Autor Wątek: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty  (Przeczytany 35349 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Lipiec 2018, 15:22:14 »
może się uda, że model pieca też będę podawać.
Przecież już podałeś ;)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Lipiec 2018, 15:44:30 »
Już przesadzacie z tymi datami :-), nie pamiętam żebym widział jakieś np półroczne daty w dobrej palarni/sklepie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Lipiec 2018, 22:10:56 »
Nie rozumiem po co się upierać przy tej dacie. W nosie mam przepisy i w nosie mam taką kawę, która nie ma daty palenia. Jak będę chciał kupić kawę bez daty palenia to sobie pójdę do marketu. Jak będę chciał loterii to sobie puszczę smsa, dziś przyjmujecie datę przydatności na rok a jutro wam się odwidzi i będzie dwa lata. Wróćcie jak ogarniecie drukarkę z dwiema datami. Nie lubię takich mondrali co nie umieją przyjąć krytyki, polecam sprawdzić w słowniczku hasło customer feedback.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Lipiec 2018, 22:18:31 »
Marku, ale ta informacja, że rok, też jest na opakowaniu. Co to za różnica czy mamy dwie daty, czy jedną z informacją o drugiej wynikającej z pierwszej?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Lipiec 2018, 22:45:10 »
Nie wiem jak działają takie drukarki do etykiet, ale jeśli da się umieścić taki ładny obrazek kontynentu, to na pewno da się wpisać datę palenia zamiast łamigłówki z terminem przydatności.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Lipiec 2018, 23:10:54 »
Daty na dziś są z pieczątki, nadruki zlecone, stałe. Dwie daty, to dwa razy więcej pieczątek, a data przydatności jest wymogiem.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Lipiec 2018, 23:24:39 »
Zastanawia mnie czy nie ma w tym ściemy. Jutro popatrzę na jakieś polskie kawy, ale z tego co pamietam wiekszosc palarni drukuje datę palenia i gdzieś na dole opakowania, małym druczkiem napis: najlepiej spożyć przed xxxxx miesięcy po dacie palenia. Nie musi byc konkretnej daty kiedy kawa traci przydatność do spożycia.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1483
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Lipiec 2018, 23:49:52 »
Tak, choć czasem jest to data paczkowania, tudzież data jest po prostu pieczątką. Inna kwestia czy nawet tak podana data nie jest ściemą ;)

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Lipiec 2018, 23:51:53 »
Zastanawia mnie czy nie ma w tym ściemy. Jutro popatrzę na jakieś polskie kawy, ale z tego co pamietam wiekszosc palarni drukuje datę palenia i gdzieś na dole opakowania, małym druczkiem napis: najlepiej spożyć przed xxxxx miesięcy po dacie palenia. Nie musi byc konkretnej daty kiedy kawa traci przydatność do spożycia.

Dla ułatwienia przekazuję Ci link do przykładowego rozporządzenia: www.dziennikustaw.gov.pl/D1993048022101.pdf

Część z tych przepisów istnieje odkąd się komuna skończyła, konsument musi wiedzieć, kiedy się kończy ważność produktu.
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Lipiec 2018, 00:03:57 »
Daty na dziś są z pieczątki, nadruki zlecone, stałe. Dwie daty, to dwa razy więcej pieczątek, a data przydatności jest wymogiem.
A data palenia ukłonem w stronę klienta, brak takiej daty, chyba tyko lenistwem, bo trzeba przybić dwa razy zamiast raz.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Lipiec 2018, 00:46:12 »
Może lenistwo, a może naiwna wiara w ludzi, że prosta informacja wystarczy. Nie wiem. Wiem natomiast, że póki kawa się broni, to nawet nie patrzę na daty -- zaufanie do palarni (czy marki) jest dla mnie zdecydowanie ważniejsze.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Lipiec 2018, 02:11:15 »
Donkiszot, chyba już więcej nie da się napisać w tym temacie, mówię o datach. Rozumiem, że my możemy sobie o tym podyskutować, bo tobie nie przeszkadza,a mi tak. Nie rozumiem dyskusji i wykładów z prawa właściciela marki w sytuacji kiedy szereg klientów twierdzi, że taka data byłaby lepsza niż łamigłówki, takie zachowanie jest w moim odczuciu żenujące i odpychające. Rozumiem, że marka jest dopiero budowana, na razie bazuje na cudzej marce? Żeby tej cudzej marki czasem nie uszczerbić.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lipiec 2018, 08:47:59 »
Donkiszot, chyba już więcej nie da się napisać w tym temacie, mówię o datach. Rozumiem, że my możemy sobie o tym podyskutować, bo tobie nie przeszkadza,a mi tak. Nie rozumiem dyskusji i wykładów z prawa właściciela marki w sytuacji kiedy szereg klientów twierdzi, że taka data byłaby lepsza niż łamigłówki, takie zachowanie jest w moim odczuciu żenujące i odpychające. Rozumiem, że marka jest dopiero budowana, na razie bazuje na cudzej marce? Żeby tej cudzej marki czasem nie uszczerbić.

Marek.




Marku, nazywasz lenistwem przybicie 3 a nie 4 stempli na etykiety (często gęsto jest ich 200-300). Jak nazwać niechęć do odjęcia 1 od 2019?

Data palenia jest świetnym dodatkiem informacyjnym w specialty coffee, u nas ona jest na wysięgnięcie ręki, dla ludzi, którym się chce.
Szereg klientów nie ma z tym żadnego problemu, a kawy są w wiodących polskich kawiarniach i nie było ani jednej negatywnej opinii na ponad 1000 etykiet według wskazanego projektu.[quote
Co do odsyłania ,,mondrali'' do słownika: Customer feedback - tak, jak pisałem wcześniej: testuje drukarkę do etykiet, jeżeli się sprawdzi, to przyniesie nam ona wiele korzyści, min. będzie data palenia w formie przez Ciebie pożądanej, a my nie będziemy musieli przybijać stempelków. :)

Życzę Ci wiele otwartości i miłego dnia Marku!
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lipiec 2018, 09:09:12 »
Wybacz @Miklas, ale zjedz snikersa bo gwiazdorzysz, teksty typu wróćcie jak naprawicie drukarkę? aż ma się wrażenie że coś cię gdzieś uwiera, np kawa w bucie ;)

Oczywiście że może ci się to nie podobać i od tego jest forum, żeby o tym napisać, ale postawa autora wątku wydaje mi się jak najwłaściwszą. Napisał dlaczego tak zrobił, jakie pobudki ku temu miał, czego jeszcze oczekujesz? Nie jesteś wyrocznią która mówi jak ma być, mamy już jednego takiego niewysokiego w Polsce i wystarczy [emoji14]

Etykiety są zrobione tak jak są, mi to nie przeszkadza, rozumiem powód i go akceptuję chodź zgadzam się że to mało czytelne i do czego innego jesteśmy przyzwyczajeni, ale z drugiej strony  przybijanie 2 pieczątek przesuniętych o rok też nie wydaje się jakkolwiek sensowne, najwygodniejsze jest data palenia + okres ważności, ale jak się ma ktoś czepiać, to to rozwiązanie wydaje się rozsądne

No i to że ktoś inny coś robi nie znaczy że tak jest najwłaściwiej, duże firmy robią etykiety od lat, projektowane przez zawodowców a ijhars co kwartał sypie mandatami, jakim cudem?

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Lipiec 2018, 09:13:41 »
Z czystej ciekawości - palicie samodzielnie, czy ktoś pali dla Was? Świetna historia. Ostatnio na cuppingu w Tekturze podeszła mi Wasza Kenia (chociaż za kawami z Kenii średnio przepadam) i pewnie coś od Was wypróbuję w sierpniu;)

Cześć Łukasz!
Nie palimy sami, w tym momencie po zmianach w palarniach palą dla nas trzej muszkieterowie: Łukasz Jura (CP), Rafał Kaniewski (Java), Wojtek Rzytki (CoffeeLab) (sortowanie malejąco w kolejności wypalonych kilogramów).
Nigdy nie jest tajemnicą i nie będzie tajemnicą, co i gdzie zostało wypalone, nie mamy się kogo i czego wstydzić. :) - *na dole napiszę, co kto wypalił (lub wypali).
W tym momencie nie mamy absolutnie żadnych ambicji na budowanie w Polsce kolejnej palarni, chcemy się skupić na ściąganiu do Polski jak najlepszych ziaren, a palą nam najlepsi.

Kenya Kiamugumo: Rafał Kaniewski
Kenya Gicherori: Łukasz Jura (wkrótce)
Ethiopia Aramo: Łukasz Jura
Ethiopia Wolichu Wachu: Rafał Kaniewski
El Salvador Loma Linda: Rafał Kaniewski (wkrótce)
Guatemala Antigua: : Łukasz Jura
Brasil Minas Gerais Coromandel IAC-99: Łukasz Jura
Brasil Minas Gerais Coromandel (Topazio + Catigua MG1): Wojtek Rzytki
Uganda Buhuhira: Wojtek Rzytki
Dzięki za odpowiedź. Czyli same znane osoby w branży. Świetna koncepcja.
Nie przepadam ogólnie za kawami z Kenii, ten cupping jeszcze mnie w tym utwierdził, chociaż nie mówię całkowitego nie tym kawom;) Należę do osób otwarych:)
Ogólnie poza typową porzeczką wybijały się aromaty kwiatów, które sprawiły, że kawa była dobrze zbalansowana;)

Pytacie o zastosowanie kawy - mam nadzieję, że nie mielicie?:D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi