Autor Wątek: etzMAX  (Przeczytany 20148 razy)

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #105 dnia: 12 Maj 2022, 13:22:14 »
Widać kult pracy we wschodniej Europie
Kompleksy jakieś? Nudne się to robi. Ja p... jaka cebula.



Ja się pytam o co ci chodzi jozin?
lol

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #106 dnia: 12 Maj 2022, 13:59:14 »
Uważam, że Valerii dba o estetykę urządzeń, a jedynie pewne językowe problemy stoją na drodze do odpowiedniego komunikowania tego. Oczywiście każdy ma jakieś swoje upodobania. Mi większość urządzeń ze świata kawowego nie podoba się pod względem estetyki.

Szczerze mówiąc również nie rozumiem co merytorycznego miałby wprowadzić tekst o "wschodniej Europie", szczególnie gdy Szczympek też jesteś emigrantem z Europy Wschodniej. Nie widzę nic złego w kulcie pracy i założeniu, że podstawą jest, aby urządzenie wykonywało jak najlepiej przewidzianą dla niego pracę. W tej chwili wiele urządzeń wpierw projektowanych jest pod względem wyglądu, a dopiero potem próbuje się jakoś wpasować w to bebechy.

Kult pracy to coś bardzo złego. Dlatego do tej pory sporo ludzi robi sobie dom jak fabrykę ;) Tak czy inaczej w ostatnim zdaniu masz racje, trzeba być uważnym.
Powoli to się zmienia w lepsza stronę. Już lata temu Maja Wloszczowska gdy odpisywała na to jaki rower kupić to odpisywała, że najładniejszy ;) dlatego, że będzie wtedy większa motywacja by jeździć i wciągnąć się w to. A w tym samym czasie na forach polecano jakieś paskudne Schwinny niebiesko czarno zielone, bo maja klasę lepsza przednią przerzutkę ;)

A Kazak na pewno będzie fajnie komponował w modernistyczne miejsca :)
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2022, 14:06:56 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #107 dnia: 12 Maj 2022, 14:09:36 »
Jasne, sprzęt ma cieszyć pod jak największą ilością aspektów. Widocznie kult pracy rozumiemy inaczej, wszystko może być wypaczone, ja w tej kwestii staram się patrzeć z perspektywy pozytywnej jako tradycję rzetelnej, rzemieślniczej roboty.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2022, 14:12:56 wysłana przez krystians »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #108 dnia: 12 Maj 2022, 14:15:24 »
Ja bym chciał tylko nieśmiało podkreślić, że młynek Valeriego nie jest brzydki, tylko mnie nie do końca odpowiada taka estetyka. Tak to opisałem. Czujecie różnicę?

Nikt nie powinien mówić że coś jest brzydkie, tylko czy coś mu się podoba bądź nie.
I takimi spostrzeżeniami możemy się dzielić i wtedy dyskusja nie zmienia się natychmiastowo w wyzywanie i kłótnię, bo każdy ma swój gust i to ładne co się komu podoba :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #109 dnia: 12 Maj 2022, 14:20:48 »
Jeśli o mnie chodzi, to ja nie odnosiłem się do Twojej wypowiedzi kabzior. :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #110 dnia: 12 Maj 2022, 14:25:36 »
Jeśli o mnie chodzi, to ja nie odnosiłem się do Twojej wypowiedzi kabzior.

Ja wiem, wiem, pisałem tak ogólnie, bo nagle z mojego stwierdzenia że coś nie do końca mi pasuje wyglądowo nie wiedzieć jak wywiązała się kłótnia i wyzywanie :(

Poza tym napisałeś:

Uważam, że Valerii dba o estetykę urządzeń


z czym absolutnie się zgadzam! to że coś nie do końca mi się podoba nijak nie implikuje tego, że jest wizualnie niedopracowane. jest mnóstwo obiektywnie ładnych (jeśli to w ogóle możliwe) rzeczy których jak akurat bym nie chciał mieć, bo są, jak to mówimy, "nie w moim stylu".

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #111 dnia: 12 Maj 2022, 14:31:07 »
Odnosiłem się do treści zawartych w wypowiedzi Szczympka.

Moja żona prowadzi wykłady o tym czy coś może być obiektywnie ładne. Kiedyś były kanony piękna. Jeśli dobrze pamiętam, to na ogół wynikało to z matematyki i symetrii spotykanej w przyrodzie.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2022, 14:34:04 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #112 dnia: 12 Maj 2022, 15:42:27 »
Kiedyś? Mam nadzieję, że wciąż jesteśmy wrażliwi na piękno przyrody... Wczoraj tuż przed moimi stopami wypełzł sporej długości zaskroniec -- jakież to piękne zwierzę. Przemknął szybko i skrył się w zaroślach nad stawem.

Czym innym jest piękno użytkowych sprzętów, ludzkich projektów, grafik itp.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #113 dnia: 12 Maj 2022, 16:02:32 »
Miałem przyjemność testować EL71 przez 5 dni :):), dla  mnie wizualnie to bardzo fajna koncepcja , może kilka detali bym poprawił:)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Maj 2022, 16:03:22 »
Czym innym jest piękno użytkowych sprzętów, ludzkich projektów, grafik itp.
Dlaczego? Przeważnie korzystając z doświadczeń milionów lat ewolucji jesteśmy w stanie stworzyć coś wydające się naturalnie piękne. W przypadku natury, otacza nas zewsząd piękno, w dodatku praktyczne, bo gdyby nie było takie, to byśmy go nie widzieli. Wystarczy czerpać z tego garściami.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Maj 2022, 16:07:56 »
Konkludując , jako ludzie próbujemy odwzorowywać niedoścignione piękno natury i otaczającego nas świata ,jak to czasami bywa z rożnym skutkiem :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi