Autor Wątek: Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się -- czyli dyskusja o doborze słowa  (Przeczytany 65278 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Prosimy o poprawną pisownię, Michale :). Dość trudno czyta się bezogonkowe słowa...

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Przepraszam, piszę z telefonu. Postaram się zwracać na to większą uwagę.
Internet niestety mnie ogranicza i trochę jestem skazany na telefon, a tu autokorekta nie zawsze działa poprawnie.
Dziękuję za uwagę :)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Nie do końca rozumiem po co jest ten wątek  :picardpalm:
Moje spostrzeżenie dotyczące ostatniego czasu jako bierny obserwator to jedyna rada którą mamy/macie  dla każdego nowicjusza który chce rozpocząć przygodę z kawą to zakup El Commendante bo wszystko inne nie ma sensu .... coraz bardziej brakuje zrozumienia że nie zawsze to najlepsze wyjście ;)
Jeśli ktoś ma Gaggie Classic która jest spełnieniem jego marzeń to powinien tutaj znaleźć wsparcie i pomoc jak przy pomocy tego ekspresu poprawić swoje espresso, spienić mleko itp a nie dowiedzieć się że LaMa powinna stanąć u niego w kuchni.

Dla odskoczni zacytuje Wam co „normalni” ludzie szukający jakiejś rady piszą o takich hobbystycznych forach:


Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów.
Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni.
Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
@Roger, ja rozumiem po co ten wątek i to jest między innym uśmiech w stronę sklepów internetowych, takich jak Twój. Rozumiem to co napisał @donkiszot i szanuję jego pogląd na ten temat. Zgadzam się pod kątem kaw z lokalnych palarni, to nie potentaci rynku kawy, którym nieprzychylna subiektywna opinia o wypalonej kawie nie zaszkodzi. Rozumiem, że lepiej nie napisać niż napisać kategorycznie niepochlebnie. Jestem raczej w opozycji jeśli chodzi o takie opinie pod kątem sprzętu, choć to na pewno wpływa na to czy ktoś kupi dany towar u Ciebie w sklepie czy nie. Skoro pokazały się na rynku nowe niedrogie pozycje, kryte biją na głowę stare konstrukcje, to dla czego polecać te stare? Niech odejdą do lamusa, sprytny manager sklepu podpatrzy jakie są trendy i zaopatrzy sklep w nowinki, patrz Coffeedesk z timemore i Janusz z Sette 30.

Uważam, że to miejsce jest właśnie dla takich wariatów idealistów, dla kogoś, kto chce rozgrzeszenia dla swoich kompromisów są portale typu opineo, Ceneo itp. Niemniej przestałem krytykować te konstrukcje, które mi nie leżą, bo rozumiem co miał na myśli donkiszot, mimo, że nie do końca do mnie to trafia.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 13:12:36 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Dla odskoczni zacytuje Wam co „normalni” ludzie szukający jakiejś rady piszą o takich hobbystycznych forach:


Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów.
Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni.
Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku.


Fantastycznie napisane :D

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
@miklas nie odniosłem się do @donkiszota tylko do pozostałej kilkustronicowej dyskusji.
I napisałem to jako roger lub Robert (jak kto woli) a nie jako sklep - i nie widzę tu uśmiechu w tą lub inną stronę, natomiast codziennie rozmawiam z różnymi klientami którzy wyczytali coś na forum, nie do końca rozumieją po co ale podobno muszą to mieć  :lol2:
Zawsze uważałem i nadal uważam że z krytyką trzeba uważać bo można komuś zrobić niesłuszną krzywdę. Tym bardziej nie zgodzę sie że dla laików jest Ceneo - takim tokiem myślenia na forum zostanie tylko garstka ludzi. Może trzeba podzielić forum dla amatorów i „zawodowców” .
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Zawodowcem nie jestem, może "zawodowcem". Kiedyś byłem jednak laikiem i jakoś tu zostałem i jestem zachwycony tym forum. Moim zdaniem trzeba zdecydować się, czy chcemy robić coś dobrze czy byle jak. Ja nie lubię byle jak, więc dla mnie jako laika to była kopalnia wiedzy i inspiracji. Co by było gdyby na forum nie krytykowano automatów, albo wyłącznie polecano modele nivony i jury bez namawiania na kolbę? Pewnie wymieniłbym swojego Krupsa na nivonę, albo przy nim został. Na pewno nie było by mnie w tym miejscu, w którym jestem. Teraz wiem, że bardzo dużo bym stracił. Czy to jest ok?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Może trzeba podzielić forum dla amatorów i „zawodowców” .

Ja bym bardziej powiedział - dla amatorów i forumowiczów ... ;) bo jak czytam te wywody, które w sumie często kręcą się w okół tego czyja racja jest czyjsza to nie wiem czy ma to coś wspólnego z "zawodostwem".

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
@miklas, jak napisałem wyżej - pamiętaj że dla niektórych zakup Gaggi Classic to spełnienie marzeń i nadszarpnięcie kilkuletniego budżetu. I dla niego ten sprzęt to szczyt osiągnięć technologicznych w porównaniu do innych osób które maja dolczegusto :) I oni tez chcą pić super kawę itp ...
Czy dla niego nie ma miejsca na forum? A co z tymi co mają właśnie dolczegusto i inne kapsle?
Jak zaczynałem zabawę w swoim sportowym hobby to nie mówiono mi że muszę mieć czasówkę za xxxxx PLN i cały osprzęt za drugie tyle tylko pomagano mi uwzględniając ten sprzęt który miałem. Dzisiaj jestem dojrzalszym amatorem i wiem co muszę zmieniać a co korygować bo przecież rower sam nie pojedzie ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
No to może masz pomysł jak to pogodzić? Masz pomysł jak wpłynąć na kogoś, zainspirować go do rozwoju jednocześnie klepiąc po plecach mówić, że te kapsułki to całkiem w porządku są?

Po za tym, to chyba najczęściej padające słowa na hasło automat to "spróbuj alternatywy" a to już nie kosztuje XXXXX PLN

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Nie rozumiesz mnie lub nie chcesz zrozumieć. Miłego dnia  :kwiat:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Jeśli chodzi o automaty i kubek kawy, to wtedy faktycznie lepiej odesłać do alternatyw. Jeśli się trafi ktoś niesamowicie uparty to i tak nie będzie się dało go przekonać, ale nie zaszkodzi spróbować. Zawsze to jakaś rosnąca popularność rynku speciality w Polsce...

roger, to co napisałeś wygląda tak, jakby na pytanie o "szmelc" jedyną rozsądną odpowiedzią byłoby poklepanie po plecach, że wystarczy.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod

Dla odskoczni zacytuje Wam co „normalni” ludzie szukający jakiejś rady piszą o takich hobbystycznych forach:


Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów.
Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni.
Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku.

@Roger - czy to aby nie tekst z forum PS? Wydaje mi się, że kiedyś już to gdzieś czytałem - dla mnie tekst genialny, uniwersalny i ponadczasowy.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Nie rozumiesz mnie lub nie chcesz zrozumieć. Miłego dnia  :kwiat:
No właśnie nie rozumiem, ale szanuję odmienne zdanie, dla tego ostatnio nie wypowiadam się w takich wątkach.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi