, ale fajnie było spróbować.



Tutaj filmik z występu Rubensa. Chyba trochę wyjaśni..


Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Marzec 2018, 20:14:16 »
Jak widzimy powyżej, Rubens użył ponownie konceptu "one tree microlot". W domu prowadził fermentację, zabierając mikrolot do walizki. Przed chwilą dowiedziałam się od znajomego prowadzącego eksperymenty w Afryce, że "one trre microlot" to 1kg-3 kg surowego ziarna. To jest zaiste NIEDUŻO.

Jeśli Rubens, tak jak świadczą jego słowa, kupił całą produkcję od jednego farmera (około 300 kg), to mówimy o hipotetycznej ilości 150-200 drzewek kawowca. Pamiętam jego rozterki dotyczące nano-lotów z Meksyku: czy wybrać drzewko o ziarenkach dających ciekawszy napar (więcej aromatów) czy więcej słodyczy.

Na plantacjach firmy 90 PLUS każde drzewko ma swój numer i prowadzi się na jego temat statystyki a potem dobiera "rodziców" konkursowych mikrolotów. Jeśli tak jest, to możemy się spodziewać dość dużej zmienności w profilach sensorycznych tej Ugandy.



 

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Marzec 2018, 20:36:38 »
Kawa India Kapi Royal Peaberry 100% Robusta
Ważne dane:
Kofeina: około 180mg/espresso
Wysokość uprawy: 500-1000m npm.
Sklep: świeżopalona.

Nie piłem jeszcze tej kawy z kawiarki jak zaleca sklep świeżopalona.
Natomiast zrobiłem w pracy wśród użytkowników tchibo i jacobs mały poczęstunek w formie niestandaryzowanego cuppingu, gdyż nie miałem wagi na wodę, więc kawy zaparzyły się w różnym stopniu intensywności.
Generalnie kawa wszystkim smakowała. Głównie podnoszono, że nie jest w końcu kwaśna. Rzeczywiście kawa India Kapi Royal Peaberry posiada bardzo mało kwastkowatości. Intensywniejszy napar potrafi za to być goryczkowy. Jeśli chodzi o smak to można by powiedzieć że coś tam jest drzewnego. Na więcej nie czuję się na siłach.
natomiast trafiona w sposób zaparzona robusta pozostawiała przyjemny posmak orzechowy w ustach!.
Jeśli chodzi o smak w dalszej kolejności, to kiedyś byłem u znajomych którzy nie piją kawy. Więc kawę w domu mieli, kupioną ileś miesięcy temu i przełożoną do słoika dla gości. Ta kawa poza pewnymi smaczkami które da się w niej odkryć w pozostałej części smakuje właśnie jak zwietrzała kawa sklepowa.

No ale jest jeszcze druga strona medalu. Kofeina. Rzeczywiście ta kawa robi robotę. Czuć mocny kofeinowy kopniak, którego nie ma w arabice. Po wypiciu nawet szklanki oczy otwierają się, zapomina się o senności i włącza się motorek w nogach. Wszyscy ocenili kawę jako bardzo mocno pobudzającą. Niektórzy odczuwali nawet cytuję: "aż czuję w łokciach jak mnie mrowi".

Uwaga: w ramach doświadczeń, poczęstowałem tą kawą osoby które nie piją codziennie kawy, a więc ich tolerancja na kofeinę jest niska. Reakcja tych osób była standardowa: nadmierna potliwość, niepokój, roztrzęsienie. Myślę, że nie byłoby dobrym pomysłem częstować tą kawą osoby w ogóle nie pijące kawy.

Smak: w zależności od sposobu zaparzenia, może być zaskakująco ciekawy, drzewny, z interesującym posmakiem orzechowym, jednak przypomina mocno zwietrzałą mielonkę ze sklepu w głównej mierze.

Moc: zdecydowanie warto poświęcić swój język, jeśli oczekujemy od kawy zdecydowanego pobudzenia.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2018, 20:45:56 wysłana przez Bartus_M »
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Marzec 2018, 20:50:44 »
Na to pobudzenie polecam macerat z dobrej, jasnej kawy z gatunku coffea arabica -- będzie bardziej rześko i znacznie smaczniej...

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Marzec 2018, 21:00:56 »
100% robusty na odrobaczenie dobre. W końcu nawet szkodnik tego nie tyka ;D

Z maceratem dobra podpowiedź. Największego lenia rozkręci. Nie wiadomo co z rękoma robić hehe.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi