Autor Wątek: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu  (Przeczytany 13623 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Październik 2018, 15:56:00 »
Ceado E37Z-Hero, też jest do ogarnięcia :) Zapraszam na priv lub proszę o mail, to na pewno się dogadamy.
Tak, tak, ja też zapraszam w tej sprawie ;).

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Październik 2018, 22:34:45 »

(...)Ostatecznie stanęło na tym, że kupię ECM Technika IV Profi jeśli to ma być HX lub Bezzera Duo MN jeśli 2B. Obie maszyny w swojej klasie są naprawdę niezłe i zbudowane jak czołg z wysokiej klasy podzespołów, obie z pompą rotacyjną, a różnica w cenie pomiędzy nimi to tylko nieco ponad 100 euro na Elektrosie (w kraju kupować nie ma sensu, ceny są wyraźnie zawyżone). (...)


Pragnę jedynie sprostować, że cenny w kraju nie są, ani trochę zawyżone :NO:
Nasz sklep oferuje najniższe ceny w Europie, jednocześnie zapewniając: serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz błyskawiczną dostawę  :ok:

Ceado E37Z-Hero, też jest do ogarnięcia :) Zapraszam na priv lub proszę o mail, to na pewno się dogadamy.


To jest prawda i nieprawda. Uściślę, ceny wyjściowe macie niskie, ale możliwość utargowania u Was czegokolwiek (sprawdzone) jest bardzo niska. Oczywiście to się zapewne łączy. Nie zmienia to jednak faktu, że krótka wymiana maili i u zagranicznego sprzedawcy (a i u niektórych krajowych) można otrzymać rabat pokroju 10-12% (w przypadku ekspresów) na cenę końcową i wtedy oferta jest już lepsza (tańsza) od Waszej.

Przykład z życia wzięty, bowiem mój brat, który nie jest aż takim zapaleńcem kawy jak, wybierał i szukał niedawno ekspresu (rozsądnie wycenionego HX), zgłębialiśmy razem temat, ostatecznie wybór padł na BZ 10. U Was poprzednia wersja tego ekspresu była przeceniona na 4150 zł, u zagranicznego sprzedawcy (IT) kosztowała 980 euro, a więc minimalnie więcej w przeliczeniu, po kilku szybkich mailach, zaproponowano mu 10% rabatu i darmową wysyłkę (UPS). Za całość więc zapłacił dokładnie 882 euro. Po kursie wymiany z dnia transakcji wyszło 3775 zł. Czyli blisko 400 zł taniej niż u Was. Przesyłka dotarła szczęśliwie do niego po 4 dniach.

W mojej obecnej sytuacji jest identycznie pomimo, że macie wyjściowe ceny na ekspresy niższe od zagranicznego sprzedawcy, to tam również mi zaproponowano rabat  - 12% na BZ Duo Top MN i 10% na przecenią już i tak w ich sklepie Technikę IV Profi +darmowa wysyłka, co przekłada się na wyraźnie niższe ceny niż u Was. Odpowiednio po przeliczeniu na dziś wychodzi 7654 zł (1780 euro) za Duo Top MN, u Was kosztuje wedle strony - 8320 zł. Przeceniona Technika IV Profi po rabacie wychodzi u nich 6611 zł (1537 euro), u Was 6990 zł. Brałem też pod uwagę Mitica Top (bez PID) i różnica była podobna, u nich po rabacie wychodziło 6407 zł (1490 euro), u Was po przecenie na stronie jest 7190 zł.

Masz natomiast rację, u Was jest serwis na miejscu (gwarancyjny i pogwarancyjny) to jest spory plus. Każdy ma jednak swoje priorytety.

Teraz chcę kupić ekspres, bo i tak mocno mi się z tym przeciągnęło już, natomiast na gwiazdkę kupię wspomnianego Ceado E37Z-Hero, bo na niego "zachorowałem". Pewnie pozbędę się swojego e37s wcześniej (pomimo, że jestem z niego bardzo zadowolony - ale jak to mówią - lepsze jest wrogiem dobrego). Możemy ponegocjować później jeśli chcesz, wstępną ofertę od zagranicznego sprzedawcy już mam. Teraz priorytet to ekspres.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2018, 22:43:27 wysłana przez MSL »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Październik 2018, 23:36:38 »
Gratuluję podejścia  :doh:

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Październik 2018, 23:53:27 »
To skoro już szyderczo gratulujesz, to choć mogę się domyśleć - bądź może łaskaw rozwinąć swoją błyskotliwą myśl. ;)

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Październik 2018, 00:34:24 »
młynek chcesz za 20k a o 400zł się będziesz droczył, ryzykował gwarancję zagraniczną i wspomagał wszystko tylko nie Polskę :) Swoją drogą bez znajomości swoich upodobań kupowanie sprzętu, którego nie ma nawet jeszcze żadnej sensownej bezstronnej recenzji jest troszkę ryzykowne. Ba nie ma nawet charakterystyki jego żaren. Myślisz, że jest lepszy od tego który teraz masz? Będą jaja jak sie okaże że espresso ci z niego średnio smakuje. Zakup to nie problem, ale trzeba wiedzieć czego się oczekuje od sprzętu i czego się szuka w kawie. Ale pocieszę cie, wystawisz na pchli targ z -20% to zapomnisz o tych 400zł  :mrgreen:
kupowanie bez znajomości swoich preferencji to tak jakbyś kupił sobie rower ale okazuje się że ty jednak wolisz jeździć samochodem.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 00:38:18 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Październik 2018, 00:40:45 »
Nic dodać, nic ująć nester :szampan:

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Październik 2018, 01:09:13 »
młynek chcesz za 20k a o 400zł się będziesz droczył, ryzykował gwarancję zagraniczną i wspomagał wszystko tylko nie Polskę :) Swoją drogą bez znajomości swoich upodobań kupowanie sprzętu, którego nie ma nawet jeszcze żadnej sensownej bezstronnej recenzji jest troszkę ryzykowne. Ba nie ma nawet charakterystyki jego żaren. Myślisz, że jest lepszy od tego który teraz masz? Będą jaja jak sie okaże że espresso ci z niego średnio smakuje. Zakup to nie problem, ale trzeba wiedzieć czego się oczekuje od sprzętu i czego się szuka w kawie. Ale pocieszę cie, wystawisz na pchli targ z -20% to zapomnisz o tych 400zł  :mrgreen:
kupowanie bez znajomości swoich preferencji to tak jakbyś kupił sobie rower ale okazuje się że ty jednak wolisz jeździć samochodem.

Jakże łatwe dla ludzi jest ocenianie innych ludzi. Przykre. No dobrze, więc tak tylko skrótowo:

Nie droczę się o nic, operuje w sferze faktów - odniosłem się rzeczowo do tego, co napisał. Dla mojego brata w tym konkretnym przypadku robiło to różnicę. Ja sam jeszcze nie zdecydowałem, co również jasno napisałem. I jeśli myślisz, że fakt iż kogoś stać na Koenigsegg Agera to pójdzie go kupić do obojętnie jakiego dilera (droższego) to się mylisz. Wiem z doświadczenia. Ludzie, którzy mają pieniądze, prawie zawsze zastanawiają się 10 razy nim je wydadzą, o ile to nie jest 5 czy 10 zł (a nawet i to nie jest regułą). Zazwyczaj mają je właśnie dlatego, że je szanują.

A Polskę wspieram, a raczej Polaków, zwierzęta i kilka innych organizacji charytatywnych, nie żeby to była kogokolwiek sprawa. Ocenianie książek po okładce mówi więcej o Tobie niż o mnie, tak samo jak i Twoim przedmówcy, który musiał swój złośliwy komentarz napisać przecież i choć to nie ma w zasadzie żadnego (większego) znaczenia, potwierdza jedynie to co napisałem na początku.

W odniesieniu do kupna młynka bez recenzji, wystarczyło przypomnieć sobie wiadomość z poprzedniej strony:


Co do E37Z-Hero poczekam trochę na recenzje i.... pewnie kupię na gwiazdkę, dowiadywałem się w IT, spodziewają się mieć je w połowie listopada

Zakładam, że recenzje będą pozytywne, ale oczywiście wszystko możliwe, dlatego spokojnie na nie poczekam.
Jeśli chodzi o preferencje, to do tego czasu (zakupu) przynajmniej wstępnie je poznam. Rzadko robię coś bez przemyślenia.

To powiedziawszy będę wdzięczny jeśli przemyślenia na temat tego jak wydaje pieniądze w moim prywatnym życiu, na co oraz szczególnie to czy i kogo nimi wpieram pozostawicie dla siebie. Nigdzie w swoich wiadomościach o poradę tego typu nie prosiłem i nikomu bez wyraźnej prośby takowej również nie udzielam, bo zwyczajnie nie taka moja rola. Nie jestem małostkowy, nigdy nie byłem i to jest zwyczajnie przykre. Każdy dokonuje swoich wyborów i ma swoje priorytety.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 01:13:45 wysłana przez MSL »

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Październik 2018, 02:00:24 »
Słuchaj.. nikt tu Cię nie ocenia, tylko wyciąga wnioski z tego co sam przed chwilą napisałes. Wykalkulowałeś to tak dokładnie, że sam czytając zagubiłem się w tych kalkulacjach  :mrgreen: i zapamiętałem tylko 400zł taniej !

Co do młyna to raz piszesz że "zachorowałeś" i że kupujesz a dalej że czekasz na recenzje. Do gwiazdki miesiąc został myślisz, że wstępnie swoje preferencje będziesz już znał ? Ja myśle, że nawet poprawnie espresso nie zrobisz do tego czasu. Nie mówiąc już o poznaniu dziesiątek typów kaw w różnych stopniach wypalenia, wypicia dziesiątek kilogramów i do "dorośnięcia" do własnego smaku. A nawet jak będzie już jakaś recenzja do gwiazdki i poznamy charakterystykę tych żaren i ogólnie co to za zwierzyna,  to Tobie to i tak nic nie da, bo nie wiesz co do czego z czym się je, a już tym bardziej co tobie najbardziej pasuje.


Także zaufaj, że ludzie na tym forum przeszli naprawdę dłuuugą drogę w definiowaniu swoich upodobań, czasami nawet zatoczyli koło i wrócili do korzeni. Dlatego uważam że zakup jakiegokolwiek sprzętu, ma pomóc tobie w osiągnięciu zamierzonego efektu, wejściu na szczyt, który dana konstrukcja jest w stanie zapewnić bardziej niż inne.

Ode mnie to tyle.
If only closed minds came with closed mouths

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Październik 2018, 05:13:21 »
W budżecie Caedo można już dostać naprawdę ekstra młynki.
Ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się z TITVS grinders. Albo ich TITVS albo modyfikowany przez  nich EK43S.
A z bardziej egzotycznych Helor Stance Motor lub EG-1. Jest jeszcze Kafetek Monolith ale październikowa seria już wyprzedana.


Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Październik 2018, 08:50:55 »
Słuchaj.. nikt tu Cię nie ocenia, tylko wyciąga wnioski z tego co sam przed chwilą napisałes. Wykalkulowałeś to tak dokładnie, że sam czytając zagubiłem się w tych kalkulacjach  :mrgreen: i zapamiętałem tylko 400zł taniej !

Co do młyna to raz piszesz że "zachorowałeś" i że kupujesz a dalej że czekasz na recenzje. Do gwiazdki miesiąc został myślisz, że wstępnie swoje preferencje będziesz już znał ? Ja myśle, że nawet poprawnie espresso nie zrobisz do tego czasu. Nie mówiąc już o poznaniu dziesiątek typów kaw w różnych stopniach wypalenia, wypicia dziesiątek kilogramów i do "dorośnięcia" do własnego smaku. A nawet jak będzie już jakaś recenzja do gwiazdki i poznamy charakterystykę tych żaren i ogólnie co to za zwierzyna,  to Tobie to i tak nic nie da, bo nie wiesz co do czego z czym się je, a już tym bardziej co tobie najbardziej pasuje.

Także zaufaj, że ludzie na tym forum przeszli naprawdę dłuuugą drogę w definiowaniu swoich upodobań, czasami nawet zatoczyli koło i wrócili do korzeni. Dlatego uważam że zakup jakiegokolwiek sprzętu, ma pomóc tobie w osiągnięciu zamierzonego efektu, wejściu na szczyt, który dana konstrukcja jest w stanie zapewnić bardziej niż inne.

Ode mnie to tyle.

Względem młynka masz jak najbardziej rację, cały czas bije się w myślach czy powinienem go kupić. Racjonalnie - nie, obecny spokojnie mi wystarczy. Ot Hero mi się bardzo podoba, dlatego też napisałem, że na niego zachorowałem.

I jak najbardziej doceniam wszelkie rady względem sprzętu go kawy czy sposobu jej przygotowania, w końcu po to tu jestem - aby zasięgnąć porady od osób, które mają większe doświadczenie w tej materii ode mnie. Podziękował.

W budżecie Caedo można już dostać naprawdę ekstra młynki.
Ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się z TITVS grinders. Albo ich TITVS albo modyfikowany przez  nich EK43S.
A z bardziej egzotycznych Helor Stance Motor lub EG-1. Jest jeszcze Kafetek Monolith ale październikowa seria już wyprzedana.

Podziękował za sugestię, przy drugiej kawie się im przyjrzę. :)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Październik 2018, 09:39:10 »
@MSL  nie unoś sie tak od razu

Ja i @pj.w  zachorowaliśmy spory czas temu na młynek  Kafatek i  do tej pory jeszcze ich  nie mamy  ;) (pewnie z racji ceny oraz  tego ,że są bardzo limitowane i  każda partia( tylko kilka sztuk co prawie pół roku na cały świat !) sprzedają się w ciągu góra 3-5 minut.
Jak zachorowałeś czy zakochałeś się w swoim  Ceado Hero to nikt Cie od decyzji zakupu nie odwiedzie. Tylko czasem warto  na chłodno jeszcze raz ją przemyśleć.
I jako informacja dla Ciebie są ekspresy ( przeważnie gastronomiczne), w których każdy bojler wyposażony jest w dodatkowy zawór , przez który można spuścić wodę (czy to bojler pary czy kawowy)  ale cenowo raczej odstają od zakładanego przez Ciebie budżetu . Nie jest to bardzo wygodna procedura ( demontaż obudowy), ale warto wiedzieć , że takie ekspresy istnieją. Zawory  te bardzo pomagają w utrzymaniu w czystości czy odkamienianiu bojlerów.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 10:19:21 wysłana przez PiotrekBM »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Październik 2018, 10:14:50 »
sprzedają się w ciągu góra 3-5 minut.
Ostatnio padł serwer i rano następnego dnia europejskiego czasu było kilka sztuk Conical do wzięcia ;).
Ale ja już ostatecznie wziąłem Niche i do spółki z Mythosem i LR - mam co chciałem. Koniec poszukiwań ;)

A z jeszcze ciekawych młynków, w cenie rozsądnej, jest rumuński klon Versalaba/TITVSA - Hedone Honne.
Chyba nikt w tego w Polsce nie ma, ale sama koncepcja, kruszenia ziaren przez stożek a potem siekania przez płaskie żarno w teorii jest piękna.

https://www.freshcup.com/wp-content/uploads/2018/07/Hedone_HONNE-grinder.jpg


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Październik 2018, 10:21:49 »
sprzedają się w ciągu góra 3-5 minut.
A z jeszcze ciekawych młynków, w cenie rozsądnej, jest rumuński klon Versalaba/TITVSA - Hedone Honne.
Chyba nikt w tego w Polsce nie ma, ale sama koncepcja, kruszenia ziaren przez stożek a potem siekania przez płaskie żarno w teorii jest piękna.
https://www.freshcup.com/wp-content/uploads/2018/07/Hedone_HONNE-grinder.jpg

Nie ma ale może mieć. W każdej chwili mogę go ściągnąć pod zamówienie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Październik 2018, 10:23:53 »
O proszę ;)
A miałeś okazję Janusz go używać chwilę?

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kompleksowa pomoc przy wyborze ekspresu
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Październik 2018, 10:25:57 »
@pj.w
Dostałem informacje ,o 6 pażdziernika  (preorder time)  ale dostęp do internetu miałem mocno ograniczony , wrócilem do Polski dwa dni temu więc ta sesja mi przepadła.
No ja swój single dose też mam (Kinu) ale przydałby mi się jeszcze jakiś elektryczny single dose do kompletu ( w miarę jedzenia apetyt rośnie  :)
U Ciebie  komplet  już jest ale czy to  "koniec poszukiwań " to się jeszcze okaże ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 10:36:31 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi