Autor Wątek: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?  (Przeczytany 35967 razy)

Offline Sopran

  • Wiadomości: 4
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Listopad 2018, 20:22:33 »
Dziękuje za odpowiedź. JUż mam odpowiedź z best in jura.de Jest język polski i koszt wysyłki niecałe 15 euro. Teraz pozostaje kwestia zakupu i czy brać euro przez kantor internetowy banku ? hmm

Offline ChrisPL Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, V60, AP, Melitta AromaSignature DeLuxe
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Bezzera BB005TM, C40, Aergrind, Astoria Super Jolly
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Listopad 2018, 09:44:25 »
Witam, dziś dostałem odpowiedź od STOLL Espresso: "die Jura E8 hat ein Polnisches Menü".  To znaczy, że ma polskie menu.

Offline piotro

  • Wiadomości: 37
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Listopad 2018, 10:32:18 »
i czy brać euro przez kantor internetowy banku ? hmm
Zobacz sobie revolut.com, taka karta wielowalutowa prepaid. Ogólnie bardzo fajna opcja do płacenia w internecie walutami lub na wyjazdach zagranicznych.

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Listopad 2018, 10:56:48 »
Zobacz sobie revolut.com, taka karta wielowalutowa prepaid. Ogólnie bardzo fajna opcja do płacenia w internecie walutami lub na wyjazdach zagranicznych.
W Biedronce też zapłacisz. :) A na poważnie Revolut to wszystkie plusy posiadania karty przedpłaconej w dodatku z możliwością "blokowania" karty w kilka kliknięć z poziomu aplikacji - czyli wprost stworzona do płatności w internecie. Chodzi mi o to, że tak jak każdy zainteresowałem się Revolutem jako metodą do płatności za granicą w innych walutach ale z czasem doszedłem do wniosku, że ma jeszcze wiele innych zalet. Chociaż przyznam że konieczność weryfikowania się dokumentem tożsamości w "jakiejś aplikacji" w "jakiejś zagranicznej instytucji" może być dla niektórych przeszkodą. Generalnie to taki owoc nowych technologii w bankowości i chyba nie każdy to "łyknie".
Ale ja też polecam. :D

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Listopad 2018, 11:04:01 »
W UK działa to w pełni legalnie, u nas też złożyli wniosek do KNF, więc moim zdaniem jest to w miarę bezpieczne... Używam i nie narzekam.

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Listopad 2018, 11:18:07 »
W UK działa to w pełni legalnie, u nas też złożyli wniosek do KNF, więc moim zdaniem jest to w miarę bezpieczne... Używam i nie narzekam.
Nie twierdzę, że jest inaczej. Ale nie ukrywam, że nie podszedłem do tej weryfikacji bezrefleksyjnie i uważam, że jest to temat od którego niektórzy mogą się odbić. No ale to może tylko ja... w sumie to i zanim wyrzucę opakowanie paczki to usuwam etykiety adresowe. :) 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Listopad 2018, 11:35:15 »
Też tak miałem, ojciec mnie nauczył ;) I o ile to ma sens, bo wywalając takie koperty de facto udostępniasz adres każdemu, kto to wygrzebie ze śmietnika to skanując dowód w Revolucie przekazuje danej istniejącej firmie, która musi przestrzegać pewnych restrykcji związanych z ochroną danych osobowych(pewnie w RODO też się łapie) a jest w niektórych krajach zarejestrowana jako normalna instytucja finansowa ;) Dlatego nie miałem problemów z wrzuceniem danych. Do tego dostajesz fizycznie istniejącą kartę płatniczą przypisaną do konkretnej osoby, a tego byle kto nie wyda.

Offline piotro

  • Wiadomości: 37
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Listopad 2018, 14:13:20 »
Sam revolut bez autoryzacji też działa, ma tylko większe ograniczenia.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Listopad 2018, 14:31:06 »
Taki ciekawy link znalazłem opisujący wyjazd i płacenie kartą revoult. Jak widać warto.

https://www.spidersweb.pl/2018/05/revolut-jakie-oszczednosci.html

Offline Sopran

  • Wiadomości: 4
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Grudzień 2018, 18:30:21 »
Jura E8 zakupiona w best in jura. Zakup i przelew w niedzielę, pieniądze szły 2 dni. Teraz czekam na kuriera. Instrukcja obsługi juz jedzie też kurierem z Jura Polska. Nie było żadnego problemu po wysłaniu faktury mailem. Kontakt z best in jura fantastyczny, szybkie i wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania i stały kontakt po przelaniu pieniędzy za zakupy. Napiszę więcej jak przesyłka dotrze do domu.

Offline Sopran

  • Wiadomości: 4
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Grudzień 2018, 10:45:34 »
Ekspres od wczoraj w domu. Wszystko zapakowane porządnie, nic się nie zbiło. Potwierdzam, jest język polski w menu. Kupiłam też kubek szklany  Jura do mleka i pomimo ceny będzie przydatny. Obsługa intuicyjna. Zakupy w best in jura polecam, teraz jedynie cena ekspresu wzrosła. Ja przy zakupie dostałam jeszcze rabat adwentowy.

Offline Wojteksw Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Jura E8
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Luty 2019, 13:54:55 »
Rozważam zakup ekspresu Jura E8 z dystrybucji polskiej lub zakup w UE, jakie sklepy na terenie UE mają autoryzację Jury i gwarancja jest honorowana również w Polsce.
Kto posiada instrukcje pdf w j. polskim, byłbym wdzięczny za kontakt na PW. Instrukcja jest mi niezbędna do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie zakupu, w sprawie ekspresu rozmawiałem już w kilku sklepach i otrzymuję sprzeczne informacje.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2019, 14:02:47 wysłana przez Wojteksw »

Offline Wojteksw Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Jura E8
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Marzec 2019, 13:33:02 »
Ekspres Jura E8 Dark Inox kupiony, a więc temat załatwiony.

Offline Qbsterr

  • Wiadomości: 1
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #88 dnia: 01 Kwiecień 2019, 09:56:43 »
Cześć wszystkim,

Mam pytanie i porszę o wyrozumiałość dla nowego użytkownika :)

Czy best in Jura jest oficjalnym kanałem? Czyli w razie problemów ekspres będzie można oddać na gwarancję w Polsce?

Pozdrawiam :)

Offline Randri

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Profiles 1, Rancilio SILVIA V6, Gaggia Titanium
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Zakupy w Stoll Espresso - jak to zrobić?
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Kwiecień 2019, 11:31:31 »
Kilka dni temu dokonałem właśnie zakupu Jura E80 na best-in-jura - jest to autoryzowany sprzedawca - jura polska potwierdziła to wysyłając mi polską instrukcję obsługi do tego ekspresu i potwierdzając w mailu info o gwarancji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi