Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836923 razy)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2655 dnia: 16 Sierpień 2018, 09:38:22 »
Wasz blog to tak na serio czy bardziej pod sponsoring?
Bo Pani Karolina pisze tak:
Cytuj (zaznaczone)
Czy dadzą sobie radę zmieleniem pod espresso? Odpowiedź w przypadku każdego młynka ręcznego, niezależnie od marki, będzie raczej negatywna. Espresso bowiem wymaga bardzo drobnego przemiału, który dokładnie regulujemy w bardzo wąskim zakresie
I nie bardzo wiem jak to rozumieć - nie miała w ręku kinu lub komesia czy celowym założeniem artykułu było pokazanie że tylko firma na h się liczy? To trochę zgrzyt w porównaniu z innymi wpisami (nawet biorąc pod uwagę problemy stylistyczno-interpunkcyjne niektórych autorów) bo dotyczy meritum, nie stylu.

Blog jest na serio. Tutaj chodziło akurat o konkretne porównanie młynków Hario, mnóstwo naszych klientów dopytuje właśnie o to czy aby takie młynki nadają się pod ... (wstaw dowolne urządzenie do parzenia kawy, od dripa po ekspresy kolbowe za 10 tys zł;) ). Dlatego powstała potrzeba napisania takiego porównania.
Drugą kwestią jest też to, co napisała Karolina, nie padło stwierdzenie że się nie da zmielić kawy do espresso, ale że "RACZEJ" kiepsko z tym jest (wiadomo, Comandante czy Kinu dadzą radę, ale to wyjątki). "Zabawa" w espresso z ręcznym młynkiem szybko się zrobi męcząca po kilku szotach.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2656 dnia: 16 Sierpień 2018, 10:03:12 »
Tak, zauważyłem próbę modyfikacji sensu przekazu miękkim "raczejem" ale po drugiej stronie stoi twarda "niezależność":


Cytuj (zaznaczone)
Odpowiedź w przypadku każdego młynka ręcznego, niezależnie od marki, będzie raczej negatywna.


i właśnie to jest nieprawda bo wręcz przeciwnie - zależnie od marki. Dlatego pytam, tym razem wprost: nieprawda-błąd (nie używała) czy nieprawda-kłamstwo (miało być o h. i nie mogła napisać że na rynku są lepsi gracze).

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2657 dnia: 16 Sierpień 2018, 10:27:28 »
"Zabawa" w espresso z ręcznym młynkiem szybko się zrobi męcząca po kilku szotach.
Jak Was lubię, to tym zdaniem popłynęliście.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2658 dnia: 16 Sierpień 2018, 10:34:55 »
"Zabawa" w espresso z ręcznym młynkiem szybko się zrobi męcząca po kilku szotach.
Jak Was lubię, to tym zdaniem popłynęliście.

Hmm, ja rozumiem, że tutaj akurat na forum mamy 99% pasjonatów i niemal ekstremistów kawowych (to akurat pół-żartem), którzy mogą siedzieć przy ekspresie całymi dniami kręcąc korbką, zmieniając ustawienia itp itd., ale umówmy się, to zdecydowana mniejszość osób pijących kawę.

Jak pewnie niektórzy zauważyli, na naszym blogu przewijają się bardzo różne artykuły, od tych traktujących o zupełnych podstawach po profesjonalne artykuły. Ten z porównaniem młynków Hario to raczej artykuł dla początkujących, zastanawiających się co kupić na start bez wydawania górki pieniędzy.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2659 dnia: 16 Sierpień 2018, 10:38:28 »
Tak, zauważyłem próbę modyfikacji sensu przekazu miękkim "raczejem" ale po drugiej stronie stoi twarda "niezależność":


Cytuj (zaznaczone)
Odpowiedź w przypadku każdego młynka ręcznego, niezależnie od marki, będzie raczej negatywna.


i właśnie to jest nieprawda bo wręcz przeciwnie - zależnie od marki. Dlatego pytam, tym razem wprost: nieprawda-błąd (nie używała) czy nieprawda-kłamstwo (miało być o h. i nie mogła napisać że na rynku są lepsi gracze).



Okej, bo nie chcę się bawić w głuchy telefon, tutaj odpowiedź bezpośrednio od Karoliny ;) :

“Tak, masz rację, są na rynku młynki ręczne, których można używać pod espresso, na przykład kochane przez wielu Comandante - i nie mamy zamiaru tego ukrywać, ponieważ promujemy wszystkie marki w naszej ofercie i o Comandante trąbiliśmy już nie raz :) Nie zmienia to jednak faktu, że  jest to kropla w oceanie na rynku młynków ręcznych, a właściwie to taki wyjątek. Generalizacja, że młynki ręczne nie nadają się pod espresso wydaje mi się więc uzasadniona, ale w związku z Twoją słuszną uwagą, pozwolę sobie na edycję wpisu, aby żaden fan Comandante w przyszłości nie poczuł się urażony tym pominięciem :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2660 dnia: 16 Sierpień 2018, 11:24:26 »
Comandante, Kinu, Knock, Pharos, Lido, Timemore. Fan Comandante? Lekko przesadzone, bo tych młynków jednak kilka jest.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2661 dnia: 16 Sierpień 2018, 11:36:35 »
Comandante, Kinu, Knock, Pharos, Lido, Timemore. Fan Comandante? Lekko przesadzone, bo tych młynków jednak kilka jest.
To już było mocne uogólnienie ze strony Karoliny, ale każdy chyba rozumie o co chodzi. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2662 dnia: 16 Sierpień 2018, 11:54:13 »
Commandante to kiepski przykład, bo bez nowej osi nie ma dokładności.
Ale z nowu tanie elektryczne mają te same żarna i de facto są gorsze w przemiale (ale za to wygodniejsze)...

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2663 dnia: 16 Sierpień 2018, 11:58:55 »
Commandante to kiepski przykład, bo bez nowej osi nie ma dokładności.
Lucasd
Przecież wiele osób na forum twierdziło przed nową osią, że Comandante był ok. Więc jednak nie był?:)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2664 dnia: 16 Sierpień 2018, 12:08:34 »
Commandante to kiepski przykład, bo bez nowej osi nie ma dokładności.
Ale z nowu tanie elektryczne mają te same żarna i de facto są gorsze w przemiale (ale za to wygodniejsze)...
No tak, ale jak się człowiek uprze to zmieli do espresso ;) bez nowej osi Comandante jest okej, ale nie jest to aż dokładne ustawianie jak przy espresso jest potrzebne (jeśli chcemy uzyskać na prawdę idealną kawę, a nie tylko przyzwoitą).

W Lido E, Kinu czy Pharosie owszem zmielimy całkiem nieźle kawę, ale nie każdemu (raczej mniejszości) pasuje kręcenie korbką - to jest w sumie najczęstsza zagwozdka przed zakupem jaką mają nasi klienci.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2665 dnia: 16 Sierpień 2018, 12:49:58 »
nie każdemu (raczej mniejszości) pasuje kręcenie korbką
To jak to jest z tą korbką w Comandante w kwestii ergonomii? Da się szybko i sprawnie zmielić pod espresso? Bo wiem, że Porlexem to mi się nie chciało kręcić nawet pod kawiarkę :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2666 dnia: 16 Sierpień 2018, 12:52:19 »
nie każdemu (raczej mniejszości) pasuje kręcenie korbką
To jak to jest z tą korbką w Comandante w kwestii ergonomii? Da się szybko i sprawnie zmielić pod espresso? Bo wiem, że Porlexem to mi się nie chciało kręcić nawet pod kawiarkę :)


Da się :) Zdecydowanie szybciej zmieli niż Porlex czy Mini mill.

Z tym, że tak jak wspomniałem, jak wpadniesz na pomysł treningu latte artów i zrobienia 20-40 kawek z rzędu to pewnie Ci ręka trochę uschnie :D
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline PiotrekM Mężczyzna

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: aeropress, kalita, frenchpress, v60, moka, chemex
  • Młynek: C40, Wilfa Svart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2667 dnia: 16 Sierpień 2018, 12:56:34 »
Nie mam dużego porównania, ale od środy męczę swojego C40 i bajecznie się nim kręci. Bez względu na ustawienia czysta przyjemność. Kiedyś kręciliśmy z kumplem Mini od Hario pod kawiarkę 12tz, dwa razy z rzędu, to było ciekawe doświadczenie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2668 dnia: 16 Sierpień 2018, 13:15:24 »
Da się szybko i sprawnie zmielić pod espresso?
Pod espresso masz jakieś 1,3g/10 obrotów. Da się, choć ręka trochę boli.
Co do RedClixa - bez niego też się da, choć jak masz pecha, to nie trafisz w 25 sekund. Ja akurat trafiłem.

Offline Pablo37

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Melitta Aroma Fresh, French Press
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2669 dnia: 16 Sierpień 2018, 15:56:57 »
@Deskowy dzięki za filiżanki!

P.S.
Napisałem na PW kilka dni temu odnośnie młynków.
Jak będziesz miał chwilę, to czy mógłbyś odpisać czy będą w ofercie (jeśli tak to kiedy) lub zaproponować coś innego?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi