Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395027 razy)

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1620 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:34:40 »
Comandante to legendarny i jeden z najlepszych jak nie najlepszy młynek na świecie.... ciekawi mnie dlaczego tak ciężko go dostać w PL, ja nie mówię że powinien stać na półkach w biedrze bo wiadomo że jego cena nie jest mała i skierowany jest do stosunkowo wąskiego grona w naszym kraju ale w specjalistycznych sklepach jak coffeedesk czy konesso to moim zdaniem powinien być dostępny zawsze od ręki
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1621 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:46:41 »
jak nie najlepszy młynek na świecie...

Mimo wszystko nie przesadzajmy... Ich renoma (oczywiście poza obiektywnie dobrym produktem) to świetnie działający marketing i budowanie całej otoczki konkursowo/profesjonalnej wokół firmy. Parę lat temu był jednym z najlepszych tego typu młynków, bo nie było konkurencji - obecnie jest spora.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1622 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:47:28 »
Comandante to legendarny i jeden z najlepszych jak nie najlepszy młynek na świecie....
W jakiej kategorii?

w specjalistycznych sklepach jak coffeedesk czy konesso to moim zdaniem powinien być dostępny zawsze od ręki
Pewnie gdyby był produkowany w większym nakładzie to byłby dostępny, w końcu sklepy zarabiają na sprzedaży, nie na ekspozycji.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1623 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:48:07 »
i zazwyczaj jest dostępny w większości kawowych sklepów od ręki :) Ekipa komesia pisała w paru miejscach, że aktualne niedobory to zsumowanie się i zwiększonego zapotrzebowania od covidowych homeofficów i dodatkowych trudności w pracy samej ich firmy. Nie zapominajmy, że młynki są naprawdę wykonywane ręcznie przez niedużą ekipę w Niemczech.

edit
co wy macie z tym najeżdżaniem na c40, tak, dalej jest jednym z najlepszych i zasłużonym liderem rynku, wskażcie mi te hałdy pełne lepszych ręcznych młynków do alternatyw? Wymienił bym tylko Kinu, ale wcale nie jednoznacznie lepszy, będąc znacznie droższym nie mieli lepiej, jest wykonany solidniej, chodź c40 ani jakości ani solidności odmówić nie można. Trzeba by spojrzeć na młynki orphan espresso, ciekawe, dziwne, napewno konkurencyjne. W sumie jedyna nowość to chyba mityczny QJ czy jak ten chińczyk się nazywa, co nikt go na żywo nie widział, kosztuje jak kinu i nie sprzedają go nigdzie poza swoim sklepem? bez żartów
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2020, 17:05:22 wysłana przez trez »

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1624 dnia: 10 Wrzesień 2020, 17:03:00 »
Tak przy okazji, oni fajne rzeczy drukują:
https://www.brokengooseneck.com
Fajne mają te Pop Korny do Kinu. Przydałby mi się taki zamiast mojego DIY z papierowych filtrów od AP  :D
Tylko najtańsza wysyłka 22$. Może przy jakimś większym zakupie grupowym miałoby to sens..  :mhh:

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1625 dnia: 10 Wrzesień 2020, 17:24:15 »
W jakiej kategorii?
Np kategorii młynków ręcznych do alternatyw... serio nie uważasz że jest JEDNYM z najlepszych? Ja nie używałem żadnego i opieram się jedynie na opiniach/testach/recenzjach/porównaniach innych osób mniej lub bardziej wyspecjalizowanych w tym temacie
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1626 dnia: 10 Wrzesień 2020, 18:05:59 »
Ja myślę, że z Comandante jest trochę jak z produktami Apple. Tzn. istniejr duże i dość mocno komunikujące się w social mediach grono sympatyków (aka fanboys & girls). Jest też duże grono ludzi, którzy tego zachwytu fan-grupy nie kumają, jak w świecie telefonów użytkownicy Androida. A jak nie utożsamiają się z zachwytem to jest ziarno goryczy w stronę samego produktu. Zarówno produkty Apple jak i Comandante to produkty wysokiej jakości (obydwie grupy znam z autopsji). Niby nic a niesmak pozostaje ;).

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1627 dnia: 10 Wrzesień 2020, 18:14:45 »
na pewno jest w tym sporo racji, tyle że w przypadku np telefonów jest dużo więcej parametrów wpływających na ocenę danego produktu niż w przypadku młynków ręcznych dlatego wydaje mi się, że łatwiej jest wskazać ten lepszy i ten gorszy
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1628 dnia: 10 Wrzesień 2020, 18:35:32 »
Zarówno produkty Apple jak i Comandante to produkty wysokiej jakości (obydwie grupy znam z autopsji).
Oprócz tego są proste w obsłudze i działają wtedy, kiedy ich potrzebujesz (z Androidami i z tanimi młynkami miałem różne doświadczenia).
Tak, jak kiedyś Nokia 6310i - mam w szufladzie, dalej działa.

avidrock

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1629 dnia: 10 Wrzesień 2020, 22:06:12 »
sklepach jak coffeedesk
Często bywam u nich w kawiarni i tam na witrynie  stoi. Można kupić bez problemu, problem w tym, że mam 1zpresso JE i na  inny ręczny w życiu nie zamienię no chyba że na 1zpresso JE plus😁

Offline Element07

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: lelit anna, v60, aero
  • Młynek: comandante, eureka mignon
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1630 dnia: 24 Wrzesień 2020, 13:15:28 »
Kupował ktoś z was comandante na maniu-store.pl? Jest tam teraz w cenie 860zł co trochę dziwi biorąc pod uwagę, że wszędzie wyprzedaje się po 980, a w dodatku reklamują się na olxie i chcą żeby składać zamówienia przez maila, gdy mają normalną stronę. Widziałem kiedyś, że ktoś wspominał o tym sklepie, ale nie mogę tego teraz znaleźc

Offline kaku

  • Wiadomości: 10
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1631 dnia: 24 Wrzesień 2020, 14:17:17 »
Tak. Kupowałem. Ogłoszenie i kontakt jest na OLX, ale kupujesz normalnie w sklepie jak się już pojawi (ostatni rzut zniknął w kilkanaście minut).
Bez problemu.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1632 dnia: 24 Wrzesień 2020, 14:22:22 »
Promocja w coffeedsku też była zbliżona do tej ceny. Pewnie jak ich odpytasz to ci sprzedadzą i za 860 jak wolisz od nich.
.... Moj JE płynie/leci/jedzie już miesiąc i coś dotrzeć nie może..... :sciana:

Offline opiotr

  • Wiadomości: 12
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1633 dnia: 25 Wrzesień 2020, 05:56:36 »
Kupowałem w Maniu store i polecam, tak jak wyżej sklep kupuje partie i sprzedaje na pniu, bo jest taniej niż czasami używki (czasem potem na olxie nimi handlują licząc na zarobek). Chociaż jak się dobrze w ofercie innych sklepów rozejrzy to w jakiś dziwnych packach mają podobnie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline rejdjohed

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1634 dnia: 13 Październik 2020, 11:32:26 »

Cześć, tydzień temu kupiłem komesia (nowy od polskiego dystrybutora). Niestety podczas kręcenia osią występuje bicie żarna na boki (tak jak na filmiku "Comandante C40 MK3 Alignment Issue" z youtube). Oczywiście na stronie Comandante jest informacja że to normalne i nie ma to wpływu na jakość przemiału. Czy u Was też coś takiego ma miejsce? Jeśli chodzi o jakość przemiału to na 25 kliku jest on fenomenalny. Natomiast na 15 kliku, który używam do aeropresu kawa bardzo mocno pyli (cake z aeropresu wygląda jak z Hario Skerton). Kawa to MUJERES Cafe espresso z Euro Cafe. Szczerze mówiąc spodziewałem się po tej klasy sprzęcie idealnego spasowania żaren...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi