Autor Wątek: Młynki do kawy w ekspresach automatycznych. Jaki kupić?  (Przeczytany 2749 razy)

Offline fr86

  • Wiadomości: 13
Młynki do kawy w ekspresach automatycznych. Jaki kupić?
« dnia: 19 Marzec 2019, 18:02:08 »
Witajcie,

planuje zakup ekspresu automatycznego w związku z tym, że w tygodniu brakuje mi czasu. Kwotę jaką bym chciał przeznaczyć to albo okolice 2500 zł, albo kwota 4000 zł (o ile ma to sens). Najczęściej pije kawy mleczne.  Czytałem post "Chcę kupić ekspres. Przeczytaj zanim zapytasz." oraz praktyczny test trzech maszyn, czyli Jura, Nivona i DeLonghi. Oczywiście przejrzałem wiele różnych wątków i opinii. Chciałbym zapytać się jakie młynki automatyczne są najlepsze w ekspresach automatycznych. Na stronie Jury znalazłem informację o młynku Aroma G3
"Inżynierom JURA udało się opracować najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno (ok. 2,5 sek.), które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna."

Czy w podanych modelach również są młynki pozwalające cieszyć się świeżo zmieloną kawą tak jak w Jurach?
DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica - 2600 zł
DeLonghi ECAM370.95.S Dinamica Plus - 3200 zł
DeLonghi ECAM550.55SB PrimaDonna Class - 3600 zł
Nivona CafeRomatica 859 - 4700 zł
Nivona CafeRomatica 841 - 3700 zł
Jura ENA8 - 4300 zł
Jura E8 v2 - 5000 zł
Melitta Barista T Smart F83/0-102 - 3600 zł

Który z tych ekspresów możecie polecić? Zależy mi też na łatwej i szybkiej konserwacji urządzeń oraz ogólnej eksploatacji. Tylko ekspresy DeLonghi posiadają pojemnik na mleku, ale jest on bardzo łatwy w czyszczeniu. Nivona 859 lub Jura E8 są ponad mój budżet i mogę je wziąć tylko w przypadku, gdy naprawdę są lepsze od pozostałych wymienionych. Jura w najdroższym wymienionym ekspresie ma taką przewagę, że potrafi zaparzać kawy nawet do 16g.  Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że wątki ekspresów automatycznych są pomijane na tym forum, ale ja po prostu nie jestem w stanie mieć innego urządzenia na tę chwilę.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynki do kawy w ekspresach automatycznych. Jaki kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2019, 18:55:35 »
”Zależy mi też na łatwej i szybkiej konserwacji urządzeń"

Do tego to akurat automat jest najgorszym wyborem.

Offline fr86

  • Wiadomości: 13
Odp: Młynki do kawy w ekspresach automatycznych. Jaki kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2019, 23:19:37 »
Dlaczego? Raz na dwa miesiące przy okazji weekendu będę w stanie wrzucić tabletkę czyszczącą. Tak samo jak raz na dwa tygodnie będę w stanie podpiąć pojemnik z płynem do czyszczenia układu mlecznego. Nivona ma fajnie rozwiązane czyszczenie dysz i rurki spieniacza do mleka gorącą wodą, a następnie pianą. Do codziennej konserwacji wydaje się to wystarczające. Przy Jurze to wygląda dużo gorzej.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do kawy w ekspresach automatycznych. Jaki kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2019, 00:23:11 »
Zależy mi też na łatwej i szybkiej konserwacji urządzeń oraz ogólnej eksploatacji
W delongu masz młynek stalowy, stożkowy umożliwiający 14 ustawień grubości mielenia. Do świeżej kawy to aż nadto.
Cały moduł zaparzający wyciągasz i myjesz pod kranem, ot i cała filozofia. Operacja zajmuje +/- 40s.

Reszty nie znam, nie mam porównania, nie miałem w rękach.

Offline fr86

  • Wiadomości: 13
Odp: Młynki do kawy w ekspresach automatycznych. Jaki kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2019, 22:25:07 »
Jakieś opinie o Nivonie 841 lub 859?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi