Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395115 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #390 dnia: 01 Maj 2017, 22:48:21 »
ja bardzo chętnie zrobię różne testy, tylko czas miałem w sobotę. Jeśli ktoś byłby chętny na jakiś weekend, to można się spróbować jakoś umówić. Niestety ja teraz nie mam zbyt elastycznego harmonogramu, więc muszę z wyprzedzeniem różne rzeczy ustalać. Poza tym nie mam też ekspresu jeśli chcielibyśmy porównywać przemiał espresso :) Jednak jeśli ktoś z ekspresem i c40 jest się w stanie określić jaki termin może pasować, to myślę że zgadać się da

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #391 dnia: 02 Maj 2017, 16:19:01 »
Ja mogę zabrać młyn ( 15 kg) do espresso, jesli jest taka potrzeba.
C40 niestety nie mam.
Ekspres mam ale ciężki i na palecie się go trasnportuje więc może ktoś z bardziej przenośnym ekspresem się znajdzie  ;)
Co do wcześniejszego ( tydzień, dwa )ustalenia terminu jestem "za".
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2017, 16:21:29 wysłana przez PiotrekBM »

Offline ulfur Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: comandante C40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #392 dnia: 04 Maj 2017, 17:34:53 »
Witam, chciałbym się dowiedzieć na jakich ustawieniach mielicie kawę pod kawiarkę. Pzdr

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #393 dnia: 05 Maj 2017, 14:43:05 »
@ulfur
Cześć.
Wejdź w zakładkę forum , przygotowanie kawy , mielenie i inne sprawy do aeropresu i kawiarki...
Tam powinieneś znaleźć ustawienia.
Chyba ze masz konkretny młynek ręczny do alternatyw to napisz PW do właściciela takiego młynka.
W ten sposób najszybciej uzyskasz info.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #394 dnia: 05 Maj 2017, 16:22:57 »
Na upartego swój zestaw mogę zabrać. Już kiedyż wiozłem go do Janusza więc się mieści :) Chętnie porównałbym mielenie pod espresso Eureki z czymś o półke wyżej oraz z młynkiem ręcznym używając npf-a.

Offline ulfur Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: comandante C40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #395 dnia: 06 Maj 2017, 15:36:16 »
Pytam w tym dziale ponieważ takowy posiadam i chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników na jakich ustawieniach mielą ale skorzystam z rady i zapytam kogoś na priv lub  w dziale kawiarka. Pzdr

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #396 dnia: 06 Maj 2017, 16:44:23 »
Pytam w tym dziale ponieważ takowy posiadam i chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników na jakich ustawieniach mielą ale skorzystam z rady i zapytam kogoś na priv lub  w dziale kawiarka. Pzdr
to wpisz w stopce, ze c40 posiadasz
jeszcze jak z okolic Łodzi jesteś to tym bardziej
poszukiwany był forumowicz z c40 z okolicy  Łodzi :)

Offline ulfur Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: comandante C40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #397 dnia: 06 Maj 2017, 19:43:17 »
Akurat jestem ze Śląska.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #398 dnia: 06 Maj 2017, 22:50:46 »
Na upartego swój zestaw mogę zabrać. Już kiedyż wiozłem go do Janusza więc się mieści
Jak chce Ci się przywieźć sprzęt, to nie widzę problemu. Skoro są azainteresowani, to ja chętnie pomogę. W weekendy jest wolna pracownia, a tam spokojnie zmieści się sporo osób i sprzętu. Możemy potestować i jakieś wspólne wnioski spróbować wyciągnąć. Także zapraszam do tego wątku wszystkich zainteresowanych:
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4171.msg102141#msg102141
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2017, 22:54:04 wysłana przez krystians »

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #399 dnia: 16 Maj 2017, 01:51:28 »
To była jakaś moja fantasmagoria chyba. Gdy są ziarna w środku wszystko jest równo. Ja poprostu jestem nieco zbyt pedantyczny i się czepiam ;)

Czy ja wiem. Na filmiku widać, że jest krzywo, a to jednak drogi młynek. Też sie czepiam (może za dużo wymagam). Mam podobnie w Rhino tylko jakieś 100 razy bardziej. W Comandante myślałem, że nie będzie takiego problemu. W sumie pisałeś, że u niektórych pracuje równo :).
Czy ja wiem. Na filmiku widać, że jest krzywo, a to jednak drogi młynek. Też sie czepiam (może za dużo wymagam). Mam podobnie w Rhino tylko jakieś 100 razy bardziej. W Comandante myślałem, że nie będzie takiego problemu. W sumie pisałeś, że u niektórych pracuje równo .

Tak jak już w tym wątku padło, nie zauważyłem, żeby ten efekt miał wpływ na smak przelewu.

Poza tym, jeśli komuś to o przeszkadza, to zauważyłem, że da się ten efekt zniwelować. Jeśli poruszać wewnętrznym żarnem, to ono trochę inaczej się układa. To odchylenie się zmienia. U mnie zazwyczaj po kilku próbach poruszania żarnem wew. odchył staje się prawie niezauważalny.

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #400 dnia: 18 Czerwiec 2017, 14:37:04 »
Czy ktoś ma doświadczenie z Comandante Mk3 IronHeart?

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #401 dnia: 18 Czerwiec 2017, 16:40:03 »
Czy ktoś ma doświadczenie z Comandante Mk3 IronHeart?

Jeśli dobrze pamiętam Mader go ma. Wczoraj go testowaliśmy i porównywaliśmy z innymi. Moim zdaniem najlepiej wypadł na tle innych. Przemiały bardzo podobne jak w przypadku Lido i Kinu lecz lżejszy co za tym idzie bardziej mobilny.
 Ja bym włąśnie wybrał Comandante. Myśle, że DrUsagi i krystians mogą mieć odmienne zdanie :)
pozdrawiam
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #402 dnia: 18 Czerwiec 2017, 18:32:25 »
Czemu odmienne. Myślę, że wybór młynka powinien być podyktowany tym czego oczekuje się od tego urządzenia. Do przelewów jak najbardziej Comandante jest fajnym wyborem. Ten Iron Heart oprócz innych żaren ma zdaje się mniejszy skok przy jednym kliku. Przynajmniej na tym samym ustawieniu co zwykły comandante mieli sporo drobniej. Więc możliwe że jest trochę precyzyjniejsze ustawianie. Dla mnie nie ma to znaczenia, ponieważ mielenie nim drobnych przemiałów trwa za długo, nie wiem czy w Iron Heart nie trwa to dłużej niż w Comandante Nitro Blade. To jest fajny młynek pod grubsze przemiały i z taką myślą zdaje się że był projektowany. Lido czy Kinu były projektowane z myślą o zastosowaniu także pod espresso i do tego celu moim zdaniem są lepsze.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2017, 18:49:02 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #403 dnia: 18 Czerwiec 2017, 21:37:26 »
Lido czy Kinu były projektowane z myślą o zastosowaniu także pod espresso i do tego celu moim zdaniem są lepsze.
Otóż to. Kinu 47 jest na pewno szybszy od Commandante i ma ciągłą regulację z podziałką.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #404 dnia: 18 Czerwiec 2017, 22:12:37 »
Czy ktoś ma doświadczenie z Comandante Mk3 IronHeart?

Jeśli szukasz młynka do espresso to Kinu około 3-4 krotnie szybciej zmielisz niż Comendante. Sprawdzone w sobotę Kinu vs Comendante Iron.
Jak do przelewu to nie ma znaczenia jakość przemiału i tu i tu super.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi