Autor Wątek: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych  (Przeczytany 14234 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Lipiec 2019, 19:50:37 »
Na początku jest to wada, bo szukanie odpowiednich składowych może pójść w inne elementy, których nie powinno być - właśnie np. takie regulowane ciśnienie. Jeden na forum pisze o 8 bar, drugi o 12 i się zaczyna testowanie kto ma rację... A to moim zdaniem ma sens dopiero jak potrafi się zrobić porządne espresso obudzonym z głębokiego snu, albo i przez sen.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Lipiec 2019, 20:08:05 »
Ja to widzę tak, jeśli kawa będzie leciała zbyt gwałtownie wajchą na grupie obracasz w lewo, zmniejszasz przepływ i nie musisz wylewać do zlewu. Jak wszystko ok z ekstrakcją to też dla szukania innych doznań smakowych można pobawić się dźwigienką.

skansen

  • Gość
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Lipiec 2019, 20:08:34 »
Na początku jest to wada, bo szukanie odpowiednich składowych może pójść w inne elementy, których nie powinno być - właśnie np. takie regulowane ciśnienie. Jeden na forum pisze o 8 bar, drugi o 12 i się zaczyna testowanie kto ma rację... A to moim zdaniem ma sens dopiero jak potrafi się zrobić porządne espresso obudzonym z głębokiego snu, albo i przez sen.

Wadą jest zmienianie ustawień na oślep. Pamiętam jak dostałem rower z przerzutkami i zazdrośni koledzy mówili, że nie jest to dobre rozwiązanie ponieważ obsługa przerzutek jest skomplikowana. Ale mieliśmy wtedy po 7-8 lat...

Kilka lat później kolega zachwalał Seata Toledo Top Sport jakby było to co najmniej Porsche. Zniechęciło mnie to na lata do Seata. Podobnie czynią fani Ascaso. Krytyka kultury pracy pompy wibracyjnej to rozsiewanie złej opinii. Dodatkowe ustawienia ekspresów konkurencji to rzekomo wada. Idąc tym tropem należy w wątkach na temat aeropressu, mokki, dripa, syfonu, phinu polecać Ascaso. Koniecznie z termoblokiem. Gdyby Ascaso zamiast ekspresów kolbowych zaczęło oferować tylko ekspresy automatyczne to wówczas fani Ascaso zaczęliby zalecać wszystkim zamianę z kolby na automat.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 20:10:59 wysłana przez skansen »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Lipiec 2019, 20:21:08 »
Gdyby termoblok zapewniał tak fantastyczne parametry to byłby stosowany również w maszynach gastronomicznych. A nawet Ascaso nie stosuje ich w swoich modelach gastronomicznych...

Przepraszam że tak napiszę ale piszesz bzdury kompletne. Właśnie jest wprost przeciwnie - ASCASO wprowadziło termobloki do swoich topowych ekspresów gastronomicznych i produkuje ich całą gamę. Model BARISTA T ZERO, BARISTA T ONE oraz BARISTA T PLUS produkowane są w wersjach 1GR, 2GR oraz 3GR. Wszystkie oparte są właśnie na technologii T czyli termodynamicznych grup kawowych z termoblokami w roli głównej. Mało tego - ekspresy BARISTA T ZERO 2GR oraz BARISTA T PLUS 2GR są już eksploatowane w polskich lokalach. W tym u Mobilnego Baristy w kawiarni stworzonej przy palarni kawy "the White Bear Coffee", we "Włoskiej Robocie", w "Lodomanii" i niebawem będzie także we Wrocławiu w lokalu do którego kawę dostarcza były Mistrz Polski Baristów. Docenili to rozwiązanie najlepsi bariści w Polsce. Warto wziąć to pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 20:50:36 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Lipiec 2019, 20:38:06 »
Używając znów motoryzacyjnych porównań, producenci stosują "turbo". W przypadku ekspresów są to podgrzewane tacki, grupy itd. Patrząc jednak czasem na moc tych elementów (w przypadku Ascaso moc podgrzewacza tacki to 10W) chodzi bardziej o sprawienie wrażenia niż faktyczne ogrzanie. Ja od takich ulepszaczy wolałbym porządnie wygrzać ekspres....

Zdziwiłbyś się jakbyś dotknął tej tacki podgrzewacza. Mógłbyś się nieźle oparzyć. Swoją drogą zadziwia mnie jak ludzie mogą wypowiadać tego typu opinie gdy nigdy tego nie dotknęli. Może grupy kawowej też nigdy nie dotykałeś ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Lipiec 2019, 20:47:59 »
Podobnie czynią fani Ascaso. Krytyka kultury pracy pompy wibracyjnej to rozsiewanie złej opinii. Dodatkowe ustawienia ekspresów konkurencji to rzekomo wada. Idąc tym tropem należy w wątkach na temat aeropressu, mokki, dripa, syfonu, phinu polecać Ascaso. Koniecznie z termoblokiem. Gdyby Ascaso zamiast ekspresów kolbowych zaczęło oferować tylko ekspresy automatyczne to wówczas fani Ascaso zaczęliby zalecać wszystkim zamianę z kolby na automat.
Chyba należałoby się młotkiem w głowę stuknąć niekiedy...
Krytyka kultury pracy pompy wibracyjnej ? Kolego, większość ekspresów domowego użytku i small professional ma takie pompy. Czy to znaczy że ta krytyka również te ekspresy obejmuje ? A czym się różni pompa wibracyjna w ASCASO od pompy wibracyjnej w RS, Rakiecie czy Bezzerze ?
Ustawienia ekspresów konkurencji ? Jakie ? Czy wiesz jakie możliwości ustawień ma ASCASO DUO PID w stosunku np. do takiej Lelit PID ?
Czy ktoś kiedykolwiek radził ASCASO tym co chcą bawić się alternatywami ? Wiele razy natomiast tym co chcieli kupić ASCASO od razu polecano inne modele. Ślepy ? Czytasz wybiórczo ? Nie zauważasz tego ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:10:57 »
Gdyby termoblok zapewniał tak fantastyczne parametry to byłby stosowany również w maszynach gastronomicznych. A nawet Ascaso nie stosuje ich w swoich modelach gastronomicznych...

Przepraszam że tak napiszę ale piszesz bzdury kompletne. Właśnie jest wprost przeciwnie - ASCASO wprowadziło termobloki do swoich topowych ekspresów gastronomicznych i produkuje ich całą gamę. Model BARISTA T ZERO, BARISTA T ONE oraz BARISTA T PLUS produkowane są w wersjach 1GR, 2GR oraz 3GR.

Na stronie https://ekspresdokawy.pl/pl/o/ekspres-do-kawy-ascaso-barista-t-plus-2gr-10091.html jest mowa o osobnym bojlerze. Tym się sugerowałem.
Nie dziwi mnie, że Ascaso stawia na temrobloki - są wszak tańsze w produkcji niż bojlery. Na pewno mają również inne zalety, w tym. np. mała pojemność układu a co za tym idzie przy rzadszym używaniu nie psuje się woda...

Używając znów motoryzacyjnych porównań, producenci stosują "turbo". W przypadku ekspresów są to podgrzewane tacki, grupy itd. Patrząc jednak czasem na moc tych elementów (w przypadku Ascaso moc podgrzewacza tacki to 10W) chodzi bardziej o sprawienie wrażenia niż faktyczne ogrzanie. Ja od takich ulepszaczy wolałbym porządnie wygrzać ekspres....

Zdziwiłbyś się jakbyś dotknął tej tacki podgrzewacza. Mógłbyś się nieźle oparzyć. Swoją drogą zadziwia mnie jak ludzie mogą wypowiadać tego typu opinie gdy nigdy tego nie dotknęli.

Kilka postów wcześniej pisałem, że problem jest brak showroomów / możliwości obejrzenia ekspresów "na żywo". Odniosłem się do stosunkowo niewielkiej mocy podgrzewacza. To, że tacka jest gorąca o niczym nie świadczy - ważna jest nie tyle sama temperatura co ilość energii jaką ona może oddać.


Podobnie czynią fani Ascaso. Krytyka kultury pracy pompy wibracyjnej to rozsiewanie złej opinii. Dodatkowe ustawienia ekspresów konkurencji to rzekomo wada. Idąc tym tropem należy w wątkach na temat aeropressu, mokki, dripa, syfonu, phinu polecać Ascaso. Koniecznie z termoblokiem. Gdyby Ascaso zamiast ekspresów kolbowych zaczęło oferować tylko ekspresy automatyczne to wówczas fani Ascaso zaczęliby zalecać wszystkim zamianę z kolby na automat.
Chyba należałoby się młotkiem w głowę stuknąć niekiedy...
Krytyka kultury pracy pompy wibracyjnej ? Kolego, większość ekspresów domowego użytku i small professional ma takie pompy. Czy to znaczy że ta krytyka również te ekspresy obejmuje ? A czym się różni pompa wibracyjna w ASCASO od pompy wibracyjnej w RS, Rakiecie czy Bezzerze ?

Akurat w tym wątku omawiane był ekspresy z pompami rotacyjnymi - Lelit Bianca, Profitec Pro 700 itd.

Ustawienia ekspresów konkurencji ? Jakie ? Czy wiesz jakie możliwości ustawień ma ASCASO DUO PID w stosunku np. do takiej Lelit PID ?

Nie wiem co można ustawić w Ascaso Duo PID. Na pewno w porównaniu do Lelitowego LCC jest to wyświetlacz poprzedniej generacji. Już nie mówiąc o możliwościach konfiguracji wspomnianego tu w wątku Bezzera DUO TOP MN. Co prawda funckje tego ostatniego to wg mnie bajer, ale ustawienia Ascaso z prostym wyświetlaczem wyglądają archaicznie...


Czy ktoś kiedykolwiek radził ASCASO tym co chcą bawić się alternatywami ? Wiele razy natomiast tym co chcieli kupić ASCASO od razu polecano inne modele.

Założyciel wątku ma budżet +/- 10tyś. W tej cenie można kupić ekspres z pompą rotacyjną. Ascaso nie ma odpowiednika. Pomimo, że założyciel wątku pisze, że kultura pracy pompy wibracyjnej mu nie odpowiada padają w kółko propozycje Ascaso...

@Janusz zamiast się na mnie denerwować, napisz co można ustawić w ASCASO DUO PID. Nie pytam złośliwie. Jestem ciekaw a nigdzie nie mogłem znaleźć w sieci instrukcji żeby się dowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 21:22:06 wysłana przez skansen »

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:22:04 »
@Janusz handluje Ascaso to poleca Ascaso...nie wiem co w tym dziwnego...nie widzę żeby wprowadzał kogoś w błąd.

Widać również że pomaga właścicielom ekspresów z literką A z przodu, nie zostawia ich po zakupie na pastwę losu.

Jak ktoś chce to niech zaproponuje alternatywę, kontrę ale to autor wątku ma wybrać, przeanalizować, dokonać porównania za i przeciw wszystkich propozycji...nikt tego nie zrobi za niego.

Ale pastwienie się nad kimś że proponuje to co uważa za dobre to moim zdaniem lekka przesada...

skansen

  • Gość
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:23:29 »
Ale pastwienie się nad kimś że proponuje to co uważa za dobre to moim zdaniem lekka przesada...

W którym miejscu ktoś się pastwił? Po prostu śmieszy mnie argumentacja, że szeroka możliwość konfiguracji ustawień to wada.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:25:57 »
Ale pastwienie się nad kimś że proponuje to co uważa za dobre to moim zdaniem lekka przesada...

W którym miejscu ktoś się pastwił? Po prostu śmieszy mnie argumentacja, że szeroka możliwość konfiguracji ustawień to wada.


Sam sobie odpowiedziałeś...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:27:02 »
Nie padają w kółko propozycje ASCASO. Odpowiadam tylko na bezsensowne zarzuty wobec tych ekspresów.
Sam mu proponowałem EXPOBAR i to zanim pojawił się on w tym wątku. W korespondencji na priv.
Co do termobloków w ekspresach profesjonalnych ASCASO to zanim coś napisałeś trzeba było zajrzeć do mojego wątku w Supermarkecie. Szeroko opisuję tam wprowadzone do produkcji modele.
Co do wyświetlacza w DUO PID to ustawić można czas preinfuzji, temperaturę ekstrakcji kawy, różnicę między temperaturą mierzoną na termobloku a temperaturą w grupie kawowej, czas przejścia ekspresu w stan uśpienia i dodatkowa pełni on także funkcję shot timera czyli podaje czas ekstrakcji kawy. Poza tym przełącznik kawy jest programowalny objętościowo w dwóch położeniach a ekspres jest wyposażony w przepływomierz objętościowy. Do tego regulacja ciśnienia na zaworze OPV z zewnątrz ekspresu. Jak widzisz jest szeroka możliwość konfiguracji i nigdzie nie napisałem że to wada. Też o tym mogłeś poczytać w moim wątku. Opisy na stronie i filmiki z Barcelony też to pokazują. Odrobina wysiłku i masz. Chcesz się licytować to podaj co z tego ma Lelit.
Może jednak nie w tym wątku bo jak słusznie zauważyłeś dotyczy on sprzętu za większe pieniądze, z pompami rotacyjnymi.
Przestań już bo zachowujesz się jak typowy Troll.

PS. Nakłoniłeś mnie do małego wysiłku. Wrzucę moje autorskie porównanie do mojego wątku. Nie dziś...
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 21:32:28 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:30:16 »
Nie wiem po co te kłótnie.
Mam Ascaso, poleciłbym, bo dla mnie kultura pracy zła nie jest, ale może jednak tego nie zrobię.

Za to polecę ACS Minima, Dave Corbey dobre opinie dla niej wystawił, ma 34cm szerokości, więc nie dużo więcej, PID, dwa bojlery, w tym duży bojler do pary, raczej nie zabraknie.
Niestety jak to we wszystkich tego typu maszynach, mam na myśli E61, 2B, czas nagrzewania będzie dłuższy niż 15 minut.
Edit: I ma pompę wibracyjną, nie rotacyjną.

skansen

  • Gość
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:33:13 »
Ale pastwienie się nad kimś że proponuje to co uważa za dobre to moim zdaniem lekka przesada...

W którym miejscu ktoś się pastwił? Po prostu śmieszy mnie argumentacja, że szeroka możliwość konfiguracji ustawień to wada.


Sam sobie odpowiedziałeś...

Ale to nie @Janusz napisał, ze szeroka możliwość konfiguracji to wada. Nie znęcałem się więc nad Januszem.

Nie padają. Odpowiadam tylko na bezsensowne zarzuty wobec tych ekspresów.
Sam mu proponowałem EXPOBAR i to zanim pojawił się on w tym wątku. W korespondencji na priv.
Co do termobloków w ekspresach profesjonalnych ASCASO to zanim coś napisałeś trzeba było zajrzeć do mojego wątku w Supermarkecie. Szeroko opisuję tam wprowadzone do produkcji modele.
Na Twojej stronie było wspomniane o bojlerach. Na tym się opierałem...

Co do wyświetlacza w DUO PID to ustawić można czas preinfuzji, temperaturę ekstrakcji kawy, różnicę między temperaturą mierzoną na termobloku a temperaturą w grupie kawowej, czas przejścia ekspresu w stan uśpienia i dodatkowa pełni on także funkcję shot timera czyli podaje czas ekstrakcji kawy. Poza tym przełącznik kawy jest programowalny objętościowo w dwóch położeniach a ekspres jest wyposażony w przepływomierz objętościowy. Do tego regulacja ciśnienia na zaworze OPV z zewnątrz ekspresu. Jak widzisz jest szeroka możliwość konfiguracji i nigdzie nie napisałem że to wada. Chcesz się licytować to podaj co z tego ma Lelit.

Lelit ma czas preinfuzji, temperaturę ekstrakcji kawy, czas przejścia ekspresu w stan uśpienia (w Lelit Bianca, w Lelit Elizabet można tylko całkowicie to wyłączyć).

Nie ma różnicy między temperaturą mierzoną na termobloku a temperaturą w grupie kawowej.

Jeśli chodzi o shot timer to w przypadku Elizabet można programować czas ekstrakcji.

Nie ma programowania objętościowego - jest programowanie czasowe.

Jak widać nie ma jakichś znaczących różnic. Po prostu konstruktorzy mieli inne założenia.

Przestań już bo zachowujesz się jak typowy Troll.

Ale gdzie w moich wypowiedziach trolling? Że ośmielam się krytykować ekspres mający tutaj sporą grupę fanów?

« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 21:36:05 wysłana przez skansen »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:36:55 »
W tym że piszesz nieprawdę.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:44:38 »
W tym że piszesz nieprawdę.

Ale gdzie piszę nieprawdę? Że pompa wibracyjna ma gorszą kulturę pracy niż pompa rotacyjna? Że podgrzewacz filiżanek ma małą moc? Że mnogość ustawień nie jest wadą? Że pary w dużym DB nie zabraknie?

Jakoś do moich argumentów merytorycznych nie odniosłeś się. Czarno na białym pokazałem Ci na przykładzie ustawień Lelit LCC, że ustawienia Ascaso nie są wcale specjalnie szerokie. A w porównaniu z Bezzera DUO TOP MN porównanie wypadnie już całkowicie blado.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi